הוד השרון

"אני השורדת היחידה משלוש הנשים להן היה נשוי"

שמעון קופר מרצה שני מאסרי עולם במצטבר על רצח שתי נשותיו, הראשונה והשלישית. אשתו השנייה, שרונה בן אור, ניצלה מגורל דומה. היום (חמישי) היא תגיע להוד השרון לספר את סיפור חייה המטלטל

בילי בסרגליק 11/04/2019
שרונה בן אור.
צילום: פרטי

"הסיפור שלי מאוד מטלטל כי יש כאן שתי נשים שנרצחו, האישה שהיתה לפני והאישה שהייתה אחרי, וכנראה, לכאורה, גם אני הייתי מועמדת לרצח", כך אומרת שרונה בן אור (57), שתגיע לתת הרצאה על חייה ביום חמישי 11.4.19 במרכז האומנויות בהוד השרון.

 שמעון קופר, המרצה שני מאסרי עולם במצטבר, לאחר שהורשע ברצח שתי נשותיו, הראשונה אורית דורון קופרשמיד ז"ל, ואשתו השלישית ג'ני קופר מלמד ז"ל, היה בעלה השני של שרונה בן אור. "אני השורדת היחידה משלוש הנשים להן היה נשוי", היא אומרת.

בן אור הכירה את קופר, בשנת 1992 באמצעות חוברת בשם "עלוני קשר", בה בן אור פרסמה שהיא מעוניינת להכיר גבר לזוגיות. בן אור הייתה אז בת 31 וגרושה בפעם השנייה. קופר פנה אליה והשניים נפגשו. אחרי כמה מפגשים, בהם סיפר לה קופר שהוא גרוש עם שני ילדים, עובד במשרד הביטחון והוא יוצא להרבה שליחויות בחו"ל, היא התאהבה בו.

 "אבל אחרי כמה חודשים, הרגשתי שמשהו לא בסדר. בכל זאת המשכנו את הקשר, ואז גיליתי שהוא פרוד ועדיין לא גרוש. קנינו בית משותף זאת עוד לפני שהתחתנו, והוא סיפר שאורית, פרודתו, מאיימת כל הזמן להתאבד, ושאל אותי אם אסכים לקבל אותו עם ילדיו ואגדל אותם יחד איתו. הסכמתי. אהבתי אותו מאוד. הוא היה הגבר האולטימטיבי: מפנק, אוהב, מלטף, היינו יוצאים מבלים, היה טוב לילדיי, חבריי והוריי. בשנת 1994, הוא אמר לי שאורית התאבדה ומצאו שלל כדורים סביבה. אחרי השבעה שלה עברנו לגור ביחד. אחרי שנה וחצי התחתנו. כבר אחרי החתונה לא הייתי מאושרת. התחלתי לגלות את הפרצוף האמיתי שלו. הבנתי שהוא לא עובד במשרד הביטחון. הוא היה מקבל המון שיחות טלפון בלילות מנשים. בשלב מסוים, גיליתי שהוא בוגד בי יחד עם חברה משותפת שלנו. תוך כדי הבדיקות שלי, והרבה אינטואיציה, הבנתי שהוא משקר בהכל".

האם עימתת אותו עם תחושותייך?

"כן אך לפני הלכתי לספר להורי. מאימי הבנתי שהוא התחיל לספר לה את כל מה שהוא סיפר על אורית אשתו הראשונה. סיפר לאימי שאני בדיכאון, שאני מאיימת להתאבד, מזניחה את הבית והילדים, בול כמו שסיפר על אורית אשתו לפני. כשעמתתי אותו עם תחושותיי, הוא השתולל ונהיה אלים וזרק דברים. פניתי עשרות פעמים למשטרה. בסופו של דבר, אחרי שניגשתי לבית משפט השלום, הם הרחיקו אותו מהבית. בינתיים, שני ילדיו נשארו איתי, המשכתי לגדל אותם. אחרי כשהתגרשנו והוא עזב עם ילדיו, מצאנו בבית, בחדר השינה, במגירה שלו, שש חבילות של כדורי שינה, ובעליית הגג. אבא שלי מצא כמות גדולה של עטי חפירה, מעדרים, חבלים ומגרפות".

אחרי הגירושין מקופר, המשיכה בן אור בחייה, והכירה בן זוג שהם עדיין יחדיו. ב 2010 פנה אל בן אור, עמרי אסנהיים, הכתב של התוכנית "עובדה". "עמרי אמר לי שהם חוקרים את סיפור המוות של אשתו השלישית ג'ני קופר מלמד ז"ל. זה לקח זמן, הסכמתי להתראיין לבסוף כי ידעתי שזה מאוד יעזור, אך חששתי מאוד. התראיינתי בעילום שם ובהצללה ל'עובדה'. בסופו של דבר, ולמרות התחקיר, תיק החקירה שהיה סגור מחוסר אשמה לא נפתח, והחלטתי שאני פונה ביוזמתי למשטרה, לספר להם מה אני עברתי כי הבנתי שיש כאן שני מקרי מוות של נשותיו מאוד דומים, וגם מה שהיה איתי. היחיד שהקשיב לי במשטרה, היה ניצב משנה בדימוס אבי מנצור, והוא זה שפתח את תיק הרצח שהיה סגור. 'עובדה' עשו תחקיר מצוין אך התיק לא נפתח בשל התחקיר, אלא בעקבות הגעתי לניצב מנצור. הוא היה בזמנו אחראי על כל מרחב השרון. אני הפכתי להיות עדה מרכזית בתיק. העדות שלי הרשיעה אותו ברצח אשתו הראשונה אורית, וזו אחת הסיבות שאני חוששת לחיי למרות שהוא בכלא."

קופר נעצר בשנת 2012 והורשע פה אחד בהרכב של 3 שופטים ב 2016 . "עברתי תהליך של מספר חודשים מהיום שהוא הורשע", אומרת בן אור. "סגרתי כמה מעגלים בחיי מאז. האחד מהם הוא שעליתי לקברה של אורית ז"ל, הדלקתי נר זיכרון וביקשתי סליחה על זה שהאמנתי לו לכל מילה ושפטתי אותה בלי להכיר אותה. "

כמה כעס יש בליבך עליו?

"אני לא אסלח לו לעולם על זה שפגע באבי זכרונו לברכה ובמשפחה שלי. אבי אהב אותו כמו בן, והוא בגד באמונם של אימי וילדיי, ולגבי אבי זה כפול ומכופל. אני לא כועסת על עצמי, כי כעס מביא אותנו למקומות לא טובים. גם לחולי פיזי, והחלטתי לקחת את זה ולהעצים את עצמי וגם נשים. יצאתי בהרצאות לספר את הסיפור שלי. אני יכולה להגיד, שאני לא פסיכולוגית ולא פסיכיאטריתף אך מה שעברתי הכשיר אותי להיות מעין מנטורית לאנשים. אנשים שבאים להרצאות שלי, לעיתים מבקשים להיפגש איתי ואני שם בשבילם."

מהו המסר שאת מעבירה?

"בגדול שאנשים ילמדו להקשיב לאינטואיציה שלהם, שאותי הצילה ממוות. אנשים צריכים להאמין בעצמם ובכוחות שלהם כי לכל אחד יש את זה. חשוב לי שאנשים ילמדו לא לשתוק כי שתיקה מתוך בושה, פחד או אי נעימות, עלולה להוביל אותנו למקומות אפלים ולשבש את נתיב חיינו. אני חושפת בהרצאות את 'מערומיי', נותנת לאנשים דוגמאות מחיי, ומוכיחה להם שמהמקום הכי נמוך בעולם, ניתן לשבור את תקרת הזכוכית."

מדוע לדעתך נמשכת לאדם שקרן ופסיכופט כמו שמעון קופר?

"אני בת יחידה להורים ניצולי שואה. ההורים שלי אהבו אותי בדרכם שלהם, זה מה שידעו אז, לא זכיתי אז לקבל חיבוק לא מאבא ולא מאימא. לא שמעתי אף פעם מילים טובות, אבל כן שמעתי תמיד שאני לא שווה, שאני אפס ולא ייצא ממני כלום, גם חטפתי מכות עם חגורה. היום אני לוקחת את כל האחריות על זה. אני מבינה שזו הייתה המראה שלי. שמעון היה כל מה שרציתי שלא היה לי בחיים: אוהב, מפנק מלטף, וכלום בהתנהגותו לא העיד על הבאות, רק אחרי החתונה הוא שינה עורו."

איך את חווה את החיים היום ואת האמון באנשים?

"היום אני אישה חדשה. גם אני עוברת תהליכים, יש לי קאוצ'ר שאני הולכת אליו פעם בשבוע כי גם אני צריכה כוחות. חזרתי לצייר, הכרתי אנשים, ואני מוקפת באנשים חדשים וטובים, וזה קרה ביום שהבנתי שאני לא אשמה בשום דבר שקרה לי בחיים. אני אישה מאושרת למרות מה שעברתי ועם אמונה באנשים. היום אני חיה עם בן זוגי טוב ועם אימי בת ה 97 שלקחנו אותה אלינו הביתה לפני שנתיים, ובן זוגי עוזר לי עימה, וזה לא מובן מאליו."

billie@netvision.net.il

 

 


 

טיזרים

 

"כשהתגרשנו והוא עזב עם ילדיו, מצאנו בבית, בחדר השינה, במגירה שלו, שש חבילות של כדורי שינה, ובעליית הגג. אבא שלי מצא כמות גדולה של עטי חפירה, מעדרים, חבלים ומגרפות"

 

"כבר אחרי החתונה לא הייתי מאושרת. התחלתי לגלות את הפרצוף האמיתי שלו. הבנתי שהוא לא עובד במשרד הביטחון. הוא היה מקבל המון שיחות טלפון בלילות מנשים. בשלב מסוים, גיליתי שהוא בוגד בי יחד עם חברה משותפת שלנו"

 

"סגרתי כמה מעגלים בחיי מאז. האחד מהם הוא שעליתי לקברה של אורית ז"ל, הדלקתי נר זיכרון וביקשתי סליחה על זה שהאמנתי לו לכל מילה ושפטתי אותה בלי להכיר אותה"

 

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
"המפציץ החום" הגיע
מחשב נייד לכל מורה
הכל נשאר במשפחה
אסיף איזק חתם על טפסי 4 ל- 376 יחידות דיור
רגע היסטורי בחוף הכרמל
איך הצביעו ברעננה?
מהו טופס 4?
חדש בפוריה: מרכז בריאות וספורט
מפגש ראשון מסוגו