הוד השרון

עצרת הזיכרון לשואה ולגבורה בהוד השרון

כמידי שנה, תתייחד קהילת העיר הוד השרון עם זכרם של הנספים בשואה בטקס יום הזיכרון לשואה ולגבורה שיתקיים השנה בסימן המלחמה שבתוך המלחמה - מאבק ההישרדות של היהודים בשואה. הטקס יתקיים במגרש החנייה שברחוב בן גמלא, מול בניין העירייה. הציבור מוזמן

זאב שרגא 30/04/2019
טקס יום השואה בהוד השרון
צילום: יפעת קירשנבאום ארן

ביום רביעי כ"ו בניסן תשע"ט 1.5.2019 בשעה 20:00 תקיים עיריית הוד השרון את עצרת יום הזיכרון לשואה ולגבורה. השנה ייערך הטקס במגרש החנייה שברחוב בן גמלא בעיר על מנת לתת מענה לקהל המשתתפים הרחב והוא יתקיים בסימן המלחמה שבתוך המלחמה עם הצגת תערוכת "פנים אל מול" - תיעוד מצולם של שורדי השואה שיזם הצלם המקומי אסף פרידמן בשיתוף העירייה.

קונצרט מחווה לאלמה רוזה "מוינה לאושוויץ"

בסיום עצרת הזיכרון העירונית יתקיים קונצרט עם סימפונט רעננה, מחווה לאלמה רוזה "מוינה לאושוויץ". הקונצרט הינו פרויקט מיוחד במינו, בביצועה של תזמורת סימפונט רעננה, המביא את סיפורה מאיר הנפש של מנהיגת תזמורת הנשים של אושוויץ שגייסה את כל כוחותיה ויכולותיה והצילה את חייהן של החברות בתזמורת. הקונצרט מלווה במצגת ובקריינות המספרת את הסיפור בצורה מרגשת, כזו שמשאירה בלב הצופים זיכרון עד.

 סיפורה של אלמה רוזה מציג את מיקומם החשוב של היהודים בעולם התרבותי במערב אירופה טרום מלחמת העולם. תזמורת סימפונט רעננה משחזרת את היצירות שאותן נגנה התזמורת של אלמה רוזה, בעזרת הניצולות ומציגה תמונות ומסמכים מקורים ששרדו את השואה. כוחה של המוסיקה בצל המוות ויכולתו של היחיד אל מול כוחות רבים הם סמלים להישרדות רוחנית, שאפיינה אותנו בתקופות אפלות לאורך ההיסטוריה.

הקונצרט ייערך באולם מופת הסמוך למתחם העצרת, מספר המקומות מוגבל, כרטיסים ללא עלות ניתן לקבל באמצעות רישום באתר העירייה, בקישור: http://www.hod-hasharon.muni.il/html5/ARCLookup.taf?_id=44735&did=2078&G=14019&SM=14026

בבית רני- השרות לארח הוותיק, במרכז האומנויות הרב תחומי וביום העצרת במתחם הטקס.

בערב יום השואה, החל מהשעה 19:00 ועד למחרת בשעה 7:00 ובערב יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה, החל מהשעה 19:00 ועד למחרת בשעה 7:00 יהיו עסקי העיר סגורים בהתאם לחוקי העזר העירוניים ובמטרה לכבד ימים חשובים אלו. לקראת עצרת יום השואה, ייסגר חניון העירייה ברחוב בן גמלא, החל מיום שני 29.4 בשעה 20:00 ועד ליום חמישי 2.5 בשעה 6:00, רחוב בן גמלא ייסגר לכניסת רכבים מכיוון רחוב הרשות, ביום רביעי 1.5 החל מהשעה 19:00 ועד לסיום העצרת. חנייה תתאפשר בחניון הדואר בדרך רמתיים, בחניון ברחוב האיחוד וברחובות הסמוכים. חניית נכים תתאפשר ברחוב הרשות. במהלך העצרת יחולקו מערכות עזר לשמע על פי בקשה.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מטפלים במטרדי הריח
אישום: הבטיח שיפוץ וקיבל במרמה עשרות אלפי שקלים
אישום: הבטיח שיפוץ וקיבל במרמה עשרות אלפי שקלים
מניב למען הקהילה:
מניב למען הקהילה:
בית הספר יעל רום , מה יעלה בגורלו?
"בית הספר אינו ראוי לקליטת תלמידים נוספים"
הדמיה - קריית שחקים הרצליה
הרצליה מגיעה לשחקים
שוטרים הותקפו במועדון בהרצליה
מגדל העמק: "שיקום שכונות חוזר"
זה"ב בגיל הזהב