הוד השרון

נעצר החשוד בתקיפות ובאיומים כלפי נשים בהוד השרון ורעננה

פרסום ראשון: לאחר סערה ציבורית ברשתות החברתיות בעקבות סדרת דיווחים על מקרים בהם הותקפו ואוימו נשים בהוד השרון וברעננה, נעצר תושב הרצליה, בעל עבר פלילי מכביד, בחשד לביצוע המעשים

מיכאל פרוסמושקין 01/05/2019
החשוד נעצר (iclipart)

אחרי סדרת דיווחים על הטרדות של נשים בהוד השרון וברעננה, תקיפתן ואיומים עליהן במהלך החודשים האחרונים,  נעצר ביום שלישי השבוע תושב הרצליה, כבן 35, ממוצא אתיופי, בחשד לביצוע המעשים. 

בתחילת השבוע פרצה סערה ציבורית ברשתות החברתיות  לאחר שאישה שעובדת בבניין עיריית הוד השרון והותקפה לדבריה על ידי החשוד השבוע, פרסמה את תמונתו לצד תיאור חלק ממעשיו לכאורה. הפוסט שלה זכה למאות שיתופים ותגובות רבות, כשבחלקם טענו אנשים נוספים כי נתקלו בחשוד והוטרדו על ידו. סדרת האירועים יצרה פאניקה לא מעטה בציבור, בעיקר בקרב נשים שחלקן אף חששו להסתובב לבדן במקומות בהם תקף החשוד. 

במהלך החודשים האחרונים התקבלו במשטרה סדרת דיווחים מהוד השרון, רעננה וערים נוספות במסגרתם נטען כי אלמוני בעל גוון עור כהה הטריד נשים, קילל אותן ותקף את חלקן. עד כה התקבלו באופן רשמי במשטרה רק שתי תלונות, כשבשאר המקרים לא הוגשו תלונות רשמיות.

"חבריי בבקשה לפקוח עיניים ולשתף", כתבה בפוסט בפייסבוק אור, אם לשניים, שעובדת בבניין ברחוב הבנים בהוד השרון והותקפה לדבריה על ידי החשוד. "הבחור מסתובב ברחוב הבנים 14 …. מדבר ערבית, מקלל ובועט ,סוגר אותנו במעלית … תקף אותי ועוד כמה בנות באלימות מילולית ופיזית…  הוא תקף גם ילד באחד הבניינים". לצד תיאור מעשיו של החשוד, פרסמה אור את תמונתו ממצלמת אבטחה. 

אנשים נוספים שהגיבו לפוסט סיפרו על מקרים נוספים. "ישב אצלנו מתחת לבניין והפחיד ילדים", כתבה תושבת הוד השרון. "נראה לי מוכר מאוד, הטריד אותי לפני כחודש וחצי, כשהגעתי להצביע לפריימריס של העבודה, ניסה להשיג כסף, היה מאוד מפחיד". מגיבה אחרת כתבה: "הוא משתולל כאן כבר תקופה, זה ממש מרגיז מה שקורה איתו, מצד אחד נכון יש נוכחות משטרתית, מצד שני, איך זה יכול להיות שהבן אדם הזה משתולל באזור ואף אחד לא מצליח לעצור אותו?" תושבת אחרת כתבה: "יש לנו ילדים קטנים שמסתובבים בחוץ ואין לדעת מה הוא עוד מסוגל לעשות". אור, מפרסמת הפוסט, הוסיפה כי היא ונשים נוספות חששו להסתובב לבד בעקבות סדרת האירועים. "מעבר לפחד, אני כעסתי למה הוא מסתובב ומטריד כל כך הרבה זמן ואף אחד לא תופס אותו. פחדתי להסתובב לבד ואמרנו לכל הבנות במשרד להסתובב רק ביחד". במקרים נוספים שאירעו ברעננה הוא צעק  אמירות שונות שקשורות לחמאס ודאעש ובאחד המקרים צעק באוטובוס שהוא הולך לבצע פיגוע - מה שהקפיץ את כוחות הביטחון העירוניים. 

ביום שלישי, סמוך לשעה תשע בערב, התקבל דיווח מאישה ברעננה שזיהתה את החשוד על פי התמונה שפורסמה ברשתות החברתיות כשהוא יושב בתחנת אוטובוס מול יד לבנים ברעננה, ומיהרה לדווח על כך. הקב"ט העירוני משה פישמן וקב"ט האירועים ארנולד סטרקוביץ`, שהיו בסמוך למקום, רצו אל המקום ועיכבו 

את החשוד שהינו בעל עבר פלילי מכביד.  בהמשך הגיעו למקום אנשי יחידת האכיפה, סיירת עירונית ומשטרה אשר עצרו את החשוד. 

בדיון הארכת מעצרו בבית משפט השלום בפ"ת התייחס נציג המשטרה לחלק מהדיווחים. "מדובר בחשדות חמורים מאד. תקופה ארוכה נוהג החשוד להגיע על פי הידוע לנו לבניין עיריית הוד השרון, ושם הוא מטיל מורא פשוטו כמשמעו על כל עובדות העירייה, כאשר הוא פוגש בהן במעלית, מאיים עליהן, מתנהג בצורה מאיימת כלפיהן, יורק לעברן ושולף סכין. לצד המסוכנות הזועקת שעולה מתיק החקירה, ישנן פעולות חקירה שאונו מבקשים לבצע, אשר רובן מתייחסות לאיתור מקרים נוספים אשר ברור שאירעו. יש צורך לאתר את המתלוננות. מדובר בלמעלה מחמש נשים".

הסנגורית שלו הכחישה בשמו את המיוחס לו. החשוד, שהינו בעל עבר פלילי מכביד וריצה מאסרים, אמר בדיון: "בחיים לא היה עליי סכין. בחיים לא אמרתי משפטים כאלה. אני מוכן ללכת לעימות עם כל אחת מהן". 

המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בשלושה ימים. בתום הדיון השופטת אופיר כתבי ריבלין קבעה כי מעיון בחומר החקירה עולה חשד סביר הקושר את החשוד למיוחס לו. בתום הדיון, השופטת נענתה חלקית לבקשת המשטרה והאריכה את מעצרו של החשוד ביממה

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מזמן היה צריך להידלק זרקור אזהרה"
מכדרר ולומד
עדכון הנחה בארנונה למשרתי מילואים
מהפכת רשת שבילי האופניים בי-ם
מהפכת רשת שבילי האופניים בי-ם
סחלב חם לקראת החורף
רעננה: נעצר חשוד בתקיפת אחיו
מד"א חו"ל חוגג 27 שנים
איך לבחור רכב מסחרי?