הוד השרון

זיכרון בסלון בהוד השרון

בין עשרות המפגשים שנערכו בבתי התושבים, התקיים מפגש מיוחד אותו אירח ראש העירייה, אמיר כוכבי בהשתתפות שורדת השואה, הגב' יוליאנה גרו, אשר הקדישה את מפעל חייה לתחום החינוך ושימור זיכרון השואה והתקומה. במפגש המרגש שנערך במועדון הבאר העירוני, השתתפו מובילי מועצת הנוער העירונית ותנועות הנוער ביחד עם הנהגת ההורים יישובית. אשר נחשפו לסיפורה המרגש ומעורר ההשראה

כתב לוקאל 01/05/2019
זיכרון בסלון בהוד השרון
צילום באדיבות דוברות עיריית הוד השרון

זיכרון בסלון הינה יוזמה חברתית בהובלת עדי אלטשולר ונדב אמבון, המאפשרת לרבים להתחבר ליום השואה באופן משמעותי, במפגש אינטימי בין חברים ואורחים ולשמוע את עדותם של שורדי השואה ממקור ראשון. היוזמה אשר החלה לפני מספר שנים בכל רחבי המדינה מאפשרת מידי שנה בשנה לאלפי משתתפים להיחשף מקרוב לסיפורי הגבורה, העוז והעצמה האישיים של שורדי השואה ולקדם דיון לעיתים נוקב, על הזיכרון ההווה והעתיד שלנו כאן.

גם השנה, פתחו עשרות מתושבי הוד השרון את בתיהם במהלך השבוע החולף לאירוח המפגשים המרגשים וביום שני, קיים ראש העירייה, אמיר כוכבי מפגש עירוני אשר חשף עשרות מבני הנוער של העיר, הורים, נציגי תנועות ומועצת הנוער לצד אורחים רבים נוספים, לסיפור חיה של יוליאנה גרו. המשתתפים לקחו בדיון ער שעסק בסיפורה של גרו, מי שנולדה בתקופת השואה בצ'כלוסובקיה וחשפה את סיפור בריחתה של משפחתה, הצטרפות אביה לשורת הפרטיזנים, החבאתה במשפחה נוצרית למען הישרדותה עד לסיום המלחמה והמשך החיים לאחר מכן, עלייתה לישראל והקמת משפחתה בארץ. במהלך הערב המרגש שולבו קטעים מהרשת החברתית אותם הציג ראש העירייה סביב השאלה כיצד ניתן להנחיל את זיכרון השואה לבני הדור הצעיר ולדורות הבאים אשר יחשפו פחות ופחות באופן אישי לשורדי השואה וסיפוריהם האישיים, דבר אשר הוביל לדיון חשוב ומשמעותי במהלכו היו אלו דווקא חלק מבני הנוער אשר ציינו כי השימוש ברשתות החברתיות להעברת מסרי זיכרון השואה ממעיטים בערכו של הנושא והופכים אותו ליום- יומי וביקשו כי חשיפתם של בני הנוער לנושא השואה יהיה באמצעים אחרים דוגמת ספרים, עדויות מצולמות ומתועדות ולאו דווקא באמצעות הרשתות החברתיות.

ראש העירייה אמרי כוכבי אמר במהלך הערב "לפני שנים ספרות הניסיון לדבר על השואה באופן אישי – חברתי ולאו דווקא ממלכתי, היה סוג של טאבו והנה דווקא הצמיחה של מיזם זיכרון בסלון מראה שיש מקום נרחב להיבטים שונים של הנצחה וזיכרון והם דווקא מקרבים את הקהילה. אני מודה למעיין אבני ולצוות זיכרון בסלון בהוד השרון על העבודה ההקשבה שנעשית כולה בהתנדבות ומציע לכל מי שטרם התנסה להירשם לזיכרון בסלון בשנה הבאה".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
עוד גלי עציון. ייצגה את התובעת
מעבר בחוף הנפרד בהרצליה
מפגש סל-גל עם תלמידים בהוד השרון
מפגש "סל-גל" עם תלמידים בהוד השרון
שחקניות הנבחרת עם המאמן דרור גורן וגיא קלנר. מקום שני באליפות
נעצרה רק בגמר
אזור התעשייה שגיא 2000 בתנופת פיתוח
אזור התעשייה "שגיא 2000" בתנופת פיתוח במגדל העמק
עבודות תשתית ברחוב האחדות
עבודות תשתית לרווחת תושבי שכונת עלייה
חיים גולדמן בוחן הקמת רשימה דתית חדשה
חיים גולדמן בוחן הקמת רשימה דתית חדשה
 בועז גור יעמוד בראש רשימת מקומי בחיפה
בועז גור יוביל את "מקומי בחיפה"
הבדיקה החדשה ללא דקירה בכלל
בשורה להורים ולתינוקות ברמת השרון