הוד השרון

"אנחנו לא מוכנים שיסכנו את ילדינו"

תושבי רחוב יסוד המעלה בשכונת "גיל עמל" בהוד השרון התעוררו ביום שני לקול עבודות של עובדי חברת החשמל שהגיעו להטמין קו מתח גבוה ליד גינה ציבורית, שבה משחקים ילדים קטנים. התושבים, החוששים מקרינה, מנעו מהעובדים להשלים את המלאכה

קרן שלהבת 01/05/2019
עמוד החשמל שניסו להתקין
צילום: קרן שלהבת

מתח גבוה בשכונת גיל עמל. ביום שני הגיעו עובדי חברת החשמל לרחוב יסוד המעלה והחלו להתקין קו מתח גבוה ליד גינת ציבורית שבה משחקים מדי יום ילדים קטנים. בתוך דקות התחוללה מהומה במקום, כשעשרות תושבים הגיעו ומתחם וניסו למנוע מהעובדים להשלים את המלאכה, בשל החשש שלהם מקרינה.

חבצלת מגידיש, תושבת הרחוב, אמרה לכתבת "הוד הכפר", כי "אנחנו לא מוכנים בשום פנים ואופן שהעמוד הזה יוצב כאן. זו סכנת נפשות לכל הילדים והנכדים שלנו שמסתובבים פה ומשחקים כאן מדי יום".

הילה בוהדנה, תושבת הרחוב: "התעוררתי בבוקר לקול רעשי עבודה, הסתכלתי מבעד לחלון וראיתי את עובדי חברת החשמל מתחילים בחפירות. ירדתי מהר למטה ושאלתי אותם מה הם עושים כאן. הם אמרו לי שהם מציבים כאן עמוד חשמל. נחרדתי. שאלתי אותם מי אישר להם לבצע את העבודות. הם טענו שקיבלו אישור מהעירייה. מייד אני והשכנים התחלנו להרים טלפונים לכל הגורמים בעירייה כדי להבין מה פשר העניין. מדובר בהחלטה הזויה שלא מקובלת עלינו".

לדברי התושבים, עובדי חברת החשמל טענו שקיבלו אישור מהעירייה. מנגד, העירייה טענה כי האחריות לעבודות במקום היא על עובדי חברת החשמל בלבד.

לאור התגובות הקשות של התושבים במקום הבין צוות הפיקוח במקום שלא יוכל להשלים את המשימה ללא התערבות משטרתית. כמה דקות הגיעה למקום ניידת משטרה ולצדה מהנדס העירייה.

התושבים דיברו עם המהנדס של העירייה וניסו לשכנע אותו להפסיק לאלתר את העבודות. בעקבות הלחץ שהפעילו התושבים החליט המהנדס לעצור בשלב זה את העבודות עד לבירור מעמיק של העניין.

חבצלת מגידיש אמרה כי "אנחנו לא מתכוונים לשתוק על מה שנעשה פה היום. דיברנו עם גורמים בעירייה ונאמר לנו שתיערך ישיבה בעירייה כדי לברר אם אפשר להעביר את העמוד למקום אחר בסוף השכונה. אנחנו מקווים שבפעם הבאה יידעו אותנו כאשר הולך לקרות מקרה כזה ולא יפתיעו אותנו עם עובדות בשטח. דבר נוסף שחורה לנו הוא שהעובדים השאירו פה את הבור פתוח לרווחה יותר משעה, ורק כשהתקשרנו לעירייה הגיע טרקטור לכסות את הבור. הדבר היה יכול להיגמר באסון".

חברת חשמל: העבודה נעשתה באישור העירייה

מנהל העבודה של חברת החשמל במקום, מומי אמיר, מסר בתגובה כי "העבודה נעשתה באישור של העירייה. כשמהנדס העירייה הגיע למקום והחליט על הפסקת העבודות נשמענו להוראותיו. העבודות שייעשו בשטח הם לטובת התושבים ולרווחתם. המטרה היא להטמין את עמודי החשמל מתחת לפני האדמה. זאת מכיוון שבעקבות עבודות התמ"א שנערכות בימים אלה ברחוב העמודים גובלים במרפסות החדשות של הבניינים ומהווים סכנה".

סרטון על המהומה שהתחוללה במקום מחכה לכם בדף הפייסבוק "הוד הכפר".

עוד בהוד השרון
קרן שלהבת 05/12/2019
קרן שלהבת 28/11/2019
קרן שלהבת 21/11/2019
קרן שלהבת 12/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
תקרית אלימה בבית ספר רמז
תקרית אלימות חמורה בבית ספר "רמז"
הענקת פרס החינוך הארצי לנעמת הוד השרון
פרס החינוך הארצי לנעמ"ת הוד השרון
צעיר נרצח בעכו
יורם אברהם מעניק מגן הוקרה לאסנת סטוצינר
והאוסקר הולך ל- מוסינזון
נמצאו יתושים נגועים בנגיף קדחת מערב הנילוס
בהצדעה
"התביישתי כתושבת רעננה"
אושר מתחם מחיר למשתכן בר"ג