הוד השרון

בואו לגדול בכיף

מעונות היום "הוד ילדותי" פותחים את ההרשמה לשנה הבאה ומזמינים אתכם להתרשם מתכניות הלימודים המתקדמות, צוות הגן החם והאוהב והמזון הטרי שמוכן ללא פשרות

קרן שלהבת 02/05/2019
מיתר שוורץ עם הצוות המקצועי
צילום: פרטי

בימים אלה מתבצעת ההרשמה לשנת הלימודים הבאה במעונות היום – סיבה טובה לקפוץ למעונות היום של "הוד ילדותי" ששייכים לחברה לקידום החינוך והתרבות הוד השרון. המעונות של "הוד ילדותי" נותנים מענה מלא מגילאי 3 חודשים ועד 3 שנים בשלוש כיתות: תינוקיה / פעוטות צעירים / פעוטות בוגרים.

בזמן שבשנה האחרונה עלתה לכותרות סוגיית הצוות של הגנים, במעונות "הוד ילדותי", הנמצאים בפיקוח מלא של משרד התמ"ת, מקפידים על איכות הסייעות ועל שקיפות מלאה כלפי ההורים.

"אנחנו מכשירים את העובדות באופן שוטף על מנת שיהיו להן כלים מקצועיים לעבוד עם הילדים", אומר המנכ"ל של החברה, מיתר שוורץ. "בימים אלה אנחנו לקראת סיום השתלמות שנתית ראשונה, כשבמקביל קיבלנו אישור ממשרד התמ"ת לפתוח קורס שיעניק לעובדות תעודת הסמכה רשמית של מטפלת. חשוב לציין כי בניגוד למשפחתון פרטי, ב'הוד ילדותי' יש הרבה מאוד גופים שמפקחים עלינו כי אנחנו מבינים שזה הכוח שלנו. מטבע הדברים, ההורים שרוצים ללכת לעבודה בראש שקט, יודעים שיש מי שדואג לילדים שלהם ושומר עליהם מכל משמר".

 אלה שברצטוך מדריכה פדגוגית של שני המעונות של "הוד ילדותי" ומנהלת מעון "הדרים": "יש לנו הרבה מאוד נושאים שפיתחנו בעצמנו שמותאמים להתפתחות הילד, כמו צורות, צבעים ופירמידת מזון. נושאים שמתאימים לגיל של הילד. יש דגש גדול מאוד על ההתפתחות החברתית. יש לנו ג'ימבורי שנותן להם מקום להוציא מרץ ולהתמצא במרחב. הם גם נהנים וגם לומדים".

לפי מה את קובעת אם עובדת מתאימה לעבודה?

 "כל עובדת עוברת ראיון אישי. אני רואה אם היא שמחה להיות בקרבת ילדים ומדברת איתם בגובה העיניים. בלי זה אין התאמה. כל עובדת חדשה מתחילה עם ליווי של עובדת ותיקה ועוברת תהליך למידה והשתלמות שלנו במעון".

  יהודית כהן, מנהלת מעון יאיר שטרן, אומרת כי "האמון של ההורים מאוד חשוב לנו. אנחנו משתפים אותם בהכל, גם בדברים הנעימים וגם בדברים הנעימים פחות. אנחנו משקיעים הרבה מאוד משאבים כדי שלילדים יהיה כיף במעון והם יחוו כאן שהות חינוכית ומשמעותית. לצורך זאת, יש לנו חוג תנועה, חיות ומוזיקה".

מה לגבי האוכל?

"יש לנו תפריט שנבנה על ידי דיאטנית והכל טרי ומבושל במקום. מדובר בתפריט שבועי ברמה הכי גבוהה. הילדים שלנו מקבלים את כל אבות המזון והם מאוד אוהבים את האוכל".

השפית סוזי, שהייתה השפית של מלון "מוריה" בים המלח במשך 20 שנה, אומרת כי, "אני פה קודם כל בגלל שאני אוהבת ילדים. אני מכינה דגים, עוף, שניצל, חזה עוף מוקפץ עם ירקות, קציצות עוף, אורז עם עדשים, שעועית ירוקה. כל בוקר אני מכינה תפריט חדש. אין מחזור של האוכל ואין אוכל מבחוץ. כל האוכל נעשה באהבה, עם הידע המקצועי הכי גבוה בתחום ומכל הלב".

מנהלות המעונות מסכמות ואומרות כי "אנחנו מזמינים את ההורים לבוא ולראות את המעונות במו עיניהם. הם יכולים לבוא לכאן, להתרשם, להכיר את הצוות שלנו ולראות איך הילדים שמחים להגיע לכאן. בעניין זה – כמו בנושאי חינוך אחרים - טוב מראה עיניים ממשמע אוזניים".

לפרטים נוספים: מעון "הוד ילדותי" - רחוב הדרים 46 טלפון: 09-8339110"

מעון "הוד ילדותי" -– רח' יאיר שטרן 24 טלפון 09-7664407

סרטון על פעילות החברה ועל צוות המעונות מחכה לכם בדף הפייסבוק שלנו "הוד הכפר"

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ויכוח בכביש הסתיים בדקירה
נדחה הדיון בתוכנית המתאר
נערכים לחגים
עיריית חיפה נערכת לרעידות אדמה
עיריית י-ם בין 3 הערים הכי דיגיטליות
תיקון ותחזוקת מכשירי כושר
תיקון ותחזוקת מכשירי כושר – מה חשוב לדעת?
"בחירתה של סופי"
ידו של הילד מחוברת לקרש
מסמר ננעץ בכף ידו של ילד בן 5 וחצי