הוד השרון

שלוש, ארבע לעבודה

חן שבי אביר, תושבת הוד השרון, יזמה פרויקט שמטרתו לחבר בין תושבים הזקוקים לשירותים ועזרה לבין בני נוער בחופשת הלימודים שמוכנים לעבוד, כך ששני הצדדים יצאו מורווחים

קרן שלהבת 16/05/2019
חן  שבי אביר. כולם יהיו מרוצים
צילום: פרטי

"פרוייקט 30 " הנו יוזמה של חן  שבי אביר תושבת הוד השרון, אם לארבעה ילדים, שכל רצונה הוא ליצור חיבור בין תושבי הקהילה, בין אימהות כמוה שזקוקות לשירותים קטנים, כמו שמרטפות וקיפול כביסה, לבין נערים ונערות בעיר שמוכנים לעבוד בחופשת הקיץ.

חן, בת 31, אם לארבעה ילדים  בני 10.5, 6, 1.9 ושמונה חודשים, הפעילה מרכז הכשרה לעבודה בקהילה . לדבריה, כמו כל אימא, היא מוצאת את עצמה מתמודדת עם גידול ילדיה לצד המטלות השוטפות מידי יום. ״אני מאמינה שגם לאימהות אחרות קשה כמוני להסתדר עם כל המטלות היומיומיות. הרעיון לפרויקט החל מהצורך שלי בעזרה ומכך שראיתי לא פעם ילדים משועממים בחופשה שלעיתים משחיתים רכוש בגנים הציבוריים. המטרה שלי היא לחבר בין הצורך שלנו האימהות לבין בני הנוער. כך כולנו נרוויח, לנו יהיה כמה רגעים של שקט וזמן פנוי והם יוכלו להרוויח כמה שקלים במקום להסתובב בחוסר מעש ברחובות״.

חן שהעלתה פנייה ב"מאמות של הוד השרון" והסביבה קיבלה עשרות פניות נרגשות מהורים של ילדים בעיר. ״העליתי את הפניה שלי ב'מאמות' ולשמחתי נעניתי בתגובות חיוביות. הסברתי בפייסבוק שהמטרה שלי היא למזג בין הדרישה לעבודה של התושבים לרצון של הנוער לעבוד. כרגע אני מתכננת להקים אתר מסודר ואשמח לעזרה טכנית של בני נוער או מבוגרים בבניה של האתר״. 

איך חשבת על הרעיון?

״באחד מהטיולים שלי לארצות הברית זיהיתי את הפוטנציאל שברעיון. לדוד שלי יש קבוצת ווטסאפ של השכונה שלהם, ששם מי שצריך עזרה יכול לבקש אותה בקבוצה. להוציא כלב לטיול, למשל, עבודות גינון שמרטפות וכדומה. הם נותנים את הזכות הראשונית לילדי השכונה ומשם הדמיון שלי התחיל להשתולל. ראיתי בפרויקט שלהם פוטנציאל אדיר. התבשלתי עם הרעיון במשך תקופה ארוכה. אין פה איזה סטארטאפ מטורף, אלא רק בניית מאגר עובדים מעסיקים וחיבור של שניהם יחד״.

אלו עבודות יוצעו ועל ידי מי?

"קראתי לפרוייקט 'פרוייקט 30' מכיוון שכל עבודה שתינתן לנערים ונערות ישולם להם 30 שקלים לשעה, שכר שבהחלט לא בשמיים למעסיק ומכובד מאוד לבני הנוער. העבודות הנן לבנים ובנות כאחד במגוון דברים: שיעורים פרטיים, בייביסיטר, דוגסיטר, עבודות גינה, סידור ארונות, עזרה לקשישים, עבודות בית קלות ( סידור וארגון), עזרה במעבר דירה, קניות בסופר וכל דבר שעולה על הדעת. כל העבודות ירוכזו באתר/ אפליקציה או עמוד בפייסבוק. כמובן שנדאג שהנוער מקבל שכר הולם שמכבד את שני הצדדים. בפועל,  כאשר תתבצע ״קריאה״ של תושב שצריך עזרה באחד מהקטגוריות, היא תגיע למאגר עובדים שלנו. מי שיגיב ראשון יקבל את העבודה, בנים ובנות כאחד. כך למעשה כולם יהיו מרוצים, בני הנוער יהיו עסוקים ולא ישתעממו בחופשים ולנו יש אפשרות לעקוב אחריהם שלו ינוצלו על ידי מעסיקים שלא פעם מלינים את שכרם".

כיצד תוודאו שבני הנוער לא יהיו חשופים לאנשים שעלולים לנצלם, לפדופילים וכדומה?

"כל פניה שתתקבל תיבדק על ידי ההורים של הילד לפני שהוא מגיע לבית של המעסיק/ מעסיקה. כמובן שמנגד אותו הנער או הנערה יהיו מחויבים ואחראים להגיע במועד לעבוד כפי שנקבע להם".

 "כרגע, כאמור, הפרוייקט בתחילת דרכו. אשמח לפניות מצד תושבי העיר שמעוניינים שהילדים שלהם יעבדו בחופשה וכן במבוגרים או ילדים שיעזרו לי לבנות את האתר או האפליקציה כדי שעוד לפני החופש נוכל לסיים עם ההליך הטכני ולצאת לדרך".

למעוניינים לסייע או להיכנס למאגר, ניתן לפנות לחן בטלפון 054-33689860

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
זוג קשישים נפצע בתאונה בחדרה
זוג קשישים נפצע בתאונה בחדרה
אבי הקבוצה
קבוצת הכחול לבן
חשד: הציג את עצמו כסוכן נסיעות וביצע עבירות הונאה
כיצד בוחרים גן בטוח לילדים?
הצלחה לטורניר הג'ודו הבינ"ל
למי עיצבה דורין סגול חליפה לחתונה?
תקלה במערכת האשפה הפניאומטית בנווה זמר
תקלה במערכת האשפה הפניאומטית בנווה זמר