הוד השרון

והאוסקר הולך ל- מוסינזון

25 שנים להקמתה של מגמת הקולנוע בתיכון מוסינזון, תלמידי המגמה חגגו בערב אוסקר מהסרטים, עם הצגת תשע יצירות קולנוע שהופקו על ידם

זאב שרגא 23/05/2019
יורם אברהם מעניק מגן הוקרה לאסנת סטוצ'ינר
צילום: פרטי

העבודה על הכתבה שלפניכם החזירה אותי 25 שנים אחורה, בהיותי תלמיד כיתה י', צעיר בן 15 שמתחרה על מקומו להיות אחד מבין אלה שיזכו להצטרף למגמה היוקרתית שנפתחה לראשונה בבית הספר התיכון "מוסינזון" בהוד השרון, מגמת "תקשורת המונים" כפי שנקראה בזמנו. כולם דיברו על המגמה הנכספת, על אולפן הטלוויזיה הראשון בארץ שנבנה במוסד חינוכי וברגע שיצאנו לדרך, נשאבנו לחדוות היצירה ונמלאנו בגאווה, כאשר נקראנו לתעד כמעט כל אירוע קהילתי בעיר ששודר מיד בערוץ הקהילתי בכבלים.

 לרגל 25 שנים להקמתה של המגמה, חגגו התלמידים בערב אוסקר מסורתי, בו הוקרנו תשע מיצירותיהם מול מאות אורחים בהיכל התרבות בדרום השרון, בהם סגן ראש העירייה, מאיר חלוואני שברך את התלמידים.

בין הסרטים הדוקומנטריים שהוקרנו בלט הסיפור של שגיא, שחזר לתפקוד מלא לאחר תאונת דרכים קשה. סרט זה נעשה בשיתוף פעולה ותמיכתה של אסנת סטוצ'ינר, מנהלת המחלקה להתנדבות ומשאבי קהילה בעירייה, ובמהלך הערב העניק מנהל המגמה, יורם אברהם, מגן הוקרה לאסנת על תרומתה הרבה ליצירת הסרטים לאורך שנות פעילותה של המגמה.

 התלמידים הציגו גם סרטים עלילתיים, בהם הסרט "חיי שרה", המציג את ההתמודדות וסיפורה של ילדה דתיה והרצון שלה להשתייך לעולם הגברי או הסרט "מילים יפות" - מחזמר מרגש, אשר זכה בתחרות פיצ'ינג ארצית במקום הראשון בסמינר הקיבוצים.

 במהלך הטקס הודה אברהם למנהל כפר הנוער ישראל חילו, שלא הגיע לטקס אך שלח ברכה מצולמת וכן למנהל בית הספר רמי אגוזי, למנהל הכספים, נתי דואניס ולכל צוות המורים והמזכירות, על תרומתם הרבה להצלחת המגמה, כמו גם למורי המגמה – מוטי חייבי, ניצן בנימיני, דור פרי ומרגלית ישראלי.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
להדליק לכל ילד חלום
עילאי הרסגור-הנדין
תוכנית "מהיר לעיר" תצא לפועל בכפר סבא?
חשד: ביצע מעשה מגונה בפני קטינות
ט"ו בשבט הגיע.. לחיפה!
העבודות ברחוב אוורבוך. תשתית ניקוז חדשה
קו ניקוז חדש ברחוב אוורבוך ברמת השרון
המסך עולה
המסך עולה
חופשת קיץ ברגע האחרון?
חופשת קיץ ברגע האחרון? כך תעשו זאת בצורה אחראית
סוף לשיעורי הבית בהרצליה?
סוף לשיעורי הבית בהרצליה?