הוד השרון

מה עם הכסף?

בקבוצת הכדורגל של הפועל הוד השרון נלחמים בבעיות כלכליות שגררו חובות לשחקנים ולמאמן. המנכ"ל עזרא חלף מבטיח שכולם יקבלו את המגיע להם ומספר מה בכוונתו לעשות כדי להחזיר את השפיות הכלכלית לקבוצה

זאב גולדשמיט 30/05/2019
עזרא חלף. לחזור לשפיות כלכלית
צילום: זאב גולדשמיט

לא שקט במועדון הכדורגל הפועל הוד השרון מליגה ב'. ההכנות לעונה הבאה מוקפאות, טרם מינו מאמן, והשחקנים מחכים לקבל את שכרם. הבעיות נובעות מכך שמועדון הכדורגל נמצא בחובות, ואין מהיכן לשלם. מנכ"ל המועדון עזרא חלף הודה, שהמועדון ממתין בימים אלה לקבל מרשם העמותות את האישור למנהל תקין, ורק אז ניתן יהיה להעביר אליהם את ההקצבות העירוניות, מה שיאפשר תשלום משכורות. הערכות הן שהחובות מסתכמים בכ-800 אלף שקל, שנגררו עוד משנים קודמות.                                                     

בתוך כך, מספר שחקנים שלא קיבלו משכורות מסודרות מתחילת העונה איבדו את הסבלנות והגישו תביעות כספיות נגד המועדון בעוד אחרים נמצאים בתהליך. אחד מהשחקנים שכבר שוחרר מהקבוצה, דודי הילל, קיבל פסק דין לטובתו.                                                         

 "יש שחקנים שמחכים לכסף במשך שנה, ויש שחקנים ששיחקו שנתיים ולא שילמו להם" אמר אדיר בונקר, שחקן בכיר בהוד השרון. "השחקנים גילו סבלנות ואורך רוח, אבל זה לא הגיוני להמתין כל כך  הרבה זמן. לצערנו, זו המציאות בכדורגל".                                      

 המאמן אלי חייט, שאימן במהלך העונה בהוד השרון, פנה לארגון המאמנים בבקשה שיסייעו לו למצוא דרך כיצד לגבות את המשכורות שטרם קיבל. "גם לעיריית הוד השרון יש אחריות להתנהלות החובבנית בקבוצת הכדורגל, כיוון שמדובר בקבוצה עירונית" אמר חייט.

בהנהלת הפועל הוד השרון פועלים מאחורי הקלעים להסדיר את נושא החובות על מנת שיוכלו לפתוח בהכנות לעונה הקרובה. מנכ"ל הפועל הוד השרון, עזרא חלף, מבין לליבם של השחקנים, ולדבריו, המועדון כבר עשה את רוב הפעולות כדי להסדיר את נושא אישור מנהל תקין.

"ברשם העמותות בקשו לקבל מאיתנו הסדר תשלום חובות, וממש בימים אלה הגענו להסדר מול מס הכנסה ודברים מתחילים להתקדם. העניין שאין כסף לשלם מקדמות, כי לא העבירו לנו הקצבות, וזה כמו סיפור של הביצה והתרנגולת, אבל אני כבר רואה שהדברים מסתדרים" אמר המנכ"ל עזרא חלף.

עזרא, מספר שחקנים הגישו תביעות כיוון שלא שילמתם שכר העונה. איך דבר כזה קורה?

חלף: "כל שחקן יקבל את המגיע לו ברגע שנקבל אישור מנהל תקין. אם יש כאלה שרוצים ללכת לתביעה, שיגישו תביעה. חבל, כי אנחנו נפרוס את הכסף לארבעים תשלומים. לעומת זאת, שחקנים שימתינו בסבלנות, אלה יזכו. אני מבין לליבם של השחקנים. כהנהלה לא נחנו לרגע, אנחנו עושים את המקסימום כדי לפתור את הבעיות. אף אחד מאיתנו לא לוקח כסף הביתה, ההיפך, אנחנו מביאים כסף מהבית".

אולי ניהלתם את הקבוצה ללא אחריות כספית?

"בעונה שעברה קיבלנו הבטחות מתורמים, אבל הבטחות לחוד ומציאות לחוד. ברגע שידענו שאנחנו לא נוכל לעמוד בתקציב שנקבע, בדצמבר-ינואר שיחררנו את השחקנים היקרים, וייצבנו את התקציב של העונה. הבעיה היא שהמועדון גורר חובות משנים קודמות. עמדנו לקבל אישור מנהל תקין לפני מספר חודשים, אבל כיוון שלא שילמנו מקדמות נדרשנו להגיע להסדר עם מס הכנסה. כעת הגענו לפשרה עם מס הכנסה, והעניין בדרך לפתרון".

 כיצד תעמידו קבוצה בעונה הבאה?

"נבנה קבוצה שתעלה מינימום כסף. נגמרו הימים שבהם שחקן הרוויח 8000 שקל. יותר לא נשלם משכורות, רק הוצאות דלק, ביגוד, נעליים ושלום על ישראל. נבנה קבוצה צעירה, עם שחקנים מוכשרים שרעבים להצליח ולצידם נביא שני שחקנים מנוסים במינימום כסף. עד שלא נסגור את הגרעון, לא נפזר יותר כסף, גם אם זה יעלה לנו בירידה לליגה ג'".

עוד בהוד השרון
גל כהן גרומי (מימין) ומאמנו. יוצא לאליפות העולם לנוער
זאב גולדשמיט 14/08/2019
יוסי שאבי. תהליך הבראה בעונה הקרובה
זאב גולדשמיט 13/08/2019
הפועל הוד השרון
זאב גולדשמיט 07/08/2019
פשה וולודרסקי, אשל יולזרי
קרן שלהבת 01/08/2019
גוטמן. ממלא מצברים
זאב גולדשמיט 25/07/2019
עידו דוידי. התאקלמתי נהדר
זאב גולדשמיט 24/07/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אפרת שגב סמנכל מנהל אגף כלכלה מידע ומחקר דן אנד ברדסטריט
באיזה רשות מקומית יש ייצוג הולם לנשים במועצת העיר?
אוהדי כפר סבא בטירוף
משחק העונה
 מבצע הזדכות על הצבים
מבצע "הזדכות" על הצבים
עידו בן ארי זל. משחק לזכרו נגד קבוצתו האהובה
משחק כדורגל לזכרו של סמ"ר עידו בן ארי ז"ל
שולחן עגול למובילי ההתנדבות בכרמיאל
שולחן עגול למובילי ההתנדבות
ברגליים יחפות
ברגליים יחפות
חשד לעוקץ גופים מוסדיים וממשלתיים
חשד לעוקץ גופים מוסדיים וממשלתיים
הסאגה שלא נגמרת