הוד השרון

"כדי להצליח בתפקיד צריך להיות רגיש ואמפטי"

בימים אלה מסיים יצחק גביזון את תפקידו כמנהל בית "יד לבנים". ל"הוד הכפר" הוא מסכם תקופה עשירה בעשייה, מדבר על הקשר עם המשפחות השכולות ועל היכולת לתפקד במשרה רגישה ובעלת משמעות

קרן שלהבת 30/05/2019
גביזון. בקשר הדוק עם המשפחות השכולות
צילום: קרן שלהבת

 יצחק גביזון פורש מתפקיד מנהל בית יד לבנים. כשפנו אליו מהעירייה בשנת 1994 לשמש מנהל בית "יד לבנים" הוא לא שיער שהוא יכהן בתפקיד 25 שנה ויהיה שותף לשינויים הרבים שהמקום עבר, פיזית וטכנולוגיה.

"היום אני יכול בלחיצת כפתור למצוא כל חייל שנפל בעת המלחמה או מילוי תפקידו. יש לנו כאן מחשב שמוזן בכל השמות, התמונות והסיפור של כל חייל ומשפחה", מסביר גביזון בגאווה. "לכל חייל וחיילת יש מגירה עם תמונות, אלבומי הנצחה, כתבות וכל מה שהמשפחה אוספת על יקירה. לצערי, במהלך השנים, התווספו עוד ועוד מגירות. מונצחים אצלנו כיום 194 נופלים".

במה בדיוק כרוך התפקיד?

"כדי להצליח בתפקיד צריך להיות רגיש ואמפטי. אני וועד המשפחות השכולות פעלנו יחד, ואני פעלתי להגשים את כל הצרכים והרצונות שלהן. הייתי בקשר הדוק עם משפחות שכולות, שימשתי להן לא פעם משענת וכתף. המטרה שלנו היא להנציח את בנם או בתם, האח או האחות שנפלו בעת מילוי תפקידם. אנחנו עושים זאת במגוון דרכים יחד עם המשפחות, בהכנת אלבומי הנצחה יחד עם תלמידי בית ספר ועוד. הכנסנו ספר תורה לבית הכנסת בכיכר מגדיאל לזכר החללים. לאחרונה ערכנו פרויקט בשם 'קהילה זוכרת'- עבודות אמנות ופסלים שהוכנו על ידי אמנים בקהילה ומוצגות כאן יחד עם התמונות של הנופלים. בנוסף, אנחנו מקיימים טיולים ואירועים למען המשפחות שלא פעם מתקשות לצאת מהבית. החיוך שעולה על פניהם, ולו לרגע קט, הוא זה שנתן לי את הכוח להישאר בתפקיד 25 שנה".

מה גרם לך לפרוש?

"מבחינתי הייתי ממשיך, אבל הגעתי לגיל הפנסיה. כרגע אני בוחר לנוח, יש לי 3 ילדים ו-7 נכדים שאני מתכוון לבלות עמם".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מנחם קורצקי , ממשיך לגבש את הסגל
הפועל רעננה החתימה זר חמישי
נעדר מכפר סבא
נעדר מכפר סבא
משפצים  את מבנה הצופים
משפצים את מבנה הצופים
תחרות אימונים ברובוטיקה בנושא החלל
תיכון הנדסאים אירח תחרות אימונים ברובוטיקה בנושא החלל
פעילות מחנות הקיץ
פעילויות בני הנוער בחופש
במה לבחור (טור דעה)
שירלי פאר יגרמן: קיבלנו תלונות מתושבים
עיריית רמת השרון תכשיר חניון מיוחד למשאיות ואוטובוסים
היה או לא היה חרם על קפה סשה ?
קפה סשה, החרם שהיה או לא היה?