הוד השרון

המירוץ ללשכת עורכי הדין של כנרת כהן

חברת מועצת העיר הוד השרון עו"ד כנרת כהן מתמודדת כמספר 2 ברשימת "משנים ת'לשכה" בבחירות ללשכת עורכי הדין. בראיון ל"הוד הכפר" מה מסבירה מה הביא אותו להצטרף למרוץ ללשכה ("היום הלשכה משרתת אג'נדות של אנשים כאלה ואחרים"), מדוע היא תומכת באיחוד בין סיעתה, סיעת "כולנו" לסיעת "הליכוד" וגם איך היא מסכמת את חצי השנה הראשונה של הקדנציה העירונית

זאב שרגא 30/05/2019
עו
צילום: פרטי

חברת המועצה עו"ד כנרת כהן אלישע לא עוצרת לרגע. לאחר שהשתלבה בקואליציה החדשה כסגנית ראש העירייה במחצית הקדנציה השנייה, הצטרפה כהן למרוץ ללשכת עורכי הדין, ברשימתו של עו"ד אביחי ניסן ורדי, רשימת "משנים ת'לשכה'. הבחירות עתידות להתקיים בחודש הבא?

מה הביא אותך להצטרף למרוץ ללשכת עורכי הדין?

"מה שהניע אותי זה הרצון להפוך את הלשכה לכזו שתשרת את עורכי הדין, מה שלדעתי היא לא עושה. היום הלשכה משרתת אג'נדות של אנשים כאלה ואחרים ללא מתן מענה לעורכי דין עצמאים, חדשים וותיקים כאחד. ההשתלמויות עולות הון, כל מאגר מידע או חיבור למערכת של בתי משפט עולה כסף, סכומים מאוד גבוהים שהלשכה לא אמורה לדרוש אותם. הלשכה צריכה לתת כלים לעורכי הדין, לשמוע אותם ולראות איזה כלים והכשרות היא יכולה להעניק בעלויות סמליות, שכל עו"ד יוכל לעמוד בזה. בנוסף, כל נושא השקיפות – חשוב לנו מאוד שתיערך בדיקה מקיפה אודות התשלומים המועברים על ידי עורכי הדין – דמי חבר גבוהים שלא ברור לאן הם הולכים ומה התרומה שמקבלים בעבורם."  

בעקבות פרשת עו"ד אפי נוה, ראש הלשכה לשעבר, נפגע האמון של הציבור בלשכה בכלל ובראשיה בפרט, כיצד לדעתך ניתן לתקן את משבר האמון הזה?

"אני חושבת שאת המשברים האלה ניתן לתקן רק על ידי שקיפות – ברגע שמשתפים את עורכי הדין, מפרסמים דו"חות תקציב וחושפים את הנתונים, הם מרגישים חלק מהמערכת ויכולים לראות בדיוק לאן הולך הכסף שהם משלמים". 

"חישוב פוליטי עתידי"

כנרת נמנית על מקורביו של שר האוצר משה כחלון "כולנו" וכיהנה במהלך הקדנציה הקודמת כיו"ר פורום הנשים בסיעה. בבחירות הארציות הייתה אמונה על פעילות השטח של המפלגה ונראה כי היא תומכת במהלך האיחוד של הסיעה עם מפלגת "כולנו", מהלך שזכה לביקורת רבה מהציבור, מהתקשורת ואף מחלק ממצביעי כולנו.

 מה דעתך על האיחוד בין המפלגות ועל הביקורת שנשמעה בעקבותיו?

"אני רואה שכל התקשורת מתנפלת על משה שהוא לא אמין, אבל מעניין אם היה חובר למפלגה אחרת לצורך הקמת קואליציה, האם הוא היה מקבל את אותן תגובות שהוא מקבל היום? ההחלטה שלו מסתכלת נטו על ההיתכנות הפוליטית של מפלגת כולנו בכנסת ה- 22 - כחלון עשה חישוב עתידי והבין שאם ירוץ עכשיו לבד, לא יוכל לקיים את האג׳נדה שלו, הוא החליט על האיחוד בשביל לקיים את האג'נדה שלשמה הוא נבחר והוא צריך לרוץ מתוך מפלגת הליכוד."

מה דעתך על פסקת ההתגברות?

"אני חושבת שיש להשיב את האיזון בין הרשות השופטת למחוקקת, יש יותר מידי כח ואחריות ללא סמכות אצל שופטי בית המשפט העליון, מן הצד השני יש לעשות זאת בהידברות והסכמה, ורק אמש ראיתי שהתקיימה פגישה בין הנשיאה חיות לראש הממשלה ואני מברכת על כך."

האם לדעתך ראש הממשלה יכול להמשיך בתפקידו לאחר הגשת כתב אישום נגדו?

"כל עוד החוק במדינת ישראל מאפשר לראש ממשלה לכהן תחת כתב אישום והעם אמר את דברו בעניין הזה, אז אני לא חושבת שיש מקום חוקי לפעול נגד זה. למרות שאישית, אני חושבת שזו משימה לא פשוטה, בלשון המעטה, לכהן כראש ממשלה בזמן שאתה מנהל משפט."

קצת על פוליטיקה מקומית, את כבר יודעת האם בכוונתך להתמודד שוב בבחירות הבאות בעיר?

"כרגע מוקדם לענות על שאלה כזאת. אין לי ספק שאמשיך בעשייה הציבורית, אבל לגבי התמודדות כזאת או אחרת – כרגע לא קיבלתי שום החלטה."

איך את מסכמת את פעילות הנהלת העירייה החדשה בחצי שנה האחרונה?
"ראש העיר נכנס לתפקיד לפני חצי שנה, הוא לומד את המערכת, בדומה למנכ"ל החדש שנכנס לתפקידו. אני מאמינה בראש העירייה ולכן הצטרפתי אליו מלכתחילה. צריך לזכור שמדובר במערכת גדולה ומסועפת ואני חושבת שנכון ללמוד את הדברים לעומקם, על מנת לבצע את השינויים הנכונים. בנוסף, בדומה לאג'נדה שלי בנושא השקיפות, ראש העיר דואג לשתף את הציבור במהלכים שקורים בעיר ושוב – לגישתי זה המפתח לאמון ושיתוף פעולה, שקיפות מלאה."

*** הראיון נערך לפני ההודעה על קיום מערכת בחירות נוספת. 

זאב שרגא      zeevshraga1978@gmail.com

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
שלושה מתכונים לארוחת שבועות
שלושה מתכונים לארוחת שבועות
אישום: מכר תרופות באופן בלתי חוקי במלש"ח
חשד: נערה נאנסה בגן ציבורי בכפס
חשד: נערה נאנסה בגן ציבורי בכפ"ס
כמה זמן לוקח להתקין ברזייה?
כמה זמן לוקח להתקין ברזייה?
"זה אצלו ב(כלי) הדם"
תאונה קשה בשדות מיכה
בת 6 נהרגה לאחר שנפגעה מרכב הסעות בשדות מיכה
הגרוש שחסר ללירה
רצים למועצה
רצים למועצה