הוד השרון

מישהו שומע אותי!

ארז רוזנברג, תושב הוד השרון, וחברו ירון רותם, תושב רעננה, פיתחו אפליקציה שיכולה לסייע לכם במצבי חירום. "אנו מקווים שלא תצטרכו להשתמש בה, אבל במידה וכן, היא יכולה להציל את החיים שלכם"

קרן שלהבת 06/06/2019
ארז רוזנברג וירון רותם. פיתחו אפליקציה מצילת חיים
צילום: קרן שלהבת

SOS life and service (לייף אנד סרוויס) היא אפליקציית הצלה מתקדמת למצבי חירום שיכולה להציל אתכם כשאתם נקלעים למצבי חירום. מצב חירום של סכנת חיים: התקף לב, שבץ, תאונה, חטיפה, נפילה בבית ובכל מצב מסכן חיים. מאחורי האפליקציה עומדים ארז רוזנברג 38 תושב הוד השרון וחברו ירון רותם 54 תושב רעננה.

ארז רוזנברג התחיל את דרכו המקצועית כמפעיל לימי הולדת. במהלך השנים עבר לתחום השיווק והדפוס וכיום החל בפיתוח אפליקציות ביניהן OK BY–אפליקציה שמאפשרת לבצע מספר פעולות בסיום השיחה ומתאימה בעיקר לאנשי עסקים.

 ירון רותם, תושב רעננה, מוכר לרבים כאביה של לילך, שנלחם להשבת בתו לאחר שזו נחטפה לרוסיה על ידי אמה. רותם, כלכלן ואף עוסק בייעוץ לעסקים, החל בפיתוח אפליקציות לפני מספר שנים.

 רותם: "במשך שנים נאבקתי להשיב את בתי לילך לארץ, ללא הצלחה. המשפטים שניהלתי נגד הגרושה שלי, הנסיעות והכספים שבזבזתי, גרמו לי לשנות את מסלול חיי. הייתי חייב להמציא את עצמי מחדש כדי לשרוד. לפני שנתיים פיתחתי אפליקציה בשם 'מיי סיטי קארד', שכוללת מאות בתי עסק. הכרטיס, שבבסיסו עומד רעיון חברתי, נועד לחבר בין תושבי העיר לבין העסקים הקטנים הנמצאים בה על ידי יצירת פלטפורמה של הטבות".

מתי עלה הרעיון ליזום את "לייף אנד סרוויס"?

רוזנברג: "אני וירון חברים כבר הרבה זמן. שנינו עובדים כעצמאיים ולפעמים משתפים פעולה. סיפרתי לירון על כך שאני רווק וחושש שאם יקרה לי משהו אף אחד לא יידע על זה. ירון סיפר לי שיש לו רעיון לאפליקציה בנושא ומשם הכל התחיל".

רותם: "הרעיון לאפליקציה עלה לי לאחר המקרה המזעזע שקרה לפני כמה שנים בנמל. בני מיעוטים הכו רופא למוות. אשתו ובתו עמדו מנגד ולא ידעו מה לעשות. אני חושב שבדיעבד, אם הייתה להם את האפליקציה, אולי חייו היו ניצלים". 

 כיצד פועלת האפליקציה ועד כמה היא נגישה במצב חירום?

רותם: "ניתן להוריד את האפליקציה בכל מכשיר נייד. מדובר באפליקציית הצלה - המתקדמת והיעילה ביותר להצלת חיים באמצעות חברים ומשפחה. כשמישהו במצב מסכן חיים לוחץ על כפתור המצוקה, נשלחת קריאת SOS לעזרה ל"נאמני החיים" שנבחרו מראש על ידי המשתמש, שמקבלים התראה המלווה בסירנה. ברגע ש"נאמן החיים" פותח את הטלפון, מתפרץ מולו מסך עם פרטי קריאת המצוקה של המשתמש, כולל מיקום על המפה, כפתורי שיתוף וכפתור חיוג מהיר המאפשר לו לחזור למשתמש במיידי, כדי לנסות לראות מה מצבו".

רוזנברג: "חשוב לציין כי האפליקציה אינה מהווה תחליף לכל פעולה שהייתם עושים לולא הייתה לכם האפליקציה, כגון הזמנת אמבולנס, משטרה, מכבי אש וכו', או בריחה מאזור הסכנה, לכן גם האפליקציה מאפשרת לכם גם להכניס מראש את מספרי הטלפון של המשטרה, אמבולנס ומכבי אש בזמן הרישום לאפליקציה ואז מיד לאחר שליחת ההתראה ל'נאמני החיים' שלכם, יופיע לפניכם מסך ובו כפתורי חיוג מהיר לכוחות ההצלה שאת מספריהם הכנסתם מראש. כך, בעצם בשלושה קליקים, אתם גם מודיעים ל'נאמני החיים' שלכם שאתם במצב חירום כדי שיוכלו לעזור לכם וגם מתקשרים לכוחות ההצלה ומנסים לעזור לעצמכם".

כמה הורדות היו לכם עד כה?

רוזנברג: "שיווקנו את האפליקציה רק לפני 4 חודשים. עד כה הורידו אותה 50,000 איש בארץ ובעולם. האפליקציה נמצאת במקום הראשון בגוגל תחת מילת החיפוש אס.או.אס גם באנגלית וגם בעברית. אנחנו עובדים כרגע כדי להפוך אותה לזמינה בכל השפות". 

רותם: "מלבד הרעיון של הצלת החיים, האפליקציה מכילה גם

SOS service טלפונים של נותני שירותים ובעלי מקצוע להם להם נזקקים בדחיפות - סוג של "מצב חירום טכני". ניתן למצוא באפליקציה נותני השירות בתחומים: אינסטלטור, פורץ מנעולים, גרר וחילוץ, מוניות ועוד".

בימים אלו עובדים רוזנברג ורותם על הוספת מתנדבים מהקהילה שיקבלו קריאות אס.או.אס בקרבת מקום הימצאם. אותם מתנדבים שיקבלו קריאה יוכלו לגשת במיידי ולסייע לאותם אנשים.

 לסיום שניהם מסכמים: "אנחנו מזמינים את הקוראים להוריד את האפליקציה. מקווים שלא תצטרכו להשתמש בה אבל במידה וכן, היא יכולה להציל את החיים שלכם".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
פסטיבל שבועות בחוף - בחוף הכרמל
פסטיבל "שבועות בחוף "- בחוף הכרמל
"למלאכי האבטחה סליחה ומחילה"
פרופ אברהם ביגלמן
המלצות לעונת האביב
כתב אישום בגין הפעלת מעבדת סמים
בנימה אישית
בנימה אישית
בן 16 נעצר בחשד לעבירות מין בקטינות
ירושלים במקום השני בהתחלות הבניה
עמותת אור ירוק בפעילות בבית הספר שי עגנון בכפר סבא
חוויית בטיחות בדרכים לילדים בכ"ס