הוד השרון

הוקרה לפעילי הסביבה

עם בוא שבועות, ויום כדור הארץ הבינלאומי, התקיים זו הפעם החמישית טקס ההוקרה לפעילי סביבה של היחידה האזורית לאיכות הסביבה בשרון. השנה, בניגוד לשנים קודמות, הוחלט על ידי היחידה האזורית לערוך את הטקס בחוץ והוא נערך בנוף הפארק האקולוגי הוד השרון.

כתב לוקאל 12/06/2019
טקס הוקרה לפעילי סביבה
צילום: עמוס

אחת לשנתיים בוחרות רשויות השרון: הוד השרון, כפר סבא, רעננה, מ.א. דרום השרון, מ.א. חוף השרון וכוכב יאיר צור יגאל, תושבים ותושבות שקיימו פעילות ענפה ומשמעותית בתחומי סביבה וחברה.  בין הזוכים השנה נבחרו אנשי חינוך, גננות, תושבים למען אויר נקי ושמירה על חיות בר, עובדי רשויות שמקדמים גינון בר קיימא וקיימות, פעילי ורכזי גינות קהילתיות, בני נוער אקטיביסטים ועוד. השנה, בניגוד לשנים קודמות, הוחלט על ידי היחידה האזורית לאיכות הסביבה לערוך את הטקס בחוץ והוא נערך בנוף המקסים של הפארק האקולוגי הוד השרון.

את הזוכים בירכו בתחילת הטקס אורן תבור, מנהל היחידה הסביבתית, אמיר כוכבי, ראש עיריית הוד השרון בשם ראשי רשויות השרון שנכחו בטקס ומר גידי מזור, מנהל מחוז מרכז במשרד להגנת הסביבה. לאחר מכן, במעמד ראשי וסגני הרשויות הוענקו תעודות ההוקרה ושי סביבתי וחברתי לכול הפעילים. הטקס הסתיים עם שירה משותפת ומרגשת של "תתארו לכם עולם יפה" של שלמה ארצי.

מקרב תושבי העיר הוד השרון נבחרו כאמור שלושה זוכים אשר בלטו לאורך השנה בעשייתם המקיימת למען איכות הסביבה:

יובל אדלר, תלמיד תיכון בכיתת מחוננים בכפר הירוק. כשהיה בן 10 השיק יובל בהוד השרון את הפרויקט למניעת הפרחת בלוני הליום ולהגברת המודעות לשמירה על חיי הים. פרויקט שהפך לפרויקט עירוני ונמשך גם כיום בבתי הספר בהוד השרון. מאז הרצה פעמים רבות בנושא וממשיך להיות פעיל בפרויקטים סביבתיים של הכפר הירוק, והיה שותף לפעילויות נוספות בתחום הסביבה

נועה עובד, גננת מגן אגוז, אשר מובילה למידה משמעותית בחצר הגן, פותחת את גנה ללמידת עמיתים, ומהווה מדריכה בחווה החקלאית לילדי הגנים. כל זאת בחיבור עמוק לאהבת האדמה החי והצומח.

אלי הרמן, מנהל את הגינה הקהילתית במתחם 1200, אלי יוצר קשר אישי עם כל אחד מחברי הגינה, מסייע בעבודות הגינון, מייעץ ומטפח. הוא לקח על עצמו לקלוט כל משפחה חדשה שנכנסת, להקל על כניסתה וללמד כיצד לתפעל את החלקה לאורך זמן. הוא עוזר בקלטור והכנת החלקה לשתילה, בשתילה ובטיפוח החלקות במהלך כל השנה, מזה שנתיים מאז הקמת הגינה. אלי יזם פעילויות קהילתיות בגינה הן בארועים שכונתיים והן במפגשי שישי משותפים. בנוסף, אלי יזם חלקות קהילתיות לילדי השכונה, בהן הוא מאפשר לילדים למשפחות שאינן חברות בגינה או אינן מעוניינות להתחייב לחלקה להתנסות בחוויה של שתילה, טיפוח וקצירת הפירות.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
רוכב קטנוע נפצע בתאונה בכפ"ס
סוכלה גניבת מאות קילוגרמים של אבוקדו
שונית האלמוגים באילת גדלה
אישום: פרצו לביתה של קשישה וגנבו תכשיטים
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
לוח הצגות ומופעים לשבוע הקרוב
מי רעננה אירחו את תאגיד המים מקניה
נלחמים על כל ילד
גופת אדם אותרה בטבריה
גופת אדם אותרה בטבריה