הוד השרון

צואת כלבים בכל פינה

תושב מגדיאל שמאס בתופעה הדביק כאות מחאה מאות מדבקות אימוג'י בצורת צואה, על שביל הולכי הרגל

זאב שרגא 13/06/2019
מדבקות קקי על השביל. מחאה פרטית למיגור התופעה
צילום: זאב שרגא

סוגיית האכיפה כנגד בעלי כלבים שלא אוספים את צואת הכלבים אחריהם עלתה בעבר לא פעם, עת מתקבלים עוד ועוד דיווחים של תושבים המלינים נוכח העובדה כי את צואת הכלבים ניתן היום למצוא כמעט בכל פינה בהוד השרון – בגינות הציבוריות, על המדרכות ושבילי האופניים, באדניות לצד הדרך ועוד. ניכר כי רבים בוחרים לאמץ כלב לחיק משפחתם אולם לצד זאת, לא קיימת הסברה נאותה אודות התופעה המגונה ולא נראה כי העירייה יוצאת מגדרה על מנת לאכוף את התופעה.

 לתושב מגדיאל המתגורר בסמוך לבית הספר הירוק ברחוב נחשון, נמאס, והוא החליט לעשות מעשה והדביק על שביל הולכי הרגל מערבית לבית הספר, מאות מדבקות אימוג'י מחייכות, בצורת צואה. "אני קורא לשביל הזה 'שביל הקקי', כל האנשים הולכים פה עם הכלבים, שמחרבנים בכל פינה והבעלים לא אוספים אחריהם. זה עוד טוב, יש אנשים שחושבים שהגינות הציבוריות, הירוקות, עם הדשא, הן פינת השירותים של הכלב ולא מרימים את זה - וגם אם הם מרימים את הצרכים מהדשא, עדיין ילדים אחר כך נמרחים בזה."

 "בעלי הכלבים חייבים להבין המדשאות וגינות ציבוריות הן לא שירותים לכלבים," הוא אומר, "המחאה שלי אומרת למעשה שהמדבקות האלה נראות לפחות יותר טוב מקקי אמיתי, ומי יודע - אולי זה יגרום לאנשים להיות יותר ערניים ולאסוף אחרי הכלבים שלהם."  

 ביקשנו לבדוק בעירייה האם היא מבצעת אכיפה בנושא ואם כן, כמה דו"חות בגין אי איסוף צרכים של כלבים נרשמו מתחילת שנת 2019? 

 מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "עיריית הוד השרון רואה חשיבות בניקיון המרחב הציבורי ולאחר בחינת מאפייני הפעולה ולאור הקשיים המבניים המקשים על אכיפה בדרכים המסורתיות, הוחלט על התקדמות בשני צירים: הראשון, הציר החינוכי שיערב את הקהילה וידגיש את חשיבות הפינוי העצמי כחלק מערבות הדדית. הציר השני הוא מודרניזציה של ציר האכיפה- בימים אלה בוחנת העירייה התקשרות עם סטארט אפ ישראלי הדוגם את הדי אנ איי של בעל החיים ומאפשר לשלוח דו"ח ישירות לבעליו."

 עוד נמסר מהעירייה שבשנה האחרונה נרשמו כ 90 דוחות בעלות של 730 ש"ח לדו"ח.

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
מה עם ניצחון?
מה עם ניצחון?
פינוי בינוי ברחוב הנשיא בחדרה
פעוט טבע בצפת - מצבו אנוש
עפולה תארח טורניר טניס 'פיוצ'ר' בינלאומי
מה יקרה למחירי השכירות?
כיצד ישפיע האירווויזיון על מחירי השכירות ברעננה?
למקרה של מתקפת טילים
הרוג בתאונה בגזרת י-ם
החמרת הענישה כלפי מפצלי דירות