הוד השרון

להקים נקודת הזנקה למד"א

כך דורשת חברת מועצת הוד השרון יפעת קריב, בהצעה לסדר בנושא, כשהיא מבקשת לטפל בנושא באופן מיידי

זאב שרגא 13/06/2019
חברת המועצה יפעת קריב. לתת מענה מהיר ויעיל
צילום: רן זירי

לפני כשנה עסקנו בסוגיית הקמתה של תחנת הזנקה של מד"א בהוד השרון, זאת בהמשך להקצאת קרקע שפרסמה העירייה במערב העיר, סמוך לבית המתנדב, הקצאה שעוררה את התנגדות השכנים ולכאורה, העמידה בסימן שאלה את הפרויקט כולו. במד"א אישרו בזמנו כי בשנים האחרונות התקיימו פגישות ודיונים בנושא אל מול העירייה וציינו כי הם ערוכים לפתיחתה של נקודת הזנקה באופן מיידי.

 חברת המועצה יפעת קריב, הגישה הצעה לסדר בנושא, כשהיא מבקשת לטפל בנושא באופן מיידי. "בכל הערים באזור השרון, קיימת לפחות נקודת הזנקה אחת, בה ממוקם האמבולנס, לעיתים אף יותר מאמבולנס אחד, וצוותו. ישנן ערים שאף קיימות יותר מנקודה אחת – כדוגמת הרצליה," כתבה קריב בהצעתה, "למרבה ההפתעה והצער, בהוד השרון לא קיימת נקודת הזנקה כלל."

 "מברור בלתי רשמי, בכל אזור השרון, זמן ההגעה לחולה או פצוע ירד לכ-8 דקות, מרגע קבלת הקריאה במוקד מד"א ועד ההגעה, בעוד שהעיר היחידה בה זמן ההגעה עלה לכ-14 דקות ויותר היא הוד השרון. מדובר בדקות שבמקרים מסוימים יכולות להיות מאוד קריטיות."

 "בנוסף, לנקודת הזנקה שכזו, ישנה חשיבות קהילתית מעבר לקיצור זמן ההגעה. בהוד השרון ישנם מתנדבי נוער ובוגרים רבים המתנדבים במד"א, ניתן לשלב פעילות קהילתית של המתנדבים מעירנו לצורך הגברת המודעות לקורסי עזרה ראשונה ואף שילוב של הדגמות והדרכה במסגרת בתי הספר והגנים."

 בהצעתה מבקשת קריב כי "עיריית הוד השרון תקצה שטח לטובת הקמת נקודות הזנקה (אמבולנס וחדר צוות) שייתן מענה מהיר ויעיל לתושבי העיר בשעת חירום ומצוקה".

ממגן דוד אדום נמסר בתגובה: "בשנים האחרונות נפגשו בכירים במד"א מספר פעמים עם גורמים בעיריית הוד השרון במטרה לקדם הקמת נקודת הזנקה של מד"א בעיר. לפני מספר חודשים אף התקיימה פגישה בין מנהל המרחב במד"א, חיים דורי לראש העיר, אמיר כוכבי בנושא. יצוין כי במד"א ערוכים זמן רב לתפעולה המידי של נקודת ההזנקה וממתינים בציפייה להקצאתה על ידי עיריית הוד השרון."

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "כחלק מקידום מערך שירותי החירום והביטחון בעיר נערכה זה מכבר פגישה בין ראש העירייה למנהל המרחב של מד"א. בפגישה סוכם כי העירייה תמצה הליכים לקידום מתחם חירום וביטחון באזור שכונת נווה נאמן (המתחם יכלול גם שירותי כיבוי אש) וזאת מתוך מטרה לייצר מפה יעילה של שירותי חירום. הפתרון ברחוב הרשות כפתרון זמני, זמין למד"א בהתראה קצרה במידת הצורך."   

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
שלב השאלה הזהה
שלב השאלה הזהה
"לא נמתין עד שיקרה אסון"
ישיבת מועצת עיריית כפר סבא
מועצת עיריית כ"ס אישרה את דו"ח הביקורת
סופגניות בציפוי גנאש
שמוליק גריידי. פנה ליועץ המשפטי של העירייה
לעצור את אוטובוס השבת
יש להם קייס
סוכות עם צלילי ילדות
גבר טבע בבריכה בהוד השרון - מצבו קשה
גבר טבע בבריכה בהוד השרון