הוד השרון

הישג לביה"ס בגין בהוד השרון

בית הספר זכה במקום הראשון בתחרות יוזמות חינוכיות חדשניות של אגף מו"פ במשרד החינוך. במסגרת התחרות שהתמקדה בנושא יוזמות חינוכיות חדשניות השתתפו כ- 100 בתי ספר מכל רחבי הארץ. ביה"ס בגין זכה במקום הראשון על היוזמה "חלו"מות ואתגרים". בעקבות הזכייה צורף ביה"ס לרשת בתי הספר מחוללי חדשנות, יקבל ליווי של אגף מו"פ ופרס כספי של 40,000 ש"ח.

כתב לוקאל 19/06/2019
הישג לביה
צילום באדיבות דוברות עיריית הוד השרון

בית ספר בגין שם דגש על העקרונות של פדגוגיה מוטת עתיד תוך טיפוח ערכים, מיומנויות וכישורים הנדרשים ומותאמים למגמות העתיד במטרה להתאים את בית הספר לעידן של מציאות משתנה.

בקהילת בית הספר "מנחם בגין" בהוד השרון מאפשרים לילדים ולצוות לדמיין עולם טוב יותר ולמצות את יכולותיהם.

לדברי מנהלת בית הספר, ספי זלצמן: "היעד שלי הוא להוביל את בית הספר מנחם בגין כבית ספר חדשני ופורץ דרך והשאיפה שלנו כצוות היא שנדע לתת לתלמידינו את הכלים להתמודד בהצלחה עם העולם החדש ואתגריו, לפרוץ גבולות מסורתיים ולשלב תהליכי הוראה למידה חדשניים" .

במסגרת הייחודיות של בית הספר תחת הכותרת "בית לאתגרי העתיד", ימי שישי הינם ימי לימודים מיוחדים, בהם מגיעים ילדי שכבות ד'-ו' ללא תיקים ומחברות ללמידה אחרת וחווייתית. במהלך השעתיים הראשונות של יום הלימודים הייחודי מתקיים "יום חלומות ואתגרים", כאשר ראשי התיבות  חלו"ם הינם- חוויה, למידה חקרנית ומיומנויות. התלמידים עובדים בקהילות למידה רב - גילאיות ומגוונות, העוסקות בנושאים מתחומי המדעים, החברה, הסביבה והתרבות. בהנחיית צוות ההוראה ולאור השנה פעלו הילדים בקהילות אלו לאיתור הבעיות עמן מתמודדת האנושות כיום והסיקו, כיצד בעיות אלו משפיעות וישפיעו על חייהם.

בסיומו של תהליך הלמידה הגתה כל קבוצה פתרון לבעיה אנושית שעלתה והציגה את הפתרון באמצעות דגם, סרטון, תערוכה אומנותית ועוד ואילו תערוכת התוצרים נפתחה לכלל תלמידי בית הספר ואפשרה להם להיחשף לבעיות והפתרונות שהועלו בקהילות הלמידה.

בשעה השלישית של יום הלימודים הייחודי מתקיים פרויקט ימ"י - ילדים מלמדים ילדים. במהלך שעה זו מציעים תלמידי השכבות הגבוהות קורסים מקצועיים בתחומי עניין הקרובים לליבם כמו תכנות, קובייה הונגרית, עיצוב, צילום ועוד. התלמידים משמשים כמרצים, ומעשירים את הידע ועולמם של חבריהם בבית הספר.

לצד אלו במהלך ימי השישי מתקיים "יריד אתגרים", בו תלמידי בית הספר מוזמנים לאתגר את עצמם באמצעות שלל משחקי חשיבה מעץ, משחקים המחזקים את שיתוף הפעולה בין תלמידים, מעוררים יצירתיות, ומפתחים ראיה מרחבית. את ההפעלה במשחקי החשיבה מעבירים גם כן נציגים מהשכבות הבוגרות שמסייעים ומכוונים את המשתתפים במידת הצורך.

 

יישר כוח למנהלת בית הספר, לצוותים החינוכיים לתלמידות ולתלמידים ולבני המשפחות המלווים.

עוד בהוד השרון
קרן שלהבת 28/11/2019
קרן שלהבת 26/09/2019
קרן שלהבת 12/09/2019
קרן שלהבת 29/08/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
פרויקט מחזירים אהבה
הביוב ברחוב מגדל ברעננה
מתי תוחלף צנרת הביוב ברחוב מגדל ברעננה?
אס סי גונסון רייד בניחוח לבנד נגד עש
אביב הגיע פסח בא...
נפתח הרישום לחוגים לגמלאים
מרוץ הוד השרון ה-10
הערים בישראל יהיו צפופות יותר
הדרך אל הניצחון
כתבות צעירות
כתבות צעירות