הוד השרון

"יש אמבולנס זמין שאפשר להכניס אותו לפעילות עוד השבוע"

חברת מועצת הוד השרון יפעת קריב טוענת כי שוחחה עם נציג מגן דוד אדום, שעדכן אותה כי אמבולנס ממתין ומחכה להפעלה למען תושבי הוד השרון, "אבל כלום לא קורה"

זאב שרגא 20/06/2019
קריב. זה אפשרי כבר מחר
צילום: רן זירי

בשבוע שעבר דיווחנו אודות פנייתה של חברת המועצה, יפעת קריב, בהצעה לסדר שהגישה למועצה, בה היא מבקשת לזרז את הקמתה של נקודת הזנקה של מד"א בהוד השרון.

  השבוע עדכנה קריב כי מבדיקות שערכה, הפתרון קרוב מתמיד לכאורה: "ברגעים אלו סיימתי שיחה עם נציג מגן דוד אדום, שעדכן אותי בעקבות ההצעה לסדר שהגשתי למועצת העיר - שאמבולנס ממתין ומחכה להפעלה למען תושבי הוד השרון," אמרה קריב, "לפני כחודשיים התקיימה ישיבה בנושא בלשכת ראש העירייה וכלום לא קרה, לפני כשלושה שבועות נשלח מכתב ממד"א בנדון ללשכת ראש העירייה וכלום לא קרה. תושבות ותושבים חשוב שתדעו - יש אמבולנס זמין מחכה רק לטובתנו- אפשר להכניס אותו לפעילות למען תושבי הוד השרון עוד השבוע."

 בהמשך פרטה קריב את הפעולות הנדרשות לצורך קידום הנושא: "להקצות מקום לחדר צוות ולחניה לאמבולנס - מקום כזה הוקצה וזמין ברחוב הרשות ומדברים גם על שכונת נווה נאמן, אבל כלום לא קורה. הכי חשוב זה לחתום על ההסכם  באישור ראש העירייה ומד"א -  שטרם נחתם. מד"א מביאה את כל הציוד ואת האמבולנס ללא עלות, הצוות המסור של מד"א מתכוון גם להכשיר ולטפח מתנדבים תושבי העיר, כולל בני נוער," הוסיפה קריב, "שלב א'- לאחר חתימת ראש העירייה - אמבולנס זמין בעיר ל- 8 שעות בכל יום – יכול להתבצע כבר מחר. מרגע החתימה על ההסכם, שמונח על שולחן ראש העירייה, כעבור מספר שעות, באותו היום מתייצב אמבולנס בעיר וצוות. אפשר שזה יקרה כבר מחר. זה לא הגיוני - שאין אמבולנס פעיל וזמין להצלת חיים בהוד השרון."

 מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "כחלק מקידום מערך שירותי החירום והביטחון בעיר נערכה זה מכבר פגישה בין ראש העירייה למנהל המרחב של מד"א. בפגישה סוכם כי העירייה תמצה הליכים לקידום מתחם חירום וביטחון באזור שכונת נוה נאמן אשר יכלול גם שירותי כיבוי אש. זאת כדי לייצר מפה יעילה של שירותי החירום בעיר בהתאמה למכלול הצרכים העירוניים, התשתיות העירוניות ומחויבות הנהלת העירייה לשמירה על חיי התושבים. יש לזכור שהעירייה מחויבת גם לכללי מנהל תקין ולהקצאות קרקע על פי החוק".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
לווייתנים נצפו בחופי הצפון
חושבות מחוץ לקופסא
דירה נשרפה כליל בהוד השרון
הפגינו בקריאה לשוויון
הפגינו בקריאה לשוויון
סיום קורס חובשים איחוד והצלה
סיום קורס החובשים של איחוד והצלה
ההורים השביתו את הלימודים
ההורים השביתו את הלימודים
בן 80 נסע בניגוד לכיוון התנועה
מטפלת חשודה בגרימת שבר ודימום לתינוק