הוד השרון

אין מקום בקייטנה

לראשונה תתקיים בהוד השרון 'קייטנת המדע' של משרד המדע, אולם הביקוש כך נראה – גדול הרבה מההיצע. בעקבות כך, החליטה העירייה לפתוח 6 קייטנות נוספות

זאב שרגא 20/06/2019
אין מקום בקייטנה
צילום אילוסטרציה iclip art

"קייטנת המדע" הינה קייטנה יוקרתית ומוערכת של משרד המדע, המציעה שבוע של קייטנת קיץ בתחומי מדע וטכנולוגיה בעלות מסובסדת. הפעילות מתקיימת באמצעות הרשות המקומית, במשך חמישה ימים ובעלות מזערית של 80 ₪ לילד לפעילות לאחר סבסוד, לא כולל עלות ההסעות.

 על פי משרד המדע, "התכנית מיועדת לתלמידים שזה עתה סיימו כיתות א'-ו', אך הרשות רשאית לקבוע להקצות את הקייטנה לקבוצת גיל מסוימת בטווח גילים זה. מטרת התכנית היא להגביר את העניין בתחומי המדע והטכנולוגיה והחשיפה אליהם כבר בגיל צעיר. במסגרת התכנית, בכל יום בשבוע הקייטנה ולמשך 5 שעות, יפעילו מדריכים סדנאות ופעילויות באמצעים חווייתיים כגון ערכות רובוטיקה, אלקטרוניקה וטכנולוגיה, ללא צורך בידע מקדים."

בהוד השרון לא נשאר מקום

השנה לראשונה, תתקיים קייטנת המדע גם בהוד השרון, אולם הורים רבים שציפו להודעה על קיומה בעיר, דיווחו כי מיד עם פתיחת ההרשמה גילו כי לא נותרו עוד מקומות וההרשמה נסגרה.

 אחת האימהות כתבה פוסט בנושא ב"פורום אביב למען התושבים" ואמרה: "ביום שישי קיבלתי מייל על קייטנת המדע לתלמידי יסודי. שלחתי טופס הרשמה וקיבלתי אישור קבלה והיום בצהריים (א' 16.6) קיבלתי SMS המודיע כי לא נותר מקום פנוי באף מחזור של הקייטנה. האם מישהו נרשם והצליח להתקבל? כשבדקתי בכיתה אף אחד לא התקבל."

 הורים נוספים ציינו כי נתקלו באותה תופעה – אין מקום בקייטנה. או שנמצאים ברשימת המתנה. "גם אנחנו במצב זהה, וגם אצלנו בכיתה אף אחד לא התקבל," כתבה אחת האימהות ואחרת הוסיפה, "ביקוש ענק לקייטנות מדע שרק השנה יהיו בעיר, אחרי ששנים ההורים שואלים למה לא אצלנו.  יש בכיתתנו מספר ילדים שהצליחו להירשם, הרבה נוספים ברשימות המתנה."

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "לראשונה פעלה עיריית הוד השרון לקיום קייטנות המדע המסובסדות בעיר, זאת מתוך ראייה רחבה על תפקידה של הרשות במאבק נגד יוקר המחיה. ההרשמה המהירה של פי שלושה מההקצאה שניתנה על ידי משרד המדע מראה את הצורך והחשיבות בקיום פעולות מהסוג הזה. ראש העירייה הנחה את הגורמים הרלבנטיים לפעול להרחבת ההקצאה ואנחנו שמחים להודיע שבנוסף ל 8 הקיטנות שנפתחו, יפתחו נכון לעכשיו 6 נוספות. העירייה תמשיך לפעול להרחבת הפרויקט השנה ובשנים הבאות"

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
דוחות לנכנסים למי המזרקה
דו"חות לנכנסים למי המזרקה
מנגינת הלב
מר"צ למשרד הפנים: "אל תאשרו את העלאת הארנונה"
זכו בפרס הקליטה המיטבית
עשרות השתתפו במצעד העמים בכפ"ס
כתב אישום בגין הפעלת מעבדת סמים
אסף צור. לעשות קפיצת מדרגה
שוער עולה
"טעים להכיר" חוזר