הוד השרון

הקרב על בארי 7

עיריית הוד השרון תובעת את אגודת 'ניר שיתופי' וכן חמישה אזרחים, בטענה כי השטח ברחוב בארי 7 שנמכר לה בשנות ה- 70, נמכר בשנית מבלי שקיבלה תמורה על כך

זאב שרגא 20/06/2019
בארי 7, שטח המריבה
צילום: זאב שרגא

עיריית הוד השרון הגישה לבית המשפט המחוזי תביעה כנגד "ניר שיתופי", אגודה ארצית שיתופית להתיישבות עובדים עבריים בישראל וכנגד חמישה אזרחים, בטענה כי הנכס ברחוב בארי 7, בו פועלים משרדי העירייה מזה שנים ובמקור בבעלות ניר שיתופי, נמכר לחמשת הרוכשים החדשים, למרות שכבר נמכר לכאורה לעירייה כבר בתחילת שנות ה – 70.

 על פי התביעה, דורשת העירייה השבה ופיצוי בסכום של 4,083,275 ₪, כאמור נוכח הפרת ההסכם לכאורה, שנחתם בשנת 1971, בו טוענת העירייה כי השטח המדובר נמכר לה על ידי "ניר שיתופי" ועל כן פועלים בו משרדיה, מאז ועד היום. העירייה טוענת בכתב התביעה כי

החמישה רכשו את הנכס מ"ניר שיתופי" בשנת 2004, בידיעה מלאה כי לעירייה טענות אודות בעלות במקום.

 נציין כי נוכח חילוקי הדעות בין הצדדים התנהלו בין העירייה ובין הנתבעים הליכים משפטיים שהסתיימו בפסק דין של בית המשפט העליון, לפיו העירייה אינה יכולה לאכוף את הסכם המכר משנת 1971, "אולם אין בכך משום קביעה שהיא לא זכאית לפיצויים בגין הפרת ההסכם, שכן זכויותיה החוזיות בעינן עומדות," כך על פי התביעה. במקביל, מתנהל הליך נוסף בסוגיה בבית משפט השלום, בו הגישו הנתבעים תביעת סילוק נגד העירייה, שמתנגדת לפנות את הנכס עד לקבלת פיצוי.

 תגובת 'ניר שיתופי', המיוצגת ע"י עו"ד שלומית ארליך: "ניר שיתופי נקלעה לסכסוך לא לה, שעניינו נכס שנרכש מניר שיתופי כבר בשנת 2004, בהסכם שאושר ונאכף על ידי בית המשפט כבר בשנת 2009 (ערעור שהוגש על פסק הדין נדחה בבית המשפט העליון כבר בשנת 2013). ניר שיתופי מקווה כי הצדדים יגיעו להבנות ביניהם שייתרו את ההליך. ככל שלא תושג הבנה כזו, ניר שיתופי תפרט את טענותיה בכתב ההגנה שתגיש לבית המשפט.

 חמשת הנתבעים הנוספים מסרו בתגובה משותפת כי "התביעה הוגשה כ"תביעת נגד", אך ורק לאחר שהנתבעים הגישו לאחרונה תביעה לפינוי העירייה מן הנכס. כל טענות העירייה בתביעה זו הן מיחזור של טענותיה הישנות, אשר לא התקבלו בעבר, הן בבית המשפט המחוזי והן בבית המשפט העליון. העובדה הפשוטה היא כי כבר בשנת 2009 קבע בית המשפט המחוזי שהעירייה אינה זכאית להירשם כבעלת זכויות בנכס. ערעור העירייה על פסק הדין לא התקבל ע"י בית המשפט העליון. למרבה הצער, העירייה מסרבת להשלים עם הפסדה בהליכים המשפטיים ומעלה כעת טענות שונות ומשונות, אשר אין להן "רגליים", והכל על מנת להתחמק מכיבוד פסקי הדין המפורשים ולהוסיף להחזיק בנכס, הגם שחלפו 10 שנים מאז נקבע שאין לה זכות לעשות כן. טענות הנתבעים לגופו של עניין יתבררו כמובן בבית המשפט ולא על גבי דפי העיתון."

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "עמדת העירייה כפי שפורטה בהרחבה בכתב התביעה שהוגש תידון בבית המשפט על פי חוק".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
ילד נפצע קשה בבית כנסת באשדוד
פסטיבל "חנוכה-חג שמן הזית הישראלי"
הצהרת תובע בתיק רצח צעיר בפ"ת
יקי ודמני
ודמני משנה לראש העיר; רייזמן סגן ראש עיר
גזבר העירייה פורש
צנחן בשדה עגבניות
שר האוצר בכנס בחירות ברעננה
דירות לילידי רעננה?
מנקים את מודיעין לחגים