הוד השרון

"לא ניתן שיפקירו את הילדים שלנו"

במתחם גני הילדים ברחוב אסירי ציון בהוד השרון, שכוללים חמישה גני עירייה, אין ממ"ד או שטח מוגן. ההורים תוקפים את העירייה בכל הנוגע למיגון הגנים

קרן שלהבת 27/06/2019
ענבל מושינסקי ושני שאול. מודאגות
צילום: קרן שלהבת

הורים לילדים במתחם גני הילדים ברחוב אסירי ציון מוחים על העדר של ממ"ד בכל המתחם ודורשים מהעירייה לתקן את המחדל.

ענבל מושינסקי ושני שאול, שתי אימהות שילדיהן לומדים בגן חצב, מוחות על התנהלות העירייה בכל הנוגע למיגון הגנים. לדבריהן, מדובר בחמישה גנים צמודים כשבאף אחד מהם אין ממ"ד או שטח מוגן.

 ענבל: "אני שולחת את הילד שלי עם חששות, בעיקר בימים מתוחים. לפני כחודשיים נפל טיל בבית במושב בשרון. בני הבית ניצלו רק בגלל שהיה להם ממ"ד. לילדים שלנו לא יהיה את המזל הזה בזמן אמת".

פניתם לעירייה?

שני: "מאז נפילת הטיל באזור השרון כל ההורים מודאגים. המקלט הקרוב נמצא במרחק הליכה של רבע שעה. לא ברור לנו איך הגננות והצוות יוכלו להגיע עם 30 ילדים לכל כיתת גן בעת אזעקה. פנינו לעירייה עשרות פעמים. הם אומרים שיחזרו אלינו וזה לא קורה".

 ענבל: "זכיתי רק להבטחות שיחזרו אלינו. בקשנו במכתב לקבל שיבוץ לגן אחר במידה ולא ימצא פתרון, גם לכך לא חזרו אלינו עם תשובה".

מה עושות הגננות וצוות הגנים בזמן אמת?

ענבל: "הן כמונו חסרות אונים, הן קיבלו הנחיות להיצמד עם הילדים לאחד הקירות בזמן של אזעקה. הבעיה בגן 'חצב' שבו בני לומד, שכל הגן מוקף בחלונות, כך שגם להיצמד לקיר הם לא יכולים. השהייה בגנים מאוד מסוכנת ואנחנו מרגישים חוסר יחס וזלזול מצד העירייה שמפקירה את הילדים שלנו. לא ייתכן שבחמישה גנים לא יהיה ולו ממ"ד אחד. אנחנו לא מתכוונים לשתוק ונעשה הכל כדי שהבעיה תיפתר". 

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "הדאגה לבטיחות וביטחון ילדי וילדות העיר נמצאת בראש סדר העדיפויות העירוני. ישנם בהוד השרון מספר גני ילדים ישנים אשר נבנו לפני שנים רבות, עוד טרם יציאתו של התקן הקובע הקמת ממ"ד. בגנים אלו אין ממ"ד. בהתאם להנחיית רה"ע פועל הצוות המקצועי בעירייה להכנת תכנית מיגון הכוללת הוספת אמצעי מיגון בגנים אלו והנושא הוגדר גם אל מול הנהגת ההורים כנושא קריטי הניצב בראש סדרי העדיפויות. לצד זאת ומכיוון שמדובר בהליך שיישומו ארוך ועלויותיו גבוהות קיימת במחלקת הגנים תכנית למענה מידי ולפיה בזמן הגברת כוננות וע"פ הנחיות פיקוד העורף מועברים ילדי גנים אלו לפעילות במיקומים חלופיים בהם מיגון. תוכנית זו הופעלה בעבר לדוגמא במהלך מבצע צוק איתן".

עוד בהוד השרון
קורס כלבנות טיפולית
כתב לוקאל 17/07/2019
אין מקום בקייטנה
זאב שרגא 20/06/2019
הנגנים הצעירים מקבלים את השי בליווי מורתם לפסנתר, מנהל הקונסרבטוריון ומנכל החברה
כתב לוקאל 22/05/2019
אבישג שי
קרן שלהבת 07/05/2019
נועה ועידו. התנדבות וסולידריות חברתית
קרן שלהבת 02/05/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
רוכבי קקל רכבו עם עיוורים בחנוכת סינגל אופניים חדש בפארק שרשרת-נחל גרר
רכיבה מרגשת
החמישייה הפותחת
החמישייה הפותחת
מתחם הפיאצה. התחדשות עירונית
מתחם התחדשות עירונית חדש בחדרה
נעצרה בחצי
חניון מוריה
כמה תעלה חניה בחניון כיכר השוק בכ"ס?
קרוב למחצית מתושבי השרון הודו כי ניקרו השנה במהלך נהיגה
"מנקרים" בזמן הנסיעה? אתם לא לבד
מצילים את רוני
מצילים את רוני
חברי מועדון ליונס במבצע המכירות ביום המעשים הטובים
חברי מועדון ליונס כ"ס ממשיכים בפעילותם למען הרווחה