הוד השרון

לא נחה לרגע

לאחר עונה בקבוצת הנשים בכדורעף מכבי הוד השרון המשיכה הילה נקסון לכדורעף החופים. הילה מספר על האהבה למשחק ועל חייה כדתיה המשתייכת לקהילה הלהט"בית

זאב גולדשמיט 27/06/2019
הילה נקסון. שלא יתערבו בחיי
צילום: ליאת הוד

ליגת הכדורעף נמצאת בפגרה עמוקה, מה שהביא ללא מעט שחקנים ושחקניות שאוהבים כדורעף להעביר את הקיץ בכדורעף חופים. אחת השחקניות הבולטות היא הילה נקסון (32), המוסרת הוותיקה של מכבי הוד השרון, שהיא - תאמינו או לא - גם הפזיוטרפיסטית של הקבוצה.

הילה, בקיץ כולם נוסעים לחופשות, ואת מזיעה בחופים?

"מבחינתי אין פגרה, אני נהנית מזה. בליגת האולמות אנחנו בפגרת סוף עונה. המגעים לקראת עונת הכדורעף נסגרים רק בסוף אוגוסט, ואני מקווה להמשיך במכבי הוד השרון, אחרי שבעונה שעברה השתלבתי שם מצוין. אז בקיץ אני משחקת בכדורעף חופים, שזה ענף מיוחד שאני מאוד אוהבת. זה חלק ממני , כמו כדורעף אולמות, ואני מתקשה להכריע מה אני אוהבת יותר, אז הפשרה שלי היא בקיץ לשחק בחוף ובחורף להיות באולם. לצערי בכדורעף חופים יש מעט מאוד טורנירים, חלקם של האיגוד ויחלקם של מועדוני כדורעף החופים".

איך זה לשחק עם צעירות?      

"ממש כיף. אני מרגישה ילדה בנפשי לכן החיבור בינינו מצוין. אני מאוד מתגעגעת לבנות, לאימונים וגם למאמן הנהדר אסף מעיין. אין לי מושג כיצד תיראה הקבוצה בעונה הבאה. מה שאני כן יודעת, שאני אוהבת את המועדון ומקווה שתהיה המשכיות ואמשיך איתם גם בעונה הבאה. הניסיון שלי רק מוסיף לקבוצה הצעירה".

עד איזה גיל בכוונתך לשחק כדורעף?

"עד שהגוף יבגוד בי, או עד שאני אראה שאני משלמת מחיר גבוהה שבא על חשבון המשפחה. אבל נראה לי שאמשיך לשחק עוד מספר שנים".

הילה נקסון היא אישה מעוררת השראה. היא עוסקת במה שהיא אוהבת (כדורעף ופיזיוטרפיה) ומשלבת בין שניהם. בנוסף היא דתיה, שומרת שבת, וגם חברת הקהילה הלהט"בית, שחיה בזוגיות נפלאה עם לירון. דווקא בחודש הגאווה שבה קהילות דתיות מביעות מורת רוח ממצעדי הגאווה, הילה מרגישה נוח עם דרך החיים שבה בחרה.

נקסון: "אם נעשה משאל בקרב הדתיים מכל הזרמים, רוב האנשים יגידו שלא מפריע להם שלהט"בים יחיו בזוגיות עם בני אותו מין. ברשתות מתפרסמות בעיקר דעות של קיצוניים, אבל רבים חושבים אחרת, ועובדה שהתקיים מצעד גאווה ברעננה, והיה גם בירושלים, בהוד השרון, והולך להיות גם בבית שמש. כן, הייתי במצעד הגאווה בתל אביב ובירושלים".

איך זה מתיישב עם הטענה של ההנהגה הדתית, שמשפחה מסורתית צריכה להיות גבר ואשה?

"אני לא מתערבת בחיים שלהם והם לא צריכים להתערב בחיים שלי. אין שום איסור על זוגיות ואהבה של בני אותו מין. יש לנושא פרשנויות שונות. ויש גם בעיה חברתית, לאו דווקא של הלהט"בים, כמו קבלת השונה, למשל נכויות. אני בדעה שאשה יכולה לחיות חיים משפחתיים מכילים ומאושרים עם אישה וגם לשמור שבת".

איך את משלבת כדורעף עם משחקים בשבת?

"בדרך כלל המשחקים מתקיימים בימי שישי, ואני מספיקה לחזור הביתה לפני כניסת השבת. בעונה שעברה עברתי על לוח המשחקים ועברתי גם על לוח שעון כניסת שבת, ומעט משחקים שבהן חששתי שתיווצר בעיה, המועדון בא לקראתי ועשה מאמץ להזיז משחקים ללא תשלום כדי שיהיה בשעה יותר מוקדמת, או ביום אחר".

כאישה דתיה, האם אין לך בעיה מבחינת הדת לעסות רגליים ושרירים של שחקנים ושחקניות?

 "אני במקצועי פיזיוטרפיסטית ספורט שמטפלת בשחקנים ושחקניות של מכבי הוד השרון. זה מקצוע רפואי שאני מתפרנסת ממנו. אני אישית לא שומרת נגיעה, אבל גם מי שכן שומרת נגיעה, ברגע שזה מגיע לפאן המקצועי-רפואי, לכל הדעות אין עם זה בעיה".

עוד בהוד השרון
קרן שלהבת 10/12/2019
זאב גולדשמיט 05/12/2019
זאב גולדשמיט 26/11/2019
זאב גולדשמיט 19/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 13/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: גרמה למותה של חתולה
תקיפה הדדית
חבר מועצת כפר שמריהו נהרג בהתרסקות דאון
צנחן רחיפה התרסק סמוך להרצליה
שריפות היער בעוטף עזה משמידות את היערות הביטחוניים
בגלל עבודות: קטעים בנתיבי איילון ייסגרו בסופי שבוע
חשד: קטינים פרצו לכלי רכב בבאר שבע
מבשלים בשפת הסימנים