הוד השרון

"זו לא שכונת פאר, זו לא שכונה של עוני"

שני תושבי שכונת נווה נאמן יזמו הקמת ספרייה קהילתית שממוקמת בגינה הציבורית ברחוב שמעון הצדיק. הספרייה שהקימו מונה כיום עשרות ספרים שמתאימים גם למבוגרים וגם לילדים

קרן שלהבת 04/07/2019
מעיין-כלו לוין. ליד הספרייה בגינה הציבורית
צילום: קרן שלהבת

תושבי שכונת נווה נאמן הפכו לקהילה שיתופית תוססת ושמחה. מה שהתחיל בדף הפייסבוק "קהילת נווה נאמן- השכונה שלנו"- הפך למיזמים חברתיים וקהילתיים שהתושבים הקימו בכוחות עצמם.

 הפעם יזמו התושבים הקמת ספרייה קהילתית שממוקמת בגינה הציבורית ברחוב שמעון הצדיק. ספרייה מאולתרת וגלויה לכל התושבים שיכולים להנעים את זמנם בזמן השהייה בגינה.

מי שיזמו את הקמת הספרייה הם מעיין-כלו לוין ורועי פרחי שקראו לתושבים לתרום ספרים למיזם. הספרייה שהקימו מונה כיום עשרות ספרים שמתאימים גם למבוגרים וגם לילדים.

מעין שנולדה וגדלה בשכונה מספרת: "גדלתי כאן בשכונה ושהתבגרתי עזבתי אותה. לפני5 שנים החלטתי לשוב ולהפתעתי גיליתי שהשכונה הפכה ממשעממת וחד גונית לפעילה ותוססת. כשגרתי כאן בעבר האנשים בשכונה לא יזמו כלום. למרות שכולם הכירו את כולם, היה כאן משעמם. כשחזרתי נוכחתי לגלות שמקימים כאן מיזמים ופעילויות שלא היו מביישים ערים גדולות".

מה למשל?

 "בחודש שעבר התקיים פסטיבל מוזיקה שיזמו מספר תושבים, מתוך רצון לקרב בין התושבים. היו כאן הרבה חגיגות, ביניהן קבלת שבת קהילתית. בנוסף, מספר תושבים הקימו מיזם שרץ בכל הארץ שנקרא 'ספסל הנתינה'. מדובר בספסל עץ רגיל שנועד לתרומות. תושבים שיש ברשותם חפצים ופריטים שאינם בשימוש, אך במצב טוב, יכולים להניח אותם על הספסל. מנגד מי שזקוק, יכול להגיע ולקחת אותם. 'ספסל נתינה' נולד מתוך רצון לשתף אחד את השני ללא עלות בפריטים שאין לתורם צורך בהם, אך עבור אחרים הם שימושיים ומשמעותיים. הפרויקט של הספסל נהוג גם בערים אחרות ומצא את דרכו לשכונה שלנו. הספסל נמצא ברחוב שמעון הצדיק פינת סמטת יוחנן ליד מגרש הכדורסל של בית הספר".

מה גרם לכם להקים את הספרייה דווקא בגינה ציבורית?

"הרעיון שלנו היה להקים ספריה חברתית שכולם יוכלו ליהנות ממנה. מדובר בגינה מרכזית שכמעט כל ילדי השכונה מגיעים אליה. ההקמה לא הייתה כרוכה בהוצאות מאחר ושיתפנו את התושבים. לקחנו מעמד ישן של במבה, צבענו ועיצבנו אותו. התחלנו לאסוף ספרים ולפני שבועיים הזמנו את התושבים בווצאפ השכונתי להגיע לגינה לטקס הפתיחה עם ספרים שהם אינם צרכים".

לאיזה תגובות זכיתם?

"לשמחתנו, הרבה אנשים נענו הגיעו ותרמו ספרים. כרגע הספרייה מונה עשרות ספרים, גם לילדים וגם למבוגרים. השאיפה שלנו היא להגדיל אותה ולמצוא פתרון לימי החורף. אנחנו מזמינים את כל תושבי הוד השרון להגיע וליהנות איתנו בגינה".

מי שמעוניין לתרום ספרים יכול להגיע ולהניח אותם על הספרייה או בקרטון. מוזמנים להיכנס לדף הפייסבוק שלנו "הוד הכפר" ולצפות בסרטון.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
בסט בעתלית
בכמה נמכרה דירת 5 חדרים בעתלית?
"קרן סיוע לנזקקים כפר סבא"
האונס הקבוצתי בהרצליה: הפרקליטות סגרה את התיק
פרויקט "אם בשבילך" בסכנת סגירה?
קניות ברשת
80% מהישראלים קונים באינטרנט, כך תעשו את זה נכון
ראול סרוגו, נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ
מה יעלה בגורל התמ"א 38 ?
מבצע אכיפה משולב במתחם פרדס דכה ביפו
אפרת שגב סמנכל מנהל אגף כלכלה מידע ומחקר דן אנד ברדסטריט
באיזה רשות מקומית יש ייצוג הולם לנשים במועצת העיר?