הוד השרון

עימות חריף בישיבת המועצה

יו"ר המחלקת תרבות תורנית, ג'קי אליהו, העומד בפני פיטורים התעמת בישיבת מועצת עיריית הוד השרון עם ראש העיר אמיר כוכבי. המאבטחים התבקשו להוציא את אליהו מהאולם

זאב שרגא 04/07/2019
שמעון. הצעה לסדר
צילום: איקי מימון

ביום שלישי שעבר התקיימה ישיבת המועצה, בה עלתה הצעה לסדר של חבר המועצה יגאל שמעון, הנוגעת לשינויים שעורכת הנהלת העירייה בכל הקשור למחלקת תרבות תורנית הפועלת במסגרת החברה לקידום החינוך והתרבות בהוד השרון, בין השאר פיטוריהם של כ – 13 מעובדי המחלקה, בהם היו"ר ג'קי אליהו.  

 "מדוע לפטר 13 עובדים ולשלוח אותם הביתה שבגלל שהם חרדים?" שאל יגאל שמעון בהצעתו, "זה שראש העיר לא רוצה חרדים בעירו זה לא אומר שהם לא גרים ותושבים בה." שמעון ביקש כי מועצת העיר תורה לעירייה לקחת אחריות על פעילות המחלקה לתרבות תורנית שקוצצה בתקציב העירייה לשנת 2019. העירייה תפעיל שיעורי תורה ואירועים לרווחת הציבור החרדי והדתי בעיר בחגים ובמהלך השנה, כפי שמפעילה לרווחת הציבור הכללי, ובתוך כך לקלוט בעירייה ו/או במועצה הדתית את העובדים שעתידים לסיים תפקידם בחברה לקידום החינוך.

עימות מילולי חריף
 בין הנוכחים בקהל נכח גם אליהו עצמו וכן תושבים דתיים שהגיעו על מנת להשמיע את קולם. ראש העירייה אמיר כוכבי התייחס להצעה והסביר כי הנהלת העירייה החליטה שאין צורך בקיומן של שתי מחלקות הפועלות בנושא, האחת בעירייה בראשותו של אילן שרעבי והשנייה בחברה לקידום החינוך, בראשותו של ג'קי אליהו כאמור.

 "אנחנו יודעים לתת את כל הפתרונות לקהילה דרך העירייה," אמר כוכבי, "אין פה שום קיצוץ בפעילות ואין שום כוונה לבטל פעילות – יש פה רצון לאגם את כל המשאבים ביחד תחת קורת גג אחת שהיא העירייה. לא תהיה שום פגיעה בצרכי תושבי העיר."  

 אליהו התפרץ לדיון וצעק לעבר ראש העירייה: "לא ענית לי אפילו לטלפון והעפת 3 עובדים הביתה, בקרירות, בלי שום מחשבה, משפחות עם ילדים שאין להם אוכל הביתה ולא אכפת לך בכלל? למה לא זימנת אותנו בשביל לשמוע אותנו?"

 כוכבי התייחס לדברים ואמר: "אנחנו שומעים את כל מי שפונה אלינו".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
זו פאטה מורגנה
'זו פאטה מורגנה'
הפגנה סוערת מול ביתו של נפתלי בנט ברעננה
הפגנה סוערת מול ביתו של נפתלי בנט ברעננה
עמודי בזק נפלו בחצרות הבתים
ארז ברט פורש מהמרוץ, חובר לודמני
ארז ברט פורש מהמרוץ, חובר לודמני
רוכבי קקל רכבו עם עיוורים בחנוכת סינגל אופניים חדש בפארק שרשרת-נחל גרר
רכיבה מרגשת
ניסה לתקוף את אמו, נעצר ושוחרר
שישה נפגעים בסיומו של מרדף
נער נפצע בינוני עד קשה בתאונת דרכים בירושלים
נער נפצע בינוני עד קשה בתאונת דרכים בירושלים