הוד השרון

עימות חריף בישיבת המועצה

יו"ר המחלקת תרבות תורנית, ג'קי אליהו, העומד בפני פיטורים התעמת בישיבת מועצת עיריית הוד השרון עם ראש העיר אמיר כוכבי. המאבטחים התבקשו להוציא את אליהו מהאולם

זאב שרגא 04/07/2019
שמעון. הצעה לסדר
צילום: איקי מימון

ביום שלישי שעבר התקיימה ישיבת המועצה, בה עלתה הצעה לסדר של חבר המועצה יגאל שמעון, הנוגעת לשינויים שעורכת הנהלת העירייה בכל הקשור למחלקת תרבות תורנית הפועלת במסגרת החברה לקידום החינוך והתרבות בהוד השרון, בין השאר פיטוריהם של כ – 13 מעובדי המחלקה, בהם היו"ר ג'קי אליהו.  

 "מדוע לפטר 13 עובדים ולשלוח אותם הביתה שבגלל שהם חרדים?" שאל יגאל שמעון בהצעתו, "זה שראש העיר לא רוצה חרדים בעירו זה לא אומר שהם לא גרים ותושבים בה." שמעון ביקש כי מועצת העיר תורה לעירייה לקחת אחריות על פעילות המחלקה לתרבות תורנית שקוצצה בתקציב העירייה לשנת 2019. העירייה תפעיל שיעורי תורה ואירועים לרווחת הציבור החרדי והדתי בעיר בחגים ובמהלך השנה, כפי שמפעילה לרווחת הציבור הכללי, ובתוך כך לקלוט בעירייה ו/או במועצה הדתית את העובדים שעתידים לסיים תפקידם בחברה לקידום החינוך.

עימות מילולי חריף
 בין הנוכחים בקהל נכח גם אליהו עצמו וכן תושבים דתיים שהגיעו על מנת להשמיע את קולם. ראש העירייה אמיר כוכבי התייחס להצעה והסביר כי הנהלת העירייה החליטה שאין צורך בקיומן של שתי מחלקות הפועלות בנושא, האחת בעירייה בראשותו של אילן שרעבי והשנייה בחברה לקידום החינוך, בראשותו של ג'קי אליהו כאמור.

 "אנחנו יודעים לתת את כל הפתרונות לקהילה דרך העירייה," אמר כוכבי, "אין פה שום קיצוץ בפעילות ואין שום כוונה לבטל פעילות – יש פה רצון לאגם את כל המשאבים ביחד תחת קורת גג אחת שהיא העירייה. לא תהיה שום פגיעה בצרכי תושבי העיר."  

 אליהו התפרץ לדיון וצעק לעבר ראש העירייה: "לא ענית לי אפילו לטלפון והעפת 3 עובדים הביתה, בקרירות, בלי שום מחשבה, משפחות עם ילדים שאין להם אוכל הביתה ולא אכפת לך בכלל? למה לא זימנת אותנו בשביל לשמוע אותנו?"

 כוכבי התייחס לדברים ואמר: "אנחנו שומעים את כל מי שפונה אלינו".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
התמרורים יוצרים בלבול
בתוך שעתיים: שני רוכבי אופניים נפגעו בתאונות
בתוך שעתיים: שני רוכבי אופניים נפגעו בתאונות
תלמידה מראשון לציון זכתה במיזם סיפור משפחתי של בית התפוצות
תלמידה מראשון לציון זכתה במיזם "סיפור משפחתי" של בית התפוצות
אושר צו הארנונה לשנת 2019 בהוד השרון
אושר צו הארנונה לשנת 2019 בהוד השרון
פיתרון לבעיית הפקקים בכפר סבא?
עיריית כפר סבא מצאה פיתרון לבעיית הפקקים בעיר?
גובש מתווה לגני היול"א וצהרוני ניצנים
סכנה בגן הילדים, הסאגה נמשכת
תיכון רמון הוד השרון
במקום הראשון: תיכון רמון הוד השרון