הוד השרון

אחרי יותר מעשור: חודשו הליכים משפטיים נגד נאשם ברצח

בית המשפט החליט לחדש את ההליכים המשפטים נגד תושב הוד השרון שלפני יותר מעשור הואשם ברצח אך בזמנו נקבע כי אינו כשיר לעמוד לדין. לאחרונה נקבע כי הוא "מבין את מהות האישומים נגדו וידע להתגונן מולם"

מיכאל פרוסמושקין 04/07/2019
אחרי יותר מעשור: חודשו הליכים משפטיים נגד נאשם ברצח
צילום אילוסטרציה iclip art

בית המשפט המחוזי בתל אביב נענה לאחרונה לבקשת הפרקליטות לחדש את ההליכים המשפטיים  נגד תושב הוד השרון (50) ממשפחה מוכרת בעיר, שהואשם לפני למעלה מעשור ברצח אך בשל מצבו הנפשי ההליכים נגדו הופסקו בזמנו.

על פי כתב אישום, שהוגש נגד האיש ב –28 בפברואר 2008, בתחילת אותו חודש הגיע הנאשם לקיוסק בפ"ת, ושם פרץ ויכוח בינו לבין שוהה בלתי חוקי מאוקראינה (26) שבמהלכו ביקש הנאשם לדבר עמו בצד. בהמשך, כך על פי הפרקליטות,הלך הנאשם לבית גרושתו, לקח משם סכין באורך של כ – 20 ס"מ וחזר אל הקיוסק.עם הגעתו למקום, שלף את הסכין ודקר את האזרח האוקראיני פעמיים. הקורבן החל בבריחה, בעוד הנאשם המשיך לרדוף אחריו עם סכין בידו. תוך זמן קצר התמוטט הקורבן ובהמשך מת מפצעיו.

ב –29 בנובמבר 2009, בעקבות קבלת חוות דעת פסיכיאטרית, לפיה הוא אינו כשיר לעמוד לדין עקב מצבו הנפשי, הופסקו ההליכים המשפטיים נגדו והוא אושפז במוסד פסיכיאטרי.

לאחר הליכים שונים שהתנהלו במהלך השנים, ב – 26 ביוני 2018קבעה הועדה הפסיכיאטרית כי "לא ניכרים סימני מחלת הנפש ממנה סבל".עוד קבעה הועדה כי התרשמה כי בקשתו של הנאשם שלא לשחררו מצו האשפוז הכפוי נובעת, לא בשל מצבו הנפשי, אלא בשל שיקולים הנוגעים להליך השיפוטי הצפוי להתחדש עם שחרורו מבית החולים. לאור כך,טענה הפרקליטות בבקשה שהגישה לאחרונה לבית המשפט כי "הנאשם מסוגל כעת לעמוד לדין".טענה זו נטענה לאחר שב – 4 באפריל השנה נקבע בחוות דעת פסיכיאטרית כי הנאשם "מבין את מהות האישומים נגדו, ידע להתגונן מולם, הבין את מהות ההליך המשפטי ויש ביכולתו להיעזר בסנגורו.

לעיתון "הוד הכפר" נודע כי לפני מספר שבועות הרכב של שלושה שופטים החליט על חידוש ההליכים המשפטיים נגד הנאשם.לבקשת סנגורו, עו"ד ירוסלב מץ,הדיון בעניינו של הנאשם נדחה לחודש נובמבר,אז יחקור סנגורו את המומחה שנתן את חוות הדעת הפסיכיאטרית שהובילה לחידוש ההליכים.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
משלבים כוחות למען העולים מצרפת
עידן השילוב: מרכז בין-תחומי חדש בטכניון
מרכז בין-תחומי חדש בטכניון
מנכ"ל חדש לעיריית רעננה
דר ירון ברקוביץ
מתי יש צורך בניתוח החלפת מפרקי ברך וירך?
יועץ מפתיע לכפר סבא
יקב עמק האלה
יקב עמק האלה מזמין אתכם לחוויה ייחודית של טעמים וניחוחות...
תקף באגרופים, סטר ואיים
מרקוביץ בצילומים לתערוכה בגלריה האוניברסיטאית, מוזיאון תא. 2012 צילום: פרטי
אורן מרקוביץ משיק תערוכה חדשה