הוד השרון

שנת מאסר לצעיר שביצע עבירות רכוש ואלימות

צעיר מהוד השרון, שלגביו נקבע בעבר כי מדובר במקרה של "עלובי החיים", הורשע בין היתר כי פרץ לבית כנסת, לגן ילדים ולדירה, וכן תקף שוטרים

מיכאל פרוסמושקין 10/07/2019
שנת מאסר לצעיר שביצע עבירות רכוש ואלימות
צילום אילוסטרציה iclip art

שנת מאסר נגזרה לפני ימים אחדים בבית משפט השלום בכפר סבא על מ"א, בן 25, מהוד השרון שהורשע בביצוע שורה של עבירות בשנים האחרונות.

בתיק העיקרי הורשע הצעיר כי ב – 23.7.17 פרץ לדירה בדרך רמתיים ונטל שני אופניים חשמליים. בתיק אחר הוא הורשע כי ב – 13.12.16 הסיג גבול לגן ילדים ברחוב הראשונים וגנב דברי אוכל כשהוא מחזיק כלי פריצה. בתיק נוסף נטען כי ב – 11.3.17 פרץ, יחד עם קטינים, לבית כנסת של חב"ד ברחוב הבנים וגנב כספי תרומות ומחשב נייד.  כמו כן הורשע במסגרת שני תיקים נוספים, בהפרעה לשוטר והתנגדות למעצר ב – 2.12.16 ובהחזקת סכין ב – 18.7.17. 

במסגרת הטיעונים לעונש התביעה הדגישה את חומרת מעשיו של הצעיר וטענה כי "אין מדובר בעבירות עוני שבוצעו על רקע הישרדותי". לאור כך, עתרה המדינה לגזור עליו 24 חודשי מאסר. עוד סברה התביעה שיש לזקוף לחובת הצעיר הימלטותו מההוסטל והעדר מוטיבציה למעורבות שירות המבחן.

 מנגד הסנגורית של הצעיר, עו"ד עינת שמואלי, ציינה בטיעוניה כי העבירות שביצע "הן תולדה של מצוקה כלכלית והיותו באותה עת חסר בית". לדבריה, "הנאשם עשה מאמצים רבים לשקם את עצמו". לאור כל ביקשה להסתפק בימי מעצרו מאחר ושליחתו למאסר עלולה לדרדר את מצבו.

השופטת מרב גרינברג הגיעה למסקנה כי "חרף מגבלותיו והמצוקה הרבה בה גדל, ניכר שהנאשם משקיע מאמצים רבים לשפר את דרכיו".

 לדבריה, כעולה מדברי אחותו וחברו, הנאשם הצליח לגייס מעגל תמיכה וניכר שיש בו יכולות לייצר קשרים חברתיים ולנהל אורח חיים תקין". יחד עם זאת, ציינה השופטת כי "הצעיר לא השכיל לנצל את עזרתם של הגופים הטיפוליים".

בסופו של דבר, גזרה השופטת על הצעיר מאסר בן שנה, בניכוי הימים בהם שהה במעצר. כמו כן, הוטלו עליו מאסרים מותנים והוא חויב לחתום על ערבות עצמית וערבות צד ג' לצורך הבטחת התייצבות למאסר ב -8.9.19.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
עיריית רחובות נערכה לקראת מזג האוויר הסוער
צבי יחזקאלי מגיע לרעננה
הרצאה מרתקת של צבי יחזקאלי :"שבעים שנה של פלא בתוך מזרח תיכון מתמוטט"
הפועל רעננה החתימה את באסל טאהא
וילות במרכז הארץ
אחרי יותר מעשור: חודשו הליכים משפטיים נגד נאשם ברצח
אחרי יותר מעשור: חודשו הליכים משפטיים נגד נאשם ברצח
היה או לא היה חרם על קפה סשה ?
קפה סשה, החרם שהיה או לא היה?
יוזמה חדשה למען ילדים אלרגיים
יוזמה חדשה למען ילדים אלרגיים
חובשת במוקד מדא מקבלת קריאה על הכשת נחש
עלייה משמעותית במקרי הכשות נחשים בישראל