הוד השרון

אלמונים גנבו את הספרייה הציבורית שהוקמה בגיל עמל

פחות משבוע החזיקה מעמד הספרייה הציבורית, שהורכבה משלוש כונניות ו-70 ספרים. יו"ר ועד הפעולה של השכונה, נירית סוקול, מבטיחה להקים אותה מחדש

קרן שלהבת 17/07/2019
הספרייה שנעלמה
צילום: פרטי

פרויקט הספרייה הציבורית בגינת הפקאן בשכונת גיל עמל, אותה יזמה נירית סוקול יו"ר ועד הפעולה של השכונה, החזיק מעמד פחות משבוע.

 לפני כשבוע עמלה סוקול, בשיתוף התושבים, על הקמת ספרייה ציבורית בגינה המרכזית בגיל עמל. הספרייה מנתה 3 כונניות מלאות בספרים לכל טווח הגילאים.

"היו כאן כ-60-70ספרים שהמון אנשים הביאו לכאן. הצלחנו להתרים גם 3 כונניות וקבלנו תגובות מאוד אוהדות מהתושבים. לצערי, לפני מספר ימים מישהו החליט להעלים את הכונניות עם הספרים והשאיר כאן רק כ-10 ספרים".

יכול להיות שהמקרה נעשה כי הספרייה הפריעה לתושבים?

"אין סיכוי. קריאת ספרים לילדים נעשית ברוגע ובשקט. מה גם שהגינה ממש גדולה ומיקמנו אותה הרחק מהבתים. לצערי, למרות כל המאמצים שלנו לקדם את השכונה, להקים מיזמים ופעילויות לקהילה יש מי שהורס לנו. מבחינתנו, זו יריקה בפרצוף מצד קומץ תושבי השכונה אותם יש להוקיע באופן מיידי".

תקימו כאן ספרייה נוספת?

 "אנחנו לא מתכוונים לוותר וכבר התחלנו באיסוף של כונניות וספרים נוספים. אני מאמינה שעד סוף השבוע הבא תקום כאן ספרייה נוספת. ברגע שנביא את הכונניות, אנחנו מזמינים את הציבור להגיע לכאן ולתרום ספרים משומשים. למי שלקח את הספרייה אנחנו מציעים לחזור בו ולעשות מעשה טוב, בכך שישיב את הספרייה והספרים כדי שכולם יוכלו ליהנות מהם". 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
החלה להתאמן
סיום פרויקט בר מצווה
סיום פרויקט בר מצווה
בדרך לרובע תעסוקה במחנה צריפין?
בדרך לרובע תעסוקה במחנה צריפין?
שגריר ישראל באוסטרליה רוכב למען רמב"ם
חשד: מטפל תקף אדם נכה חסר ישע
רחובות עם הפנים לחנוכה
"עבורנו היית הכל"
אכיפה נגד מכירת אלכוהול לקטינים