הוד השרון

לקפוץ הכי גבוה

זאת המטרה של אביעד פלד, קופץ המוט הצעיר מהוד השרון שמתאמן אצל המאמן קוסטה סימיונוב. פלד מספר איך הגיע לעסוק במקצוע זה ומהו הסיפוק הכי גדול הכרוך בו

זאב גולדשמיט 18/07/2019
אביעד פלד (באמצע). להיות תמיד מקום ראשון
צילום: פרטי

אביעד פלד, בן 16 מהוד השרון, הוא אתלט מוכשר שבחר להתמקצע בקפיצה במוט. לפני שלושה שבועות באליפות ישראל לקדטים שיפר את שיאו האישי שעומד על 4:10 מטרים. פלד, תלמיד בתיכון מוסינזון (מגמת נחשון) העולה לכיתה י"א, משתייך למועדון "אתלטי אורן השרון" בכפר סבא ומתאמן תחת הדרכתו של המאמן הטוב ביותר בקפיצה במוט, קוסטה סימיונוב. הוא מקדיש שעות רבות לאימונים ותחרויות, מתאמן שמונה אימונים בשבוע. לאתלטיקה הגיע לפני שלוש שנים, עד אז עסק בכדורסל וסייף. "חיפשתי משהו שיאתגר אותי, וראיתי בטלוויזיה תחרויות בקפיצה במוט, ואמרתי שזה מה שאני רוצה".                                                                                   

סדר היום שלו יכול להתחיל באימון ב-6 בבוקר, משם הוא ממשיך עם הילקוט לבית הספר, חוזר אחה"צ לאימון נוסף, ובערב שוקד על שיעורי בית והכנה למבחנים. פנאי לחברים הוא מוצא בעיקר בסופי שבוע. מלבד אתלטיקה הוא אוהב מוסיקה ("בעיקר ג'ז ו-פרוגרסיב") ומנגן על פסנתר וגיטרה. אלמלא ההשקעה שלו בקפיצה במוט, יתכן שהיה פונה לאפיק זה.                                                                   

"מגיל צעיר אני מאוד מתעניין במוסיקה, זה תחביב שאני עוסק בו הרבה זמן" אמר  אביעד, "אני מקדיש לנגינה שלוש או ארבע שעות בשבוע. אם היה לי זמן הייתי משקיע בזה יותר. כשאני מנגן זה מרגיע אותי וזה המנוחה שלי".

נחזור לקפיצה במוט. לאן אתה שואף להגיע?

"החלום שלי להיות אלוף ישראל בקפיצה במוט בגילאים שלי. אני יודע שכעת זה נשמע גרנדיוזי ורחוק, כי שיא ישראל לקדטים בקפיצה במוט הוא 5:10 ומחזיק בו לב סקוריש מאז 2013, אבל אני צעיר ולי יש עוד שנה בקדטים, כך שאני אמשיך לעבוד ולקוות להזדמנות שלי. חשוב לי לציין שהמטרה שלי היא להיות הכי טוב בשכבת גילי בכל פעם, בין אם זה עכשיו בגילאי הקדטים או אחרי הצבא בגילאי בוגרים".

האם תמשיך בקפיצה במוט גם אחרי השירות הצבאי?

"זה תלוי בקצב ההתקדמות שלי. במידה ואישאר חזק בצמרת ואראה שיש לי סיכוי ברמה הבינלאומית, אמשיך להתאמן ולנסות לשפר את השיא שלי".

ואם ולא תגיע לרמה הבינלאומית?

"אם ארגיש שאני לא מתקדם בקצב הנדרש לרמה בינלאומית וארד מהפסגה, אהפוך את הספורט לתחביב. העניין הוא האם אני רוצה להשקיע את כל זמני באתלטיקה או להתמקצע במשהו אחר, למשל ללכת ללמוד באוניברסיטה. קצב ההתקדמות שלי הוא זה שיקבע. בוא נחשוב חיובי, אני אופטימי. אבל אם לא, אז כשאהיה גדול יש לי חלום להיות פסיכולוג או רופא".

תסביר לי, מה ההנאה בקפיצה במוט?

"ואוו, הכייף הכי גדול זה להתעופף באוויר, ולנחות מלמעלה על המזרן. כל קפיצה היא אתגר בפני עצמו. זה מגיע משילוב של מהירות, אקרובטיקה וכוח פיסי. בניגוד לענפים אחרים, קפיצה במוט מבוססת על פיסיקה מעשית. המוט הוא אלסטי, וצריך לדעת לכופף אותו נכון. הקפיצה מבוססת על הדרך האידיאלית להתרומם מעלה בעזרת המוט, ועל הפיסיקה שבתוך זה. מדובר בענף ספורט אישי, אני נגד הרף ולא נגד דמות אנושית, כך שאני תלוי רק בעצמי".

עוד בהוד השרון
זאב גולדשמיט 07/10/2019
זאב גולדשמיט 25/09/2019
זאב גולדשמיט 19/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
זאב גולדשמיט 05/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
מלגות במרכז הצעירים העירוני
מלגות של אביב בחדרה
מטבח לימודי במוסנזון
חקלאות אורבנית בתיכון מוסינזון
זוכרים את מעין
זוכרים את מעין
כפר סבא נגישה
תושב העיר: העירייה הרסה בניין שהומלץ לשימור
נעצרו חשודים בניסיון רצח באשקלון
פצוע קשה בתאונה במפעל בשרון
הדרך למציאת חברת הובלה מומלצת במחיר זול