הוד השרון

רוצה להיות אמא

ביום שלישי ה-30.7 ייערך בהוד השרון ערב התרמה למען אורין פנסו, שהחלימה מסרטן ומנסה לממש את החלום להפוך לאמא באמצעות פונדקאית. לקרן שלהבת היא מספרת על בן הזוג שנטש אותה בזמן המחלה ועל התקווה החדשה שמצאה בקנביס ובזוגיות עם אישה

קרן שלהבת 25/07/2019
אורין פנסו. רוצה להיות אמא
צילום: קרן שלהבת

הסרטן תקף את אורין פנסו 3 שלוש פעמים והיא לא ויתרה. בן הזוג שלה נטש אותה בזמן המחלה והיא עדיין לא ויתרה על הרצון להיות נאהבת, רק עברה לצד של אהבת נשים. בדרך היא גילתה את נפלאות הקנביס, וכיום – כשהיא בריאה לחלוטין היא מסתערת על החלום הכי חזק שלה: להיות אמא. כאן אתם נכנסים לתמונה. אורין זקוקה ל-300 אלף שקל כדי לממן הליך של פונדקאות. ב-30 ביולי ייערך בביתה של מעיין צדוק, הפעילה החברתית הנמרצת, ערב התרמה שכולו תקווה וסולידריות חברתית למען המטרה החשובה: להפוך את אורין לאמא.

מעיין צדוק פעילה חברתית בהוד השרון: "אני רוצה להזמין את כל בתי העסק מהעיר והסביבה, לסייע לאורין להפוך להיות אמא. הערב יערך בביתי ברחוב ישורון 26 . אשמח אם בעלי חברות ועסקים יגיעו למכור את מרכולתם כתרומה לאורין. הערב יהיה פתוח לכולם ואני מזמינה את הקוראים להגיע ולרכוש מוצרים".

אורין פנסו בת 34, נולדה וגדלה בהרצליה, בבגרותה למדה בפנימיית מוסינזון בהוד השרון, התגייסה לצבא, חזרה לגור כאן ובהמשך בחרה לעסוק בתחום המכירות. בגיל 28, בעת שלוותה את חברתה שחלתה במחלה, גילתה שגם היא חולה.

אורין: "עברתי 6 שנים לא קלות בהן המחלה עברה ושבה. היו ימים קשים שבהם נכנסתי אל תוך עצמי, אושפזתי בבידוד בשל כל מיני סיבוכים. החלמתי מסרטן השד ולאחר מכן חליתי בסרטן מסוג לוקמיה. התוצאות של המחלה היו הרסניות לגוף שלי. הרופאים המליצו לי מבעוד מועד להקפיא ביציות. כיום אני סובלת מכאבים, אבל המחלה עברה. החלמתי ופתחתי עסק למוצרי קוסמטיקה ושמנים שאני מכינה. יש לי אהבה חדשה וכל מה שאני רוצה כעת הוא להיות אמא. פתחתי בגיוס המונים ב'מגייסים' שם אני מנסה לגייס תרומות ואף לערוך ערבי התרמה שאחת מהם יתקיים בהוד השרון בביתה של מעיין ואחד בישוב בו אני מתגוררת כיום באורנית".

איך התמודדת עם כל מה שעבר עלייך?

"המשפחה מאוד עזרה ותמכה בי. אחי נמצא תורם מתאים מבחינת תרומת מח עצם וזה מה שהציל אותי. היה לי מאוד קשה, אבל כל הזמן ידעתי בתוך תוכי שאני חייבת להמשיך לחיות ושאהפוך בעתיד לאם. זה מה שהחזיק אותי".

מה מצבך כיום?

"כיום אני בריאה, אך סובלת מכאבים, חלקים בגוף שלי הפכו להיות נוקשים, אבל עברתי את החלק הרע. כרגע אני מטופלת בקנאביס רפואי אבל החלמתי מהמחלה". 

את מוכרת כאחת שמנהלת את המאבק מול הממסד לשם נתינת קאנביס רפואי לאנשים חולים.

"זה נכון. כשהייתי חולה, ניהלתי מאבק כדי שיספקו לי קנאביס שירגיע את כאביי. כמו חולים רבים נאלצתי להילחם ולבזבז אנרגיות שלא היו לי עד שהעניין אושר. הקמתי חולים מהמיטות שלהם וביחד יצאנו להפגנות. גם כיום אני מסייעת לחולים מול הממסד כדי שיצליחו לקבל קאנביס. אני מלווה אותם, מסבירה להם, מנסה להשיג עבורם שמן קאנביס שמאוד עוזר גם לי. כך הכרתי את בת זוגי". 

במשך כל חייך יצאת עם גברים, איך זה קרה שהתאהבת באישה?

"יצאתי במשך 10 שנים עם אותו בחור. כשחליתי הוא החליט לסיים את הקשר. חזרנו בכל פעם שהייתה הפוגה מהמחלה וכשהיא שבה הוא נטש שוב. הייתי במצב שבו הזוגיות כבר לא עניינה אותי. כשהחלמתי, המשכתי להיאבק למען חולים אחרים, עזרתי למישהי מאילת ויצא שהתאהבתי בבתה. את האם פגשתי דרך קבוצת תמיכה. נוצר בנינו קשר וכשביקרתי אותה באילת יצא לי להכיר את בתה ומשום מה, בלי התראה התאהבתי בה. לא ידעתי שהיא לסבית, אני לא מגדירה את עצמי כלסבית. מעולם לא אהבתי נשים, אבל משהו בה שבה את ליבי. הרגשתי שאני מתאהבת בה כאדם, זה היה הדדי והחלטתי ללכת עם הרגש".

איך המשפחה שלך הגיבה לכך?

"הם יודעים מה עברתי ורק רוצים שאהיה מאושרת. ההורים שלי אמרו לי 'תעשי מה שעושה לך טוב".

כיצד בת זוגך הגיבה לרצונך להפוך להיות אמא ולכל התהליך?

"היא קצת חששה בהתחלה אבל היא משתפת פעולה. תמר בת 28, היא תעבור לגור איתי בקרוב ותתחיל ללמוד באריאל".

מה דעתך על היחס של המדינה לרצון של זוגות חד מיניים להפוך להורים"?

"לשמחתי החוק לפונדקאות בארץ השתנה וכיום אישה יכולה לעבור את התהליך בארץ אם היא חד הורית. אני לא מגדירה את עצמי במגדר כזה או אחר. אני מחפשת אם פונדקאית מהארץ כדי שאוכל ללוות אותה בכל התהליך. לצערי אין ברשותי את הסכומים שדרושים לכך ואשמח אם הציבור יעזור לי".

את לא חוששת מכך שתחלי שוב והילד יישאר לבד?

"אני מאמינה שכל דבר יכול לקרות. אין ביטוח לשום דבר. בכל מקרה יש לי משפחה מאוד תומכת. אחי שהציל לי את החיים כשתרם לי מח עצם, הורים אוהבים, כך שאני עטופה באהבה. הילד שלי יזכה לכך גם. אני אספק לו חיים מאושרים".

לסיום, מה את מאחלת לעצמך?

"דבר ראשון להיות בריאה. מעבר לכך אני מאחלת לעצמי להיות אמא, להחזיק בידיי תינוק ולהעניק לו אהבה".

ב-18.8 יערך ערב נוסף בקאנטרי קלאב אורנית. את הערב ינחה רועי קורנבלום, תופיע הזמרת ריקי בן ארי ועוד זמרים נוספים. ליצירת קשר ניתן להתקשר לטל 050-4288886

למעוניינים לסייע לאורין ניתן להיכנס לאתר 'מגייסים'-עוזרים ןאורין להיות אמא. להצטרפות לערב ההתרמה בהוד השרון ניתן להתקשר למעיין צדוק לטל: 050-7773222. מוזמנים להיכנס לדף הפייסבוק שלנו הוד הכפר ולצפות בסרטון.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
העירייה החליטה לאחד צהרונים
העירייה החליטה לאחד צהרונים
אישום: ויכוח בחניון בראשל"צ הסתיים בדקירה
למה ללא שכבת כיתות ד?
למה ללא שכבת כיתות ד'?
אישה נרצחה ברמלה
סיירת ההורים חוזרת לצפת
שגית הלל ברגרפרוינד. אני רוצה באמצעות הסיפור שלי ללמד אנשים איך ליצור שינויים בחיים
עיין ערך האהבה
שבתרבות בבירת הנגב
מאיר כהן, נורית קורן, גל הירש ואדם בשבתרבות באר שבע
ראש עריית צפת  שוקי אוחנה ברכב הניקיון
רכבים חשמליים לניקיון העיר