הוד השרון

הבוגר האחראי

שחקן הכדורעף של מכבי הוד השרון, זיו גוטמן, עומד לפתוח עונה שישית בקבוצה. בינתיים הוא נהנה מהפגרה, מסיק מסקנות לגבי העונה החולפת, ולקראת העונה הקרובה מאמין שקבוצתו תיאבק על הקומות 3-4

זאב גולדשמיט 25/07/2019
גוטמן. ממלא מצברים
צילום: זאב גולדשמיט

בקבוצת הכדורעף מכבי הוד השרון החלו להיערך לבניית סגל חדש לעונה הבאה בליגת העל, אחרי שרוב השחקנים המובילים עזבו. הוד השרון בחרה לבנות העונה קבוצה על טהרת הצעירים, כאשר מבין השחקנים המנוסים נשאר רק שחקן הנשמה, זיו גוטמן, ששומר על יציבות לאורך השנים.

לצידו של גוטמן ימשיכו ואסילי דניסוב ואלון שאבי. עד כה הוחתמו בהוד השרון שני שחקנים צעירים בתפקיד המוסר:  רן וייס, ששיחק בעילבון ועודד קבקוב ששיחק במטה אשר ובמעפיל. בין השחקנים שעזבו גיא אביגדורוב ויוחאי דדון, הליברו עידן בכר וג'ניה דניסוב.

עונת הכדורעף תחל רק בסוף אוקטובר, כך ששחקני הכדורעף נמצאים עמוק בפגרה. את זיו גוטמן תפסנו לשיחה רגע לפני שיצא עם אשתו למסעדה כדי לחגוג את יום הולדתו ה-31, שחל השבוע. כיוון שמכדורעף קשה להתפרנס, גוטמן עובד לפרנסתו כמפתח אוטומציה בחברת סלקום טי-ווי.

"בימי הקיץ אני מתנתק מהנעשה בכדורעף, מקדיש את כולי לעבודה ולמשפחה, דבר שקצת נפגע במהלך עונת המשחקים", אומר גוטמן. "אני עומד לפתוח עונה שישית ברציפות במכבי הוד השרון, ובכדורעף הישראלי זה לא דבר של מה בכך ששחקן שומר על הבית שלו. שמעתי שהחתימו שני מוסרים צעירים ואני מבין שיחתימו שלושה שחקנים זרים, ועל יכולתם תקום או תיפול הקבוצה".

גוטמן היה במשך שנים שחקן נבחרת ישראל, נחשב כישרון גדול ואף יצא לשחק לעונה אחת בצרפת בקבוצת ראן. לפני שהגיע להוד השרון שיחק שנתיים בהפועל ירושלים. 

גוטמן, מה קרה לכם בעונה שעברה, שאכזבתם בגדול?

"זו הייתה עונה חריגה, כיוון שבדרך כלל הוד השרון מתמודדת על מקומות 2 עד 4. הבעיות שליוו אותנו לא היו מקצועיות, אלא חברתיות. הייתה אווירה רעה בקבוצה, היו שחקנים שחיכו שהעונה תסתיים, פשוט באו לאימון ועשו פוזות, דבר שהעיב על האווירה. אני מתכוון לשחקנים הזרים ולאחד המוסרים, שכבר לא איתנו. לצערי, יוחאי דדון ואני, שני השחקנים היותר מנוסים, לא הצלחנו לנווט את הספינה ולהרגיע כדי שהדברים יסתדרו, פשוט לא היינו מספיק אסרטיביים. היינו צריכים לדעת לעצור את זה ולא לתת להעכיר את האווירה. אני למדתי לקח, ובעונה הבאה כבוגר האחראי, אדע לשמור על אווירה טובה בקבוצה ולהחזיק קצר את השחקנים הזרים בעיקר, כדי שתהיה משמעת וסדר".

מה הציפיות של מכבי הוד השרון בעונה הקרובה?

"קשה להעריך, כי עדיין לא יודעים מה סגל השחקנים. בכל אופן, הוד השרון תעמיד קבוצה ראויה שסביר שתיאבק על מקומות 3-4. אני מבין שליגת העל תהיה יותר קשה בעונה הבאה. העולה החדשה מאשדוד בונה קבוצה חזקה, המעפיל ומכבי ת"א התחזקו, כפר סבא כמו כפר סבא תדע להתגבר על העזיבות ותעמיד קבוצה טובה, ומטה אשר תמשיך להיות מעל כולן. וכמובן יש את עילבון, שתמיד קשה לשחק נגדה".

לא חסר לך הכדורעף בחודשי הקיץ?

"לא . אני ממלא מצברים, ונהנה ממשפחתי. לפני שמונה חודשים נולד לנו בן, ואני נהנה להקדיש לו. יש כאלה שבוחרים בקיץ לשחק כדורעף בחופים, אבל אני לא בנוי לזה".

עוד בהוד השרון
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 06/11/2019
זאב גולדשמיט 30/10/2019
זאב גולדשמיט 29/10/2019
זאב גולדשמיט 07/10/2019
זאב גולדשמיט 25/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: גנב ציוד מאתר בנייה בשווי של כ – 150 אלף שקל
אישום: גנב ציוד מאתר בנייה בשווי של כ – 150 אלף שקל
הליצנים הקהילתיים בימי החיסונים בבתי הספר
זריקת עידוד
פרס חינוך לאמי"ת קנדי בעכו
הלוחות נקבעו
הלוחות נקבעו
שוחררו החסמים לבקשות לתמ"א 38 במרכז ראשל"צ
'שלוות הנתינה'
דוברת וייזר. להרחיב את מנעד השירותים
משרד החינוך אישר פתיחת שתי כיתות לחינוך המיוחד ברמת השרון
שייק קרם וניל עוגיות
שייק קרם וניל עוגיות