הוד השרון

הבלאגן חוזר

שוב אין שקט סביב מועדון הכדורגל של הפועל הוד השרון. שחקני העונה שעברה דורשים מהעירייה את הכספים המגיעים להם והקבוצה הבוגרת התקשתה להירשם לליגה

זאב גולדשמיט 07/08/2019
הפועל הוד השרון
צילום: זאב גולדשמיט

האימונים בקבוצת הכדורגל הפועל הוד השרון לקראת העונה החדשה נפתחו בשבוע שעבר, אבל מתחת לפני השטח העניינים ממש לא רגועים. שחקנים רבים, שחלקם עזבו וחתמו בקבוצות אחרות, דורשים לקבל את החובות שמגיעים להם, וראשי המועדון הסבירו להם שלמרות שהושג אישור מנהל תקין, העירייה לא העבירה להם את התמיכה הכספית.                                                                  

במקביל, סכנת פירוק מרחפת על הקבוצה, שאמורה הייתה בשבוע שעבר להירשם בהתאחדות, וקיבלה דחיה של שבוע. אם לא תרשם עד יום חמישי (8.8) היא עלולה ללכת לפירוק. מה שמעכב את הרישום הוא תשלום בוררות מיידי לאחד השחקנים.                       

השחקנים מהעונה שעברה הגיעו בשבוע שעבר לבניין העירייה בהוד השרון במטרה לקבל תשובות מתי ישלמו להם את החובות, אבל התאכזבו כששמעו שראש העירייה, אמיר כוכבי, שוהה בחו"ל. השחקנים הסבירו לאנשי לשכתו של ראש העירייה שהם ממתינים כבר שנה ויותר למשכורות שמגיעים להם, ובכל פעם קיבלו תשובה : 'כשהמועדון יקבל אישור מנהל תקין, תקבלו את  החובות'. כעת, משהמועדון השיג אישור כזה, התשובה שהם מקבלים, שהעירייה לא העבירה את התמיכה הכספית. מתברר, שאישור מנהל תקין למועדון אכן התקבל, אבל מעט באיחור, ובעירייה הקפיאו את כספי התמיכה למועדון הכדורגל, ורק כעת תצטרך לבחון מחדש את הנושא.                 

אחד השחקנים אמר: "אנשים עם משפחות או חיילים שהיו אמורים לקבל דמי הוצאות מתנהלים במשך חודשים בלי המשכורת, ולאף אחד לא ממש איכפת. במועדון אומרים לנו שנפנה לעירייה, ובעירייה אומרים שהאחריות היא של העמותה".                                            

השחקנים שהגיעו למפגש הם דודי הילל, דניאל מחלוף, אדיר בונקר, בר נמני, תמיר חלף, אביב חדד, גיא רוזנבלום, רום בראון והמאמן רונן וינשטיין. מספר שחקנים נוספים שתומכים במחאה, התקשו להגיע כיוון שלא שוחררו ממקום עבודתם.                                      

בהנהלת הפועל הוד השרון גם דורשים מהעירייה לקבל לידם את האחריות לניהול מחלקת הנוער, וטוענים שזה לא הגיוני שתהיה הפרדה בין הבוגרים לנוער.                                                                 

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "עמותת הכדורגל ספורטאי הוד השרון לא עמדה בתנאי הסף ובתוך כך, לא הגישה במועד המחויב אישור ניהול תקין לעמותה . רק לפני כשבוע הציגה העמותה אישור הניהול התקין אותו הייתה צריכה להציג כבר בחודש דצמבר 2018 , אך לא עשתה כן. כעת, עם הגשת האישור הנדרש תבחן וועדת התמיכות העירונית את הדברים ותקבל החלטה בנושא התמיכה הכספית למועדון לשנת 2019".                                                         

עוד נמסר מהעירייה: "בנושא אחריות מחלקת הנוער לכדורגל, מזה כמה שנים מחלקת הנוער מנוהלת ע"י עיריית הוד השרון ובשלוש השנים האחרונות ע"י החברה לקידום החינוך והתרבות, זאת לאור ההסכם שנחתם בין עמותת הכדורגל לעיריית הוד השרון".                   

בתוך כך, 20 שחקנים מתאמנים בקבוצה הבוגרת, רבים מהם יוצאי מחלקת הנוער. יו"ר המועדון, יוסי שאבי, הביע תקווה שההקצבה העירונית תאושר ע"י העירייה כבר בימים הקרובים והקבוצה תוכל לצאת לדרך חדשה. בתוך כך, עונת המשחקים בליגה ב' תצא לדרך בסוף אוגוסט. בסיבוב א' של גביע המדינה , צעירי טייבה תארח את הפועל הוד השרון למפגש מסקרן ב-31.8.                                                

בנושא אחר -  גיא וייסמן מונה לאחרונה למנהל המקצועי של מחלקת הנוער הפועל הוד השרון. כזכור, אסי דומב עזב לאחר ארבע שנים, ובמקומו מונה וייסמן, שחוזר למועדון בתפקיד בכיר, אחרי בשנים האחרונות הקים וניהל בית ספר פרטי לכדורגל. לוייסמן יש תכניות רבות לקדם ולהגדיל את המחלקה. בין השאר צירף את המאמן אלון ברומר, שיאמן את קבוצת נערים א', ואת מאמן השוערים, חן עבדו, שעבד עם הנבחרות הצעירות.

עוד בהוד השרון
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 13/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
זאב גולדשמיט 06/11/2019
זאב גולדשמיט 30/10/2019
זאב גולדשמיט 29/10/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
שלטים של הליכוד הושחתו ברעננה
שלטים של "הליכוד" הושחתו ברעננה
עוגת מלכים ספרדית
נמלטו משוטרים והתהפכו: צעירה נהרגה
רפי סער קורא להדר לביא להצטרף אליו
שיפוץ פארק המים במודיעין
מתחם אביב: פחות חניות ויותר יחד
מתחם אביב: פחות חניות ויותר יח"ד
ארבעה פצועים בתאונה בתל אביב
ארבעה פצועים בתאונה בתל אביב
קוביות פולנטה מטוגנות עם רוטב עגבניות ופסטו
קוביות פולנטה מטוגנות עם רוטב עגבניות ופסטו