הוד השרון

אביה של כוכבת ילדים הורשע בעבירות מין בקטינות

רונן ביטי מהוד השרון, אביה של כוכבת הילדים עדי ביטי, הורשע בעבירות של מעשים מגונים והטרדה מינית כלפי שבע קטינות. במסגרת ההסדר לא הייתה הסכמה לעניין העונש

מיכאל פרוסמושקין 07/08/2019
צילום אילוסטרציה iclip art

 

השופט מיכאל קרשן מבימ"ש השלום בכפר סבא הרשיע ביום רביעי השבוע את רונן ביטי (49) מהוד השרון, אביה של כוכבת הילדים, עדי ביטי,  בעבירות של מעשים מגונים והטרדה מינית כלפי קטינות. למרות שכתב האישום המקורי כלל תשע מתלוננות קטינות, בסופו של דבר הוא הורשע בביצוע עבירות בשבע מתלוננות שהיו בנות 13 עד 15 בעת ביצוע המעשים.

על פי כתב האישום המתוקן, בו הודה הנאשם במסגרת הסדר טיעון ולאחר הליך גישור ממושך,  בשנת 2014 הוקמה קבוצת וואטס-אפ בשם "ביטי אימפריה", בה ביטי האב היה אחד מהמנהלים, שבה השתתפו כ-70 קטינות שמעריצות את בתו, ואשר הייתה פעילה בתקופה הרלוונטית. בהמשך, נפתחו קבוצות וואטס-אפ נוספות מצומצמות יותר, עם מי מהקטינות, חלקן ביוזמת הנאשם וחלקן ביוזמת הקטינות. החל מיולי 2017 ועד לסוף ינואר 2018, נהג הנאשם לשוחח עם קטינות המעריצות את עדי, הן בקבוצת "ביטי אימפריה", הן בקבוצות הוואטס-אפ הנוספות והן בצ'אט הפרטי, חלקן שיחות בעלות תוכן מיני. בחלק מהמקרים, נהג האב לפנות לקטינות בצ'אט הפרטי ולשכנען להוריד את אפליקציית הטלגרם, תוך שהוא מסביר כי מדובר באפליקציה "בטוחה", בה ניתן לשוחח שיחות סודיות שלא ניתן להעתיקן או להעבירן, וכי ההודעות נמחקות מיד בסמוך לכתיבתן.

לאחר שהקטינות התקינו את אפליקציית הטלגרם, האב נהג להגדיר "מחיקת הודעות אוטומטית" ולנהל שיחות בעלות אופי מיני עם הקטינות. בין השאר, נהג להציע לקטינות לבצע בעצמן מעשים מיניים, ביקש מחלקן שתשלחנה לו הודעה קולית בה הן גונחות, נהג לשלוח לחלקן תמונות וצילומי וידאו של גברים מבצעים בעצמם מעשים מיניים ועוד. בהמשך, פתחו חלק מהקטינות קבוצת וואטס-אפ שבה חשפו בפני אשתו את מעשיו.

לאחר החשיפה וטרם הגשת תלונה במשטרה, שלח האב הודעה קולית בקבוצת החשיפה באומרו: "ב.ב ו- ה.ה תתחילו להרגיע, למה אני לא אבקש עוד פעם אחת, אמרתי את שלי כרגע, ובוא נראה אתכן ועכשיו לא מרגיעות ועושות מה שאתן רוצות ובוא נראה מה יקרה. לא חוזר על זה עוד פעם אחת..."

בפרקליטות אומרים כי השיקולים לעריכת ההסדר היו, בין היתר, מספר רב של ישיבות גישור, במהלכן השופט המגשר הביע את דעתו בנוגע לאישומים שנמחקו מכתב האישום, שהינם מעשים מיניים ברף הנמוך, אשר עלתה שאלה בדבר פליליותם.

ההסדר אינו כולל הסכמה לעניין העונש. הפרקליטות תעתור למאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצוי. מנגד, סנגוריו של ביטי - עורכי הדין רותם טובול, אבי חימי וקובי אבוטבול – תטען באופן חופשי בטיעונים לעונש. במקביל נשלח ביטי לקבלת תסקיר מטעם שירות מבחן ולמרכז להערכת מסוכנות.


 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אלחנן ולס, תושב רעננה
תושב רעננה מדבר על הדרמה במטוס שנחת בשלום
שחקני הפועל כפר סבא חוגגים בסיום המשחק
בדקה ה-98 הפועל כפר סבא עלתה לליגת העל!!!
מיון חדש ב"וולפסון"
שרית שרעבי (מימין) עם חיילים בודדים. גם הם זכו
פרויקט "גם אני זכיתי" צובר תאוצה
בתוכנית: תיכון חדש בפרדס חנה כרכור
בדרך לפיתרון שעת ארוחת הצהריים בגנים?
מחדשים את גני השעשועים בפרדס חנה-כרכור
ילד נפל מגובה ביבנה - מצבו קשה