הוד השרון

"זה לא התפקיד שלי להחליף את הפח"

תושב העיר פנה לעיריית הוד השרון על מנת שתחליף פח שבור, אולם במקום לקבל פח תקין הוא קיבל התראה לפני תשלום קנס. על פי ההתראה עליו לתקן את הפח או להחליפו

קרן שלהבת 08/08/2019
מי אמור להחליף את פח?
צילום אילוסטרציה

ניר פלד, תושב העיר שמתגורר ברחוב מזל קשת, ביקש להחליף את פח הזבל הירוק לאחר שהבחין כי הוא שבור, אולם מה רבה הייתה הפתעתו כשקיבל, במקום פח תקין, התראה לתשלום קנס.

 פלד: "לפני שלושה שבועות יצאתי לזרוק את האשפה והבחנתי בעובדים שהגיעו לרוקן את הפח. הם הניחו את הפח בפראות והגלגלים שלו נשברו. מעבר לגלגלים שנשברו, הפח עצמו סדוק. התקשרתי למוקד בבקשה להחליף את הפח והם ציינו שזו אחריותי. למחרת קיבלתי התראה לפני קנס שבו העירייה מבקשת ממני להחליף את הפח. העניין נראה לי תמוה. בכל עיר מחליפים את פחי הזבל כשהם מתבלים ורק פה, לא רק שלא מחליפים את הפח, כשאני מתלונן רוצים לתת לי קנס".

פלד קיבל את ההתראה בתאריך ה-28.7 בשל ביצוע עבירה על סעיף 29 (א) לחוק העזר הוד השרון (שמירה על איכות סביבה ומניעת מפגעים ושמירת הסדר והניקיון). על פי ההתראה עליו לתקן את הפח או להחליפו עד לתאריך 4.8. (תאריך שכבר עבר). לדבריו, לאחר שפנה לעיתון הפח שלו הוחלף.

 "זה לא התפקיד שלי להחליף את הפח. אני משלם ארנונה ומסים ומן הראוי שבעירייה יטפלו בפחים ולא אנחנו. פחי האשפה הירוקים במתחמים שונים בעיר הינם במצב רע מאוד. פחים סדוקים, שבורים ונוזלים. גם כאן ברחוב שבו אני מתגורר יש עוד תושבים שסובלים כמוני מפח שבור ובלוי.

   "אני סבור כי על עיריית הוד השרון מונחת החובה להחליף את פחי האשפה אחת לתקופה על מנת לשפר את מצבה התברואתי של העיר. הלא לשם כך משלמים כולנו תשלומי ארנונה.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "אנו מודים לתושב על פנייתו, ההתראה שניתנה בנושא תבוטל והפח הוחלף בפח חדש".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
עינת גיל מלווה ומאמנת עסקית
אם הכל אנרגיה , כדאי שתלמדי להטעין אותך באנרגיה הנכונה לך
סמדר קיסלבסקי
מנהלת חדשה לביה"ס היסודי בנווה זמר
תערוכה 'סלע אדם' במוזיאון בת ים לאמנות
בת ים נותנת מכל הלב
בת ים נותנת מכל הלב
דת ופוליטיקה בהוד השרון
דת ופוליטיקה בהוד השרון
צעיר נדקר ברחובות
החשד: סיפקה סמים לקטינים
"גברים גרושים מרגישים שאין מי ששומע אותם"