הוד השרון

"זה לא התפקיד שלי להחליף את הפח"

תושב העיר פנה לעיריית הוד השרון על מנת שתחליף פח שבור, אולם במקום לקבל פח תקין הוא קיבל התראה לפני תשלום קנס. על פי ההתראה עליו לתקן את הפח או להחליפו

קרן שלהבת 08/08/2019
מי אמור להחליף את פח?
צילום אילוסטרציה

ניר פלד, תושב העיר שמתגורר ברחוב מזל קשת, ביקש להחליף את פח הזבל הירוק לאחר שהבחין כי הוא שבור, אולם מה רבה הייתה הפתעתו כשקיבל, במקום פח תקין, התראה לתשלום קנס.

 פלד: "לפני שלושה שבועות יצאתי לזרוק את האשפה והבחנתי בעובדים שהגיעו לרוקן את הפח. הם הניחו את הפח בפראות והגלגלים שלו נשברו. מעבר לגלגלים שנשברו, הפח עצמו סדוק. התקשרתי למוקד בבקשה להחליף את הפח והם ציינו שזו אחריותי. למחרת קיבלתי התראה לפני קנס שבו העירייה מבקשת ממני להחליף את הפח. העניין נראה לי תמוה. בכל עיר מחליפים את פחי הזבל כשהם מתבלים ורק פה, לא רק שלא מחליפים את הפח, כשאני מתלונן רוצים לתת לי קנס".

פלד קיבל את ההתראה בתאריך ה-28.7 בשל ביצוע עבירה על סעיף 29 (א) לחוק העזר הוד השרון (שמירה על איכות סביבה ומניעת מפגעים ושמירת הסדר והניקיון). על פי ההתראה עליו לתקן את הפח או להחליפו עד לתאריך 4.8. (תאריך שכבר עבר). לדבריו, לאחר שפנה לעיתון הפח שלו הוחלף.

 "זה לא התפקיד שלי להחליף את הפח. אני משלם ארנונה ומסים ומן הראוי שבעירייה יטפלו בפחים ולא אנחנו. פחי האשפה הירוקים במתחמים שונים בעיר הינם במצב רע מאוד. פחים סדוקים, שבורים ונוזלים. גם כאן ברחוב שבו אני מתגורר יש עוד תושבים שסובלים כמוני מפח שבור ובלוי.

   "אני סבור כי על עיריית הוד השרון מונחת החובה להחליף את פחי האשפה אחת לתקופה על מנת לשפר את מצבה התברואתי של העיר. הלא לשם כך משלמים כולנו תשלומי ארנונה.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "אנו מודים לתושב על פנייתו, ההתראה שניתנה בנושא תבוטל והפח הוחלף בפח חדש".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
רעיונות מקוריים למתנות יום הנישואין
רעיונות מקוריים למתנות יום הנישואין
חגיגת קיץ בפארק נאות קדומים
חגיגת קיץ בפארק נאות קדומים
גלידת בננה ותמרים
חשוד בפריצה לקיוסק נתפס בתום מרדף
מוזמנים להעניק משלוחי מנות לקשישים
מוזמנים להעניק משלוחי מנות לקשישים
אירועי חודש פברואר באושילנד
אלאדין, הנסיכה איימי והשפים מ"שני גברים ומקרר" מגיעים לאושילנד
"חשוב לי לקדם את העשייה הנשית בעיר"
פועל בניין נפצע בינוני באתר בניה בבאר שבע
פועל בניין נפצע בינוני באתר בניה בבאר שבע