הוד השרון

"אני לא מאחל לאף משפחה להיקלע למצב כזה"

14 דקות מורטות עצבים המתין תומר שי, תושב הוד השרון, לאמבולנס בזמן שבנו אריאל בן ה-3 מאבד את נשימתו וכמעט נחנק. הניידת יצאה מטירה מכיוון שכל הניידות בכפר סבא היו תפוסות. ונשאלת השאלה, מדוע לא מקימים נקודת הזנקה לאמבולנס בהוד השרון על מנת למנוע מחדל מסוג זה?!

קרן שלהבת 08/08/2019
 תומר שי. המתנו מפוחדים
צילום: קרן שלהבת

העובדה כי אין בהוד השרון נקודת הזנקה של אמבולנס כמעט עלולה הייתה להסתיים באסון. לא פחות מ-14 דקות מורטות עצבים המתין תומר שי, תושב הוד השרון, לאמבולנס בזמן שבנו אריאל בן ה-3 מאבד את נשימתו וכמעט נחנק.

 ביום שני סמוך לשעה 00:30 בזמן שכל בני משפחת שי ישנו, שמע שי רעש חשוד מחדר הילדים. שי שניגש לבדוק מה פשר הרעש וגילה כי בנו נאבק כדי לנשום.

 תומר: "אריאל סובל מאסטמה, אבל הפעם הבחנו במשהו חריג. התקשרנו למוקד של מכבי, האחות שהייתה על הקו ביקשה שנצמיד אליו את הטלפון כדי שהיא תשמע את נשימותיו. היא ממש נבהלה, העלתה את מד"א על הקו והזמינה אמבולנס".

תאר מה קרה באותם רגעים של ההמתנה?

"המתנו מפוחדים כשאנחנו מודעים לכך שכל דקה היא קריטית. אריאל החל להיחנק ואנחנו פשוט עמדנו מולו חסרי אונים. הלכתי כמו מטורף מהחדר שלו לחדר מדרגות לראות אם הם מגיעים, וכלום. הם הגיעו בדיוק בזמן שכבר התייאשתי והחלטתי לקחת את בני ברכב הפרטי. אם הייתי יודע שכך יהיה הייתי נוסע אתו בעצמי. כשהפרמדיקים הגיעו הם בדקו את אריאל, נתנו לו טיפול ראשוני, שזה כדורים שנותנים רק במצב חירום ובאישור רופא, והבהילו אותו לבית החולים מאיר".

שאלת אותם מדוע לכך להם הרבה זמן להגיע?

"הפרמדיקים טענו שזה הזמן שלוקח להגיע מטירה להוד השרון. שאלתי אותם למה לא הגיעה ניידת מכפר סבא והם הסבירו לי ששם כל הניידות היו תפוסות. אני חייב לציין את עבודת הקודש שהפרמדיקים עשו, הם הצילו את הבן שלי. אני לא רוצה לתאר לעצמי מה היה קורה אם הם היו מתעכבים עוד קצת. אני לא מאחל לאף משפחה להיקלע למצב כזה. יש לנו בעיר אלפי תושבים. ילדים, קשישים ומבוגרים שנקלעים למצב מסכן חיים ולא יכולים להמתין 14 דקות. זה הזוי שבעיר גדולה כמו שלנו לא יימצא פתרון. אני לא מתכוון לשתוק ואעשה הכל כדי שלא אקלע למצב הזה שוב. לא אני ולא תושבים אחרים".

פנית לעירייה בנושא?

"כמובן. בעקבות המקרה, לקחתי על עצמי לקדם בכל הכוח את הקמת נקודת ההזנקה. הוסבר לי בעירייה שחסר מבנה קבוע לצוות הפאראמדיקים לצורך מנוחה וכוננות. בימים אלו, אני נפגש עם מנהלים בכירים במד"א לבחינת מקומות אפשריים ומאושרים בהתאם לתקנים של מד"א. לשמחתי הרבה, קיים שיתוף פעולה מלא מצד העירייה, בראשות סגנית ראש העיר, יעל ברזילי, לקידום הקמת נקודת הזנקה. השבוע נפגשתי עם נציגים בכירים של מד"א מרחב ירקון כדי לאשר חלל פוטנציאלי שמתפנה בתוך מבנה ארגון בני ברית בו אני מתנדב. לשמחתי הרבה, מבנה זה נמצא כזה שעונה על כל הצרכים של מד"א ואף יותר, לטובת נקודת הזנקה. כמוכן, נאמר על ידם שמנהל המרחב ייפגש עם מנכ"ל העירייה לקידום הנושא. בהינתן נתונים אלו, איני רואה סיבה מדוע לא תוקם נקודת הזנקה של מד"א כבר במהלך החודש הקרוב".

עלה לדיון במועצה

יש לציין כי לפני חודש וחצי העלתה חברת המועצה יפעת קריב הצעה להקצאת שטח להקמתה של נקודת הזנקה למד"א אולם ההצעה הוסרה מסדר היום, תוך התחייבות של ראש העירייה אמיר כוכבי להביא עדכון בנושא בישיבת המועצה הבאה.

בישיבה ציין כוכבי: "אנחנו בתהליך לבניית מתחם חירום וקיימות שתי אופציות של קרקע, האחת במגרש של העירייה בנוה נאמן, מול 'חדוות הורים', חמישה דונם שאנחנו רוצים להקים בהם חניון ציבורי פתוח ועל חלק ממנו לייצר מתחם חירום שיאפשר פעילות גם לכיבוי אש, לצד פעילות של מד"א וייתכן גם פעילות של המשטרה. חלופה שניה היא בכניסה לאזור התעשייה והחלופה השלישית, קרקע בסמוך למכון הטיהור באזור התעשייה גיל עמל."

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "כחלק מקידום מערך שירותי החירום והביטחון בעיר נמצאת הנהלת העירייה בשלבים מתקדמים להקמת מתחם חירום וביטחון בעיר, בשיתוף כלל הגורמים הנדרשים, אשר יכלול שירותי אמבולנס, כיבוי אש ומשטרה.

אנחנו מבטיחים לעקוב אחר הנושא. לצפייה בסרטון, כנסו לדף הפייסבוק שלנו 'הוד הכפר-לוקאל הוד השרון'

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
שתי גופות חולצו מהמבנה שנשרף ביפו
שתי גופות חולצו מהמבנה שנשרף ביפו
נהגת נפצעה קל לאחר שהתנגשה עם רכבה בעמוד חשמל בהוד השרון
נהגת נפצעה בתאונה בהוד השרון
איזה פספוס
איזה פספוס
•	הדמיה של ההפרדה המפלסית והמנהרות
החל פרויקט צומת הגבעה הצרפתית בירושלים
הגיעו ללמוד
גבר נמצא מת בסמוך לנחל אלכסנדר
גבר נמצא מת בסמוך לנחל אלכסנדר
למדן מאיים בעתירה
גבר כבן 25 נפצע באורח בינוני עד קשה מפגיעת רכב בחולון
פצוע בינוני עד קשה בתאונה בחולון