הוד השרון

יבואן רכבי יוקרה חשוד בעבירות מס בהיקף של מאות אלפי שקלים

תושב הוד השרון, עובד בחברת היי-טק, חשוד כי הקים חברה בגרמניה לייבוא רכבי יוקרה וביצע עבירות מס נרחבות תוך הטעיית הרשויות בכל הנוגע לערך העסקאות בפועל

מיכאל פרוסמושקין 08/08/2019
 יבואן רכבי יוקרה חשוד בעבירות מס בהיקף של מאות אלפי שקלים
צילום אילוסטרציה iclip art

תושב הוד השרון, בן 45, העובד כשכיר בחברת היי-טק בינלאומית בישראל ומחזיק בחברה גרמנית העוסקת בסחר ויבוא של רכבי יוקרה לארץ, נעצר בחשד לביצוע עבירות מס בהיקף של מאות אלפי שקלים.

החשוד נעצר בתום חקירה סמויה שמתנהלת מזה זמן רב ביחידת המכס. החשד כי החשוד ושותפיו ייבאו  רכבי יוקרה תוך כדי הטעיית פקיד מכס ומתן הצהרות כוזבות – כל זאת בכדי להטעות את המכס ביחס למקור הטובין והשווי בעת ביצוע העסקה בחו"ל, ובמטרה להתחמק מתשלום מיסים, בהיקף של מאות אלפי שקלים.

מהחקירה עולה כי במהלך שנת 2014 הוקמה תשתית שכל תכליתה יבוא רכבי יוקרה מחו"ל לישראל באמצעות יבואנים זעירים. באמצעות פעולות שונות שנקטו החשוד ומעורבים אחרים,  הוצג מצג שווא של עלות רכישה נמוכה באופן משמעותי מעלות הרכישה בפועל ולייצאן לישראל עבור אותם יבואנים זעירים. עוד עולה החשד כי לאחר הגעת הרכב לישראל ובעת שחרורו מהמכס הוצג בפני רשויות המכס והמס חשבונית כוזבת ומלאכותית ובכך הטעו את רשויות המס בכל הנוגע לערך העסקה בפועל.

ב – 1 באוגוסט התייצבו חוקרי המכס בביתו של החשוד בהוד השרון אשר מוקף בחומה בעל שתי חניות מקורות וממוגן במספר רב של מצלמות אבטחה. לטענת המכס, לאחר כשעה של דפיקות בדלת, צלצול בפעמון וחיוג לטלפון, החשוד פתח את דלת החניה עד חצי הגובה – ונמלט במהירות ובפראות על גבי אופנוע תוך סיכון משתמשי דרך וחוקרי המכס. רק בחלוף זמן מה, החשוד הסגיר את עצמו באמצעות עו"ד דוד בוחבוט. לאחר חקירתו, אומרים במכס, רף החשדות ביחס לעבירות המיוחסות לחשוד – התחזקו משמעותית. כבר כעת, עולה חשד כי האיש היה מעורב ב – 16 מקרי ייבוא.

ביום שני השבוע, החשוד, שמיוצג ע"י עו"ד אייל אבולפיה, שוחרר למעצר בית ובתנאים מגבילים נוספים.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
המלצות להורים לשימוש מבוקר באינטרנט בקרב ילדים
הנהגת ההורים בחט"ב הנגיד החליטה להשבית את הלימודים בימי שישי
י-ם אומרת די לאלימות כלפי נשים
כמה אהבה
חשד: תקף את בעל הדירה שלו
מהפכה דיגיטלית
שתי גופות חולצו מהמבנה שנשרף ביפו
שתי גופות חולצו מהמבנה שנשרף ביפו
מרכז חדשנות ויזמות ייחודי
המכללה האקדמית כנרת משיקה מרכז ייחודי לחדשנות ויזמות