הוד השרון

"תורידו את המחירים לפני שכולם יצביעו ברגליים"

בשנים האחרונות מחירי הדירות שמוצעים להשכרה עלו בעשרות אחוזים, בעיקר הדירות הקטנות ויחידות הדיור באזור השרון. השוכרים זועמים על בעלי הנכסים, שמצדם טוענים שזו זכותם המלאה לגבות כמה שהם רוצים עבור הדירה

קרן שלהבת 14/08/2019
צילום אילוסטרציה iclip art

"אני ממליץ לבעלי הנכסים להתחשב בנו, השוכרים, לפני שכולם יעברו להתגורר בערים אחרות והם יישארו עם דירות ריקות". כך אומר נבו חג'ג שמחפש דירה באזור השרון, אולם ללא הצלחה.

בשנים האחרונות מחיר הנכסים שמוצעים להשכרה עלה בעשרות אחוזים. אם בעבר יחידת דיור בת 2 חדרים בהוד השרון הייתה מושכרת בסכום של 2,000-2,500 שקל, כיום בעלי הדירות דורשים מחיר של 3800-4000 שקל לדירה.

מחאת השוכרים

דפי הפייסבוק מוצפים בתגובות של שוכרי דירות שמתארים את אותן דירות המוצעות להשכרה, שלטענתם, גם לא ראויות למגורים. כך למשל "דירה מהממת, גדולה ומאווררת, בת שני חדרים עם חצר במחיר מציאה" מתגלה כדירת מרתף במחיר 4,000 שקל לחודש.

ניתן לראות בכל דפי הנדל"ן של הפייסבוק, כמו 'דירות מפה לאוזן', למשל, שהשוכרים לא חוסכים בהשמצות, כגון 'דירה פח', 'זה גזל', 'הלוואי שהדירה שלך תישאר ריקה', ועוד תגובות מסוג זה של שוכרים ממורמרים. בעלי הנכסים בוחרים לרוב שלא לענות או לכתוב שזו זכותם המלאה לגבות כמה שהם רוצים ומי שלא נאה לו -  מוזמן לעבור הלאה. בעלי הנכסים נוהגים לאחרונה לא לפרסם את מחיר הדירה/בית, ולענות אך ורק בפרטי. השוכרים, בדרך כלל, לא מוותרים, הם מתקשרים לבעל הנכס ומפרסמים את המחירים בתגובות לפוסט.

 כרגע המחאה היא רק מאחורי המקלדת אך השוכרים יוצאים בהזהרה: 'תורידו את מחירי הדירות לפני שאנחנו נצביע ברגליים והדירות שלכם יישארו ריקות'.

 דוגמא לפוסט שהועלה בפייסבוק לאחרונה "יחידת מרתף כולל חשבונות וכבלים (למעט חשמל) בהוד השרון במחיר מציאה של 4,300 שקל". פוסט זה "זכה" לתגובה: "צריך לשלוח את בעל הדירה לסניף של בלוקבאסטר הקרוב שיחזיר את סרט שבו הוא חי".

"זה אכן מחיר מציאה. אבל מציאה למשכיר הדירה, לא לבחור בן 30 שרק החל את החיים שלו", אומר נבו חג'ג מהוד השרון שרוצה לעזוב את בית הוריו ולעבור לגור עם חברתו. "זה בלתי אפשרי למצוא דירה ראויה למגורים באזור השרון, בייחוד בהוד השרון ובכפר סבא".

על פי בדיקה שערכנו מרבית הדירות שמוצעות באזור השרון הנן יחידות דיור, מחירן נע בין 3,600-4,500 לדירה של 2 חדרים קטנים.

חג'ג: "הבעיה נובעת מכך שההיצע של הבתים להשכרה נמוך וכתוצאה מכך המשכירים מרשים לעצמם לגבות סכומים גבוהים. כולם 'צועקים' בפייסבוק להימנע מהשכרת הדירות האלו, אבל הבעיה היא שבחור בגילי שלא רוצה להיתקע אצל ההורים עד גיל  40 חייב להתפשר על משהו. אני מחפש דירה נורמאלית שראויה למגורים, במחיר שפוי במטרה לעבור לגור עם החברה שלי. אנחנו מחפשים דירה כזו כבר 4 חודשים. בינתיים, אני תקוע אצל ההורים".

איזה דירות יצא לכם לראות?

"דירות ויחידות דיור שהבעלים שלהם חילקו אותן כדי לעשות כמה שיותר כסף. דירות מעופשות עם רטיבות בקירות שלא ראויות למגורים. המון דירות שמוצגות כיחידה מהממת, מאווררת ומוארת ומתגלות כמרתף מעופש וקטן שגובים עליו 4,200 שקל. זה פשוט נהיה מטורף לגור כאן באזור השרון. אם לא אמצא דירה בקרוב, אשקול לעזוב לפתח תקווה".

נעם ברקת, גרוש ואב לילדה, התגורר בעיר הוד השרון עד לאחרונה, מספר גם הוא על הקושי למצוא דירה. "התגוררתי ביחידות דיור בשיכון הפועלים ולאחר מכן בשרת. לפני כשנה, התחלתי לחפש דירה קצת יותר גדולה משלי ונתקלתי במחירים הזויים", הוא מספר.

עוברים לערים אחרות

 נעם שנחשף לדירות מרתף או לדירות של שני חדרים קטנים במחיר של 4000 שקל, החליט לעבור לגור באלפי מנשה. "לא הייתה לי ברירה. המחירים כאן לא שפויים. חיפשתי דירה בכפר סבא, הוד השרון, רעננה ושום דירה שראיתי לא הצדיקה את המחיר שרצו עליה. מעבר למחיר רוב בעלי הנכסים לא מוכנים שאכניס לדירה את הכלב שלי. כשראיתי שאין לי ברירה התחלתי לחפש בישובים מסביב. לשמחתי מצאתי דירה של שלושה חדרים עם חדר אחסון נוסף במחיר של 3500 שקל בלבד. אני ממליץ לכל מי שמחפש דירה להגיע לכאן. זכיתי גם לדירה גדולה וגם לנוף מהמם. למשכירי הדירות אני ממליץ: "תורידו את המחירים לפני שכולם יצביעו ברגליים".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
כמה רוכבים על אופניים בצורה מסוכנת?
כמה רוכבים על אופניים בצורה מסוכנת?
מנכ"ל משרד החינוך ביקר בווינגייט
בירעננה
ראש העיר ומנכל אשלים דר סולימאני
בצפת מאיצים תהליכים לפיקוח מערך החינוך עד גיל 3
רחמים שלום עם ראש העיר חיים ברידא
אכזבת הפעילים במטה של ברוידא: "לא לזה התכוונו"
רצים למועצה
רצים למועצה
הישג נהדר לתיכון "ראשונים" בהרצליה
ראשוני: גופת אישה נמצאה בהוד השרון
גופת אישה נמצאה בהוד השרון