הוד השרון

"אנחנו לא נצליח לעמוד בדרישות המוגזמות האלו"

ביום שלישי ערכה עיריית הוד השרון כנס הסברה על כניסת חוק הפיקוח על המעונות. הגננות ובעלי הפעוטונים שהשתתפו בכנס אמרו שיתקשו לעמוד בדרישות החוק מבחינה כלכלית

קרן שלהבת 15/08/2019
אבי קמינסקי ורעות אמסלם בכנס ההסברה. מנסים להרגיע
צילום: קרן שלהבת

 

ביום שלישי ערכה עיריית הוד השרון כנס הסברה על כניסת חוק הפיקוח על המעונות שיכנס לתוקף מה-1 בספטמבר 2019. בכנס השתתפו גננות וגננים ובעלי פעוטונים שהיו נסערים ולא הפסיקו לשאול שאלות. את הכנס ניהל אבי קמינסקי סמנכ"ל חברת החינוך מטעם העירייה, שניסה להרגיע את הרוחות והסביר למשתתפים שזהו חוק שהמדינה חוקקה וכמדינת חוק כולם חייבים להישמע לו.

בין המשתתפות שהגיעו לספק הסברים ומענה לשאלות היו גם רעות אמסלם, מנהלת מחלקת היטל ההשבחה של העירייה ועדי פרילינג אנקורי, יו"ר הוועדה לקידום עסקים בהוד השרון.

עדי שמובילה את המאבק לפיקוח על הגנים: "המטרה שלנו היא לסייע לכל הגננים והגננות. להסביר להם מה נדרש מהם ולספק להם עזרה בנושא. אין ספק שהחוק יקשה על כולנו. מעתה נערוך בכל חודש מפגש הסברה כדי להקל על כולם. על מנת לסייע בעמידה בדרישות החוק, העירייה ארגנה את כנס ההיערכות וההסברה כדי לספק הסברים, כלים והטבות למנהלות ומנהלי הגנים על מנת שיוכלו לעמוד בדרישות החוק".

החוק שיחל לפעול בתחילת שנות הלימודים ידרוש היעדר רישום פלילי של כל צוות הגן, ביצוע השתלמות בנושא עזרה ראשונה והחייאה. הנגשת המבנה והחצר לשהיית הפעוטות. בין השינויים המהותיים שידרשו מבעלי הפעוטונים הם: בקשה לשימוש חורג במבנה והפיכתו לפעוטון כולל אדריכל שילווה את התהליך. תשלום של היטל השבחה לאחר 5 שנים-תשלום על סך 30,000-50,000 שקל שיגבה כל 5 שנים.

 מיטל אמסלם הסבירה שהחוק החדש יכלול בנוסף גם תשלום אגרה של 33 שקל על כל מטר מרובע. רעות אמסלם: "אם גודלו של הפעוטון יהיה 100 מטר למשל, האגרה שתגבה היא 3000 ₪ ל-5 שנים". 

היטל השבחה בסך עשרות אלפי שקלים

כאמור, החוק החדש יחייב כל מסגרת ציבורית או פרטית המונה למעלה מ-7 ילדים בגילאי 0-3 לעמוד במספר דרישות. בין הדרישות, שמטרידות בעיקר את בעלי הפעוטונים - היטל השבחה של 50,000-30,000 שקל.

"מה שיקרה בקרוב הוא שאנחנו נסגור את הגנים וכל ההורים יצטרכו לחפש מסגרות מחוץ לעיר. אנחנו לא נצליח לעמוד בדרישות המוגזמות האלו. ממתי צריך אדריכל לגן ילדים?", אמרה אחת הגננות.

"אין מצב שנוכל לעמוד בתשלומים האלו. גם ככה קשה לנו לשכור מבנים, לתחזק את הגנים, ולשלם ארנונה שהיא ממש גבוהה כאן בעיר". אמרה גננת נוספת שמפעילה פעוטון בעיר.

נעשה הכל להקל על התהליך

עדי פרילינג אנקורי עמדה והסבירה לכולם שהעירייה מתכוונת לסייע ולעזור בכל דרך אפשרית. "כחלק מדרישות החוק, על נשות הצוות לעבור קורס עזרה ראשונה. מי שתתעניין בקורס פרטי תתבקש לשלם אלפי שקלים, העירייה תפעיל קורס מסובסד בעלות של 33 שקל בלבד למשתתפת. אני מנהלת 20 שיחות ביום עם גננות וגננים כדי לסייע להם בכל התהליך שדורש החוק. אנחנו נעשה הכל כדי להקל על התהליך ואף נערוך כנסים והשתלמויות בעלות סמלית כדי לצמצם את ההוצאות של המשפחתונים".

 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: פרץ לביתה של קשישה ותקף אותה מינית
אישום: פרץ לבית קשישה ותקף אותה מינית
פועל בניין נפצע בינוני - עד קשה בפתח תקווה
פועל בניין נפצע בינוני - עד קשה בפתח תקווה
פועל כבן 40 נמחץ למוות מכף טרקטור תוך כדי תיקון הטרקטור
פועל נהרג במושב ערוגות
יתושים נגועים בקדחת מערב הנילוס נתגלו ברחבי הארץ
יתושים נגועים בקדחת מערב הנילוס נתגלו ברחבי הארץ
צעיר נהרג בתאונה עצמית בצפון
מתחילים במערך השאטלים
בקרוב שאטלים לאזור התעשייה בכ"ס
נפגעים מפגיעת רקטה במושב בשרון
שיחקו אותה