הוד השרון

"מהפח אל הפחת"

בשבוע שעבר קיבל תושב הוד השרון פח אשפה חדש לאחר שהפח הקודם נשבר. חשבתם שבזה הסתיים הסיפור? אז זהו, שלא. השבוע הוא קיבל מכתב מהעירייה שהפח שהוא קיבל הוא זמני ועליו מוטלת המשימה לרכוש פח חדש

קרן שלהבת 15/08/2019
צילום ארכיון "הוד הכפר"

 לפני שבוע הבאנו את סיפורו של תושב הוד השרון, ניר פלד, שפנה לעיריית הוד השרון על מנת שתחליף פח שבור, אולם במקום לקבל פח תקין הוא קיבל התראה לפני תשלום קנס. על פי ההתראה עליו לתקן את הפח או להחליפו. לאחר פניית העיתון, העירייה סיפקה לו פח חדש.

השבוע-קיבל פלד מכתב מהעירייה בו נאמר: "פח האשפה הביתי הוא למעשה רכושו הפרטי של התושב, והאחרון מחויב על פי חוקי העזר העירוניים להקפיד על תקינותו".

 עוד נכתב במכתב כי "מחלקת התברואה העניקה לך לפנים משורת הדין פח אשפה זמני, עד שתרכוש פח חדש, פעולה שעליך לבצע עד לתאריך ה-25.8.2019".

פלד שנותר המום לאור המכתב מספר: "לפני מספר שבועות התלוננתי בפני העירייה על כל מה שקרה עם הפח. עובדי העירייה של מחלקת הזבל רוקנו אותו, ובעת שהשיבו אותו לכביש התחתית שלו נשברה. התלוננתי בפני המוקד על מה שקרה והם כאמור שלחו לי התראה לפני קנס. החלטתי לפנות לעיתון ועוד באותו היום התקשרו אליי נציגי עירייה רבים.

נמסר לי על ידי סגן העירייה כי הפח שלי יוחלף. שמחתי וחשבתי שבזה הסתיים הסיפור. השבוע, קבלתי מכתב מהעירייה שבו הם טוענים שהם דנו במקרה שלי ושעליי להחליף את הפח שלהם בחדש כי הפח שנתנו לי הוא רק לזמן מוגבל. אני המום, כי בשיחה שלי עמם לא נרמז ולו לרגע שהפח הוא זמני. אני לא מבין את דרך ההתנהלות של העירייה. עירייה אמורה לדאוג לתושביה ולהחליף את הפחים. אנחנו משלמים על כך ארנונה. מעבר לכך הם אלו ששברו לי את הפח. לאור כל מה שקרה אני לא מתכוון לשתוק והחלטתי לפנות לבית המשפט בנושא".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
אישום: אנס ותקף את בת זוגו
על הקשקש
על הקשקש
אני ואת נעצב את העולם
פותחים שנת לימודים בערבה התיכונה
עובדי המוקד. נענים לכל פנייה
הלב הפועם של העירייה
עיריית כפס ונציגי השכונות הירוקות נגד מפעל בראון
עיריית כפ"ס ונציגי השכונות הירוקות נגד מפעל בראון
שיכון ויצמן כיום. פרויקט פינוי בינוי ענק
אושרו תוכניות פינוי בינוי בשני מתחמים בהרצליה
דוד סרוגו יור ארגון קבלני רחובות
רחובות במקום טוב באמצע