הוד השרון

כל המי ומי

אייל המי, המנהל המקצועי של בית הספר לכדורסל ומחלקת הנשים במכבי הוד השרון, מספר אלו דברים מקבלים השחקנים הצעירים במועדון ומהם הקשיים שעומדים בדרך

זאב גולדשמיט 21/08/2019
צילום: פרטי

מועדון הכדורסל מכבי הוד השרון המורכב מקבוצות בוגרים ובוגרות, מחלקת נוער ונערות ובית הספר לכדורסל, פותח את עונתו ה- 22. המועדון מונה כאלף שחקנים ושחקניות בקבוצות הליגה ובביה"ס, וזה זמן טוב לעשות סיכום על הנעשה במועדון עם המנהל המקצועי של ביה"ס לכדורסל ושל מחלקת הנשים, אייל המי.                                         

המי הגיע למועדון לפני עשרים שנה, ובנוסף לניהול המחלקה הוא מאמן ישיר של שתי קבוצת : הבוגרות מהליגה הארצית ונערות א'. להוד השרון, המנוהלת ע"י אורי אשכנזי, גם קבוצת גברים בליגה הלאומית וקבוצה בליגה ב' שנותנת במה לשחקנים שסיימו את שירותם הצבאי ורוצים לחזור לשחק.                                                   

לצד קבוצות הייצוג, במועדון גאים בפעילות הענפה של כדורסל בתי הספר והפעלות ספורטיבית שונות בחטיבות הביניים ברחבי העיר: עתידים, השחר, והשנה תחל פעילות גם בחטיבת השקמים. הדגשים המקצועיים באימונים בחטיבות השונות הינן המשך ישיר לעבודה היום יומית שהילדים עוברים בקבוצות המועדון לאורך כל השנה. למועדון הכדורסל הצטרף השנה מאמן היכולות האישיות המוביל בתחום, רותם ארליך, שבין השחקנים הרבים שקידם נמצא כוכב מכבי ת"א, דני אבדיה, שהוביל את נבחרת העתודה לזכייה באליפות אירופה. העונה ארליך יעבוד עם שחקני המועדון הצעירים כדי לתת תמריץ ודחיפה קדימה לילדים שימשיכו להשתפר ולהתקדם.                   

ראשי המועדון,  אורי אשכנזי וספי צוק, נמצאים בתפקידי מפתח באיגוד הכדורסל. אשכנזי חבר איגוד הכדורסל נמנה עם הנהלת האיגוד, צוק מנהל את נבחרת הקדטים.                                              

אייל המי אמר השבוע: "בביה״ס לכדורסל של מכבי הוד השרון הילדים רוכשים כבר מצעדיהם הראשונים את יסודות המשחק, אהבה לספורט, מיומנויות חברתיות, ערכים ותרומה לקהילה. האימונים מתקיימים בכל רחבי העיר באופן מקצועי, ומדובר באחד מבתי הספר לכדורסל הטובים בארץ, וכל זאת למרות ההתמודדות מול מצוקת האולמות ותנאי המגרשים הפתוחים. הייחוד שלנו ששחקנים מקבלים מעטפת מקצועית טובה, שמגבירה את הבטחון העצמי שלהם. מצטייני ביה״ס לכדורסל מתקדמים למחלקת הנוער המנוהלת ע"י חי דוידי. מכיתה ה׳ הופכים להיות קבוצות ייצוגיות של העיר הוד השרון ומתחרים בליגות השונות של איגוד הכדורסל. קבוצות המועדון נמצאות לאורך שנים ברמות הגבוהות ביותר. אצלנו דוגלים לחינוך לערכים ולמקצוענות, ואנו רואים בהצלחה בלימודים ערך עליון. זה לא מקרי שאחוז גבוהה מבוגרי מחלקת הנוער מתגייסים ליחידיות קרביות והופכים להיות קצינים".                                                         

המי אחראי ישיר על קבוצות הנשים: "לפני כחמש שנים הוקמה מחלקת הנערות, שהולכת וגדלה. העונה יהיו למועדון שבע קבוצות תחרותיות, כשקבוצת נערות א' תשולבנה עם הבוגרות, וגם קבוצת הבוגרים מביאה הרבה כבוד לעיר".

אייל, מה חסר למכבי הוד השרון כדי לתת מעטפת מקצועית עוד יותר טובה?

"מכבי הוד השרוןסובלת ממחסור בשעות אולם והכנסת טכנולוגיה מתקדמת לאולמות.  לדוגמה: היום כמעט בכל מועדון בארץ קיימות מצלמות playsight, שבעזרתן מצלמים את האימונים והמשחקים ומהם מפיקים לקחים.  קבוצת הבוגרים סובלת ממחסור בחדרי הלבשה ראויים. אין מקום ראוי לבצע תדריכים, כנ״ל גם במחלקת הנוער והנערות. המועדון מתחנן להקצעה של חדר על מנת לבנות חדר כושר שישמש את השחקנים כדי לחזק אותם. גם תקציב הקבוצה הבוגרת פחת לעומת שנים קודמות למרות הבטחות לקבל תקציבים מוגדלים לא קוימו. ענפי ספורט אחרים כמו כדורעף וכדורגל הועדפו ע"י קברניטי העיר שקיבלו מספר פעמים תקציבים מוגדלים. העמותה עושה כל שנה יש מאין על מנת להתמודד בליגה עם התקציב הכי נמוך מבין קבוצות הליגה, ובכל זאת סוגרת כל שנה ללא חובות לשחקניה או לספקיה".                                                          

קבוצת הבוגרים מהליגה הלאומית החתימה זר ראשון. מדובר בגארד צ'אד פרייזר (27, 1:92) ששיחק בליגה הטורקית השניה. קודם לכן שיחק ביוון, ליטא, קנדה, ובצעירותו שיחק במכללות. כעת הוד השרון מחפשת סנטר נוסף. 

עוד בהוד השרון
זאב גולדשמיט 07/10/2019
זאב גולדשמיט 25/09/2019
זאב גולדשמיט 19/09/2019
זאב גולדשמיט 18/09/2019
זאב גולדשמיט 12/09/2019
זאב גולדשמיט 05/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
מהפך ברמה
משבר בזוגיות: אנחנו מרוחקים , למה זה קורה לנו?
משבר בזוגיות: אנחנו מרוחקים , למה זה קורה לנו?
יובל לוי עתר נגד העירייה
יובל לוי עתר נגד העירייה
הפרעה כפייתית
הפרעה כפייתית
מגדל העמק: משדרגים את הפארקים
שתי נערות נפגעו בתאונה בב"ש
צעיר טבע למוות באשדוד