הוד השרון

"תנו לבננו סיכוי להרגיש כמו כולם"

גיל מעין בן ה-25 סיים את לימודיו במכללת 'יבולים'-חווה אקולוגית ומחפש עבודה. הוריו פונים למעסיקים בעיר כדי שיתנו לבנם הזדמנות להשתלב בעבודה. "ניר אומנם בעל מוגבלות, אבל מאוד חרוץ", מסביר אביו

קרן שלהבת 22/08/2019
צילום: קרן שלהבת

"אנחנו רוצים לפנות למעסיקים כאן בעיר כדי שיתנו לבננו גיל, הזדמנות להשתלב בעבודה ולו גם לכמה שעות", כך מבקשים ענת וארז מעין, הוריו של גיל בן ה-25 מהוד השרון שהנו בעל מוגבלות.

גיל, חניך בעמותת עמיחי, סיים את לימודיו במכללת 'יבולים'-חווה אקולוגית ומחפש עבודה. הוריו ענת וארז מבקשים לפנות למעסיקים בעיר כדי שיתנו לבנם הזדמנות להשתלב בסידור סחורה או בחנות לבעלי חיים באחת החנויות בעיר .

חונך לעצמאות

גיל בן ה-25 נולד עם מומי לב קשים. זמן קצר לאחר שנולד הוא עבר אירועים מוחיים, חווה דום לב והיה בקומה שבועיים. "זה נס שהבן שלנו נמצא כאן אתנו היום", אומרים הוריו שמעודדים את בנם להיות כמה שיותר עצמאי. 

 לאחרונה סיים גיל את לימודיו בחוות יבולים, השוכנת בכפר מל"ל. המקום הוקם כחווה אקולוגית חינוכית המושתתת על עקרונות הפרמקלצ'ר. בחווה יצרו מרחב המאפשר התפתחות אישית, חברתית ותעסוקתית לאנשים עם מוגבלויות, מרחב המהווה סביבה תומכת, המאפשר לאדם הפועל בו להיות קרוב לטבע ולחי. החווה מהווה הזדמנות לעשייה משותפת של אנשים עם וללא מוגבלות ממקום של שוויון.

לארז וענת יש שלושה ילדים, בן בכור ושני תאומים שאחד מהם הוא גיל. במשך שנים הם ליוו את בנם בכל הטיפולים שעבר: חוגים, טיפול בעיסוק, פיזיותרפיה, קלינאית תקשורת ועוד. גיל סובל משיתוק חלקי ובעיה בדיבור, בעל חיוך כובש ורצונות משלו.

 ענת: "גיל סיים את הלימודים שלו בחווה. הוא עובד כיום בחנות למוצרי גינון ברחוב בני ברית, שם מספקים לו תעסוקה למספר שעות בשבוע. הוא צמח ופרח מאז שניתנה לו ההזדמנות ללכת לעבודה, כמו כולם, וכעת הוא מחפש עבודה נוספת".

אלו עבודות מתאימות לו?

ארז, אביו של גיל: "גיל מתאים לעבודה של סידור סחורה עדינה. הוא לא יכול להרים דברים כבדים. הוא יכול למיין חפצים במחסן, לסדר כל מיני פריטים קטנים וכמובן גם לעבוד בחנות לבעלי חיים. יש לנו שני כלבים בבית שהוא מאוד אוהב וקשור אליהם. הוא מאכיל אותם, יוצא איתם החוצה ומאוד אחראי. הוא יכול להתאים לעבודה מסוג זה. ניר אומנם בעל מוגבלות, אבל מאוד חרוץ. הוא נוסע לבד באוטובוס לעבודה שלו ואנחנו מעוניינים לאפשר לו כמה שיותר עצמאות. מאז שהוא התחיל לעבוד, הוא זורח. אנחנו רואים עליו שהוא מאושר".

ענת: "גיל ממשיך ללכת לחווה וגם לעמותת עמיחי. בזמן הפנוי שלו הוא הולך לעבודה למספר שעות. הבעיה היא המרחק. הוא צריך לנסוע בשני אוטובוסים כדי להגיע למרכז, לכן אנחנו מחפשים עבורו חנות שתעסיק אותו במגדיאל בנוסף".

מוזמנים להיכנס לדף הפייסבוק שלנו 'הוד הכפר-לוקאל הוד השרון' ולצפות בסרטון על גיל ובני משפחתו.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
חבר מועצת כפר שמריהו נהרג בהתרסקות דאון
שתיים משניים
נעצרו חשודים בשודים בבאר שבע
חצבת בגן ילדים ברעננה
מתכון - בולונז עוף לילדים
בס בעיצוב אדריכלי
ב"ס בעיצוב אדריכלי
"מגדל אפיק ישראל" יוצא לדרך
ימי שישי החדשים בשרונה מרקט
ימי שישי החדשים בשרונה מרקט- "שישי חקלאי"!