הוד השרון

כדורסל, גם בהפועל

עד עכשיו הכרתם בענף הכדורסל רק את מועדון מכבי הוד השרון, אבל מתברר שבימים אלו מוקמת אלטרנטיבה בדמות הפועל הוד השרון. אריק אדיב, שעומד מאחורי היוזמה להקמת מועדון כדורסל נוסף בעיר, מסביר מדוע זה הכרחי והאם מדובר בניסיון נקמה במועדון הוותיק

זאב גולדשמיט 28/08/2019
אריק אדיב, צילום: פרטי

לא בטוח שהעיר הוד השרון זקוקה לשני מועדוני כדורסל, אבל לצד המועדון הבכיר מכבי הוד השרון, קם לו בימים אלה מועדון מתחרה, הפועל הוד השרון. מי שעומד מאחורי היוזמה הוא אריק אדיב, שחקן ומאמן לשעבר במכבי הוד השרון, שבשלב ראשון לא רשם לליגה קבוצת בוגרים, אלא נמצא בתהליך הקמת בית ספר לכדורסל לשחקנים צעירים. כל זה יצר מתיחות בין הפועל למכבי, שאף היא מפעילה בית ספר גדול לכדורסל והמאבק הוא גם על אולמות לאימונים. גורמים בענף טוענים שבערים השכנות, כפר סבא ורעננה, אין שני בתי ספר לכדורסל.

אדיב, בשביל מה עוד מועדון כדורסל בעיר?

"אני מגדיר את עצמי יזם חברתי. לפני כעשר שנים הרמתי את פרויקט 'יחדיו' – בני נוער לשירות משמעותי בצבא.  בזמנו כשעבדתי במכבי הייתה לי ביקורת על המערכת, שלא אפשרה לשחקנים צעירים להתקדם לקבוצה הבוגרת, והיו שחקנים מוכשרים. למשל, יונתן לוי עבר לעמק חפר, או עידו שחר, שהיום מאמן אצלי. לפני שנתיים עזבתי את מכבי, וכעת בחרתי לקדם את הצעירים דרך הפועל הוד השרון, כששני שחקני ליגת העל, ניצן חנוכי ואבי בן שימול משמשים יועצים מקצועיים. תראה לי היכן עוד יש שחקנים פעילים מליגת העל שמעורבים בפרויקט מסוג זה של קידום שחקנים צעירים, שמעורבים בתכניות האימונים".

כמה שחקנים יש לך בהפועל?

"בשלב זה יש לנו ארבעים ילדים, אבל קח בחשבון שאנחנו רק בשלב התחלתי של רישום ובאוגוסט כולם בחופשים, כך שנלך ונגדל".

זה ניסיון שלך לנקום ביריבה העירונית?

"ממש לא נקמה. תחרות זה טוב לכולם. שבמכבי יתאמצו לתת יותר. המטרה שלנו היא ליצור אלטרנטיבה ראויה".

גם אצל היריבה מכבי הוד השרון נערכים להגדיל את מספר השחקנים הצעירים. יו"ר מחלקת הנוער במכבי הוד השרון ספי צוק, הגיב: "עידו שחר קודם אצלנו לבוגרים, אבל בחר מרצונו לפרוש מכדורסל. ליונתן לוי הוצע בכיתה י"ב לשחק במקביל בנוער ובבוגרים, אבל הוא בחר לשחק בליגה הארצית במקום בלאומית. היום יש בסגל הקבוצה הבוגרת של מכבי הוד השרון שלושה שחקני בית שיקבלו דקות משחק בליגה הלאומית, וכל נער אצלנו זוכה למעקב מקצועי. לפני שנתיים אדיב ביקש אצלנו תפקיד ניהולי, וזה לא הסתייע. אני מציע היום לאדיב לחבור אלינו ולהיות חבר הנהלה ופעיל במחלקה".

עוד בהוד השרון
זאב גולדשמיט 05/12/2019
זאב גולדשמיט 26/11/2019
זאב גולדשמיט 19/11/2019
זאב גולדשמיט 14/11/2019
זאב גולדשמיט 13/11/2019
זאב גולדשמיט 07/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
חוגגים רב תרבותיות בפרדס חנה כרכור
גבר טבע למוות באשקלון
קבוצת רובו-טויס
תלמידי ראשון לציון אלופי העולם ברובוטיקה
הוגש כתב אישום בגין פציעתו של פועל בתאונת עבודה
חילופי תפקידים במכללת ספיר
פעילות עולים ומתגייסים ביו טכנולוגיה כללית באר טוביה
עולים ומתגייסים בחברת הביוטכנולוגיה BTG
מכוון הכי גבוה
מכוון הכי גבוה
הולכים להצביע (שוב)