הוד השרון

"אני לא סלב, רק עובדת עירייה בתחום הפיקוח העירוני"

סימי נפתלי, פקחית בעיריית הוד השרון, נקלעה לסיטואציה בה בחור איים וצעק על בת זוגו, היא לא חשבה פעמיים, ירדה מהאופנוע, ניגשה לבחורה והבטיחה לעזור לה עד שהמשטרה תגיע. רק לאחר מכן גילתה שהסיטואציה הייתה מבוימת לטובת תוכנית הטלוויזיה "מה אתם הייתם עושים?"

קרן שלהבת 29/08/2019
סימי נפתלי. גילתה תושייה, צילום: קרן שלהבת

סימי נפתלי, פקחית בעיריית הוד השרון, הפכה בין יום לכוכבת רשת לאחר שהשתתפה ללא ידיעתה בתוכנית "מה אתם הייתם עושים?"

סימי, שנקלעה לסיטואציה בה בחור איים וצעק על בת זוגו, לא חשבה פעמיים, היא ירדה מהאופנוע שלה, ניגשה לבחורה והבטיחה לעזור לה עד שהמשטרה תגיע. סימי, שלא ידעה שמדובר בצילומים לתוכנית טלוויזיה, הופתעה לגלות את אברי גלעד מגיח אליהן רגע לאחר שהרגיעה את הבחורה.

 הפרק בתוכנית צולם ליד סניף "קופיקס" במגדיאל בהוד השרון. צוות המצלמות הסתתר והציב שני שחקנים שביימו מריבה. בסצנה המבוימת הגבר צעק על בת זוגו ואף איים עליה. הצעקות נמשכו כמעט שעה, כשאף אחד מהעוברים והשבים לא עצר ליד בני הזוג, ניסה להפריד או הזעיק את הרשויות. מבחינת סימי, שראתה את המתרחש בזמן נסיעה-המקרה היה אמיתי.

הפכה לסלבריטאית מקומית

"נסעתי כדי לרשום דוח כשלפתע הבחנתי בזוג בעת מריבה", אומרת סימי. התוכנית צולמה לפני 4 חודשים ורק השבוע היא שודרה. בעקבות שידורה היא הפכה למוכרת ולא מפסיקה לקבל תשבוחות על אומץ ליבה.

"אני לא סלב, רק עובדת עירייה בתחום הפיקוח העירוני. סך הכל ביצעתי את עבודתי באותו היום. ראיתי גבר מכה אישה ובורח. ניגשתי אל האישה, הרגעתי אותה ורק לאחר מכן גיליתי שהכל היה מבוים".

קשה לך ללכת ברחוב?

"כן עוצרים אותי ומחמיאים לי על אומץ ליבי. אני שמחה שעשיתי משהו טוב ומקווה שכל אחד יפעל כדי לעזור לאחר. זה לא משנה אם הוא בעל תפקיד או סתם אזרח. גם אם לא הייתי בזמן עבודה הייתי ניגשת לעזור. חשוב שכל אחד מאיתנו יסתכל מסביבו ויושיט עזרה בעת הצורך".

מה בדיוק קרה שם?

"בסרטון רואים בחור מכה בחורה והולך מהמקום. כאמור, ניגשתי אליה והיא סיפרה שבעלה הכה אותה. היא בכתה ופחדה ואני הסברתי לה שאני לא אעזוב אותה לרגע, גם אם הוא יחזור. אמרתי לה שאם הוא יגע בה אני ארים אותו על טיל. באותה הסיטואציה לא פחדתי מכלום".

לפי הסרטון רואים שרוב האנשים פשוט חלפו על פניהם.

"זה נכון. אף אחד לא ניגש, רק אני ועוד מספר אנשים. אני לא מאשימה אף אחד מאחר וכיום אנשים נרצחים על ריב על מקום חניה. אנשים חוששים להתערב. יחד עם זאת אני מציעה לעמוד בצד, לצלם להזעיק את המשטרה ולפקוח עין. ישנם כאלה שלא מפחדים כמוני, אבל מי שמפחד שלא יברח ויעלים עין. תמיד תחשבו שאם היה מדובר בבן משפחה שלכם - הייתם רוצים שמישהו יתערב או לפחות יעזור".

איך הגבת כשגילית שהמקרה מבוים?

"הייתי בשוק ואפילו הסמקתי. איך שראיתי את אברי גלעד הבנתי מה קרה. הוא לחץ לי את היד, שיבח אותי ואני עמדתי מחויכת ומבוישת. לא חלמתי שאגיע לטלוויזיה".

ספרי לנו על שגרת יומך?

"אני מסיירת בעיר, מחלקת דוחות על מחדלים בתחום הווטרינרייה, מחלקת דוחות לתושבים ומסייעת להסדיר סדר בצד המזרחי של העיר. כולנו כאן במחלקת הפיקוח עובדים קשה. יש לנו הנהלה חדשה שמרימה אותנו למעלה ודואגת לנו. אני שמחה להיות חלק מהצוות הזה, ברגע זה אני מנערת מעליי את אבק הכוכבים ויוצאת לשטח".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
יצאו מהרשימות
מנגנים 6.6
מנגנים 6.6
תיאסר העסקת בני נוער באתרי בנייה
המכבסה במפעל מע"ש בסכנת סגירה
בחולון מצילים חיים
חדש בהוד"ש: גישור בהליכי תכנון ובנייה
ארבעה ימים של סיוט
ארבעה ימים של סיוט
'אני בטוח שזו תחילתה של מסורת'