הוד השרון

"הילדים שלנו מופקרים ברחובות"

הורים של תלמידים בהוד השרון מתלוננים על שירות ההסעות של העירייה שאוספות את ילדיהם לצהרונים. לדברי ההורים ההסעות מאחרות והילדים נותרים לבד ברחוב

קרן שלהבת 04/09/2019
תלמידי בית ספר לפיד. ממתינים להסעה, צילום: פרטי

"זו פשוט הפקרות שהבת שלי אמורה להמתין לבד ברחוב שעה וחצי להסעה", כך אומרת אם לילדה בת תשע שהמתינה להסעה שתיקח אותה מבית הספר לצהרון.

הורי התלמידים מספרים שאוספים את ילדיהם בהסעה מבתי ספר שונים בעיר: רעות, יגאל אלון מנווה נאמן ומבית הספר לפיד. לדברי ההורים, השנה פועלת רק הסעה אחת שאוספת את כל הילדים מבתי הספר לצהרון. הדבר יוצר סרבול והמתנה ארוכה, הן באיסוף מבתי הספר והן בחזרה בפיזור לבתים.

"לא ברור למה השנה יש רק הסעה אחת לכל התלמידים", אומרת טלי, אם לילדה שהמתינה להסעה ביום ראשון יותר משעה בחום הכבד בשער בית הספר לפיד. "הילדים ממתינים ברחוב לבד, ללא השגחה. מעבר לכך, אין נהג קבוע כדי שהילדים יוכלו לזהות אותו ולהבין שזוהי ההסעה שלהם".

פניתם לנהג ההסעות או לעירייה?

טלי: "התקשרתי לנהג והוא טען שלוקח לו זמן להגיע עד לבית הספר לפיד. ניסיתי לפנות לעירייה, אבל אף אחד לא חוזר אליי. נהג ההסעות אוסף ומחזיר 12 ילדים כל יום שזה המון. מנהל חברת ההסעות אמר לי שנהג אחד אוסף מ-6 בתי הספר שונים. כששאלתי אותו למה הם לא מפצלים את ההסעות, הוא ענה לי שכך הורו לו מהעירייה".

חלי אם נוספת סיפרה שביום שני בתה המתינה להסעה בבית ספר לפיד מהשעה 12:45 עד השעה 14:15. "האחראית על הצהרון התקשרה אליי כדי לברר למה בתי לא מגיעה. כדאי שמישהו יתעורר לפני שלאחד מהילדים יקרה משהו בעת שהוא ממתין לבד ברחוב".

 מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "ביום ב' החלה חברת ההסעות ירון בר לפעול לראשונה בעיר. עם תחילת הפעילות מושקעים משאבים נרחבים בייעול הנסיעות, קיצור זמנים והקפדה על נהלים לרבות יישום בלתי מתפשר של מחויבות החברה לנהגים קבועים".


 

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
עמותת מחיים לחיים
קמחא דפסחא ברעננה
קרקע קו ראשון לים
קרקע קו ראשון לים
שתיים ממתנדבות עמותת אור ירוק
כמה מהנהגים מתעסקים בטלפון בזמן נהיגה?
נעצר חשוד בעבירות פדופיליה
ברוידא וברט במחנה הצופים
ברוידא וברט במחנה הצופים
עדיין מושלמת
אישום: שדד בנקים בכפ"ס ובהוד"ש
אבי קמינסקי ורעות אמסלם בכנס ההסברה. מנסים להרגיע
"אנחנו לא נצליח לעמוד בדרישות המוגזמות האלו"