הוד השרון

נעקצה ע"י יתוש בתאילנד ואושפזה עם סיבוך נדיר

נערה מהוד השרון מאושפזת למעלה משבוע בבית חולים "מאיר" בכפר סבא אחרי שנעקצה מיתוש מסוג "הנמר האסיאתי" במהלך חופשה משפחתית ולקתה בסיבוך מסכן חיים

מיכאל פרוסמושקין 04/09/2019
ד"ר רובי חביב, צילום באדיבות דוברות ביה"ח "מאיר"

נערה, בת 16 מהוד השרון, מאושפזת למעלה משבוע בבית חולים "מאיר" בכפר סבא לאחר שחלתה בקדחת "דנגי" – מחלה הנגרמת על ידי עקיצת של יתוש מזן "הנמר האסיאתי" ונפוצה במדינות עולם שלישי.

אמה סיפרה כי בתה נעקצה במהלך טיול משפחתי  בתאילנד בחודש אוגוסט האחרון. "כשהתכוננו לחזור לארץ לאחר שהות של שבועיים בקוסמוי וקופנגן התחילה בתי להרגיש חולשה בשדה התעופה בבנגקוק וכאבי ראש. במהלך הטיסה ארצה תקפו אותה כאבי ראש חזקים וחום. כשהגענו הביתה, היא הלכה לישון וקמה עם פריחה וחום. ניגשנו לרופא הילדים שנתן טיפול נגד אלרגיה ואמר שאם המצב יחמיר או ישתנה נחזור אליו. בערב החום כבר עלה ל-41 מעלות ו'טסנו' ישר למיון הילדים במאיר".

הבדיקה במיון הילדים העלתה שהנערה סובלת מלחץ דם נמוך ודופק מהיר והיא אושפזה במחלקת הילדים. ד"ר רובי חביב, ראומטולוג ילדים ב"מאיר", אשר טיפל בנערה לאורך השבוע האחרון, סיפר כי מה שעזר לצוות להגיע לאבחנה מהירה מלבד ביקורה של הנערה באיים התאילנדים (שידועים כמקום עם פוטנציאל הדבקה גבוה בקדחת "דנגי"), היה פער גדול בין ממצאים מעבדתיים חריגים מאד לבין דלות יחסית של ממצאים בבדיקה גופנית.

"בעקבות הממצאים החריגים בבדיקות המעבדה ובהם ספירות דם נמוכות באופן קיצוני ובמקביל ירידה במדדי הדלקת, הועלתה השערה כי בקרב הנערה מתפתח סיבוך נדיר של המחלה הנגיפית המכונה MACROPHAGE ACTIVATION SYNDROME. מדובר בסיבוך מסכן חיים וכולל כשל של מח העצם. החשד אושש במהרה בבדיקות מעבדה בעקבותיהן התחלנו בטיפול סטרואידי במינון גבוה ולשמחתנו הנערה התחילה להתאושש במהירות", מסכם ד"ר חביב.

אמא של הנערה מדגישה: "חשוב מאד מאד להימרח מספר פעמים ביום בחומר דוחה יתושים במדינות עולם שלישי, גם אם זה נראה מיותר או לא כל כך חשוב. זה יכול לקרות לכל אחד. המזל הגדול שזה קרה לנו כשהגענו לארץ, ואנחנו זוכים לטיפול המסור ביותר מהרופאים והאחיות במחלקת הילדים ב'מאיר'".


עוד בהוד השרון
מיכאל פרוסמושקין 12/12/2019
מיכאל פרוסמושקין 10/12/2019
מיכאל פרוסמושקין 08/12/2019
מיכאל פרוסמושקין 26/11/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
טקס חלוקת פרסי הבית המטופח ברעננה. הטקס התקיים בבית העיריה בלשכת ראש העיר. מימין: חיים בן חיים , הזוכה בפרס, דן ברוך, ראש העיר בנימין וולפוביץ, מזכיר העיר יוסי רביד.
חיים בן חיים, לשעבר סגן ראש עיריית רעננה הלך לעולמו
תערוכה בגלריה בפארק רעננה
תערוכה בגלריה בפארק רעננה
סכנה בגן הילדים
רמה"ש עברה את הסערה בשלום
אופנוען נפצע בתאונה בכפ"ס
הצגה מקורית חדשה של תיאטרון הנגב
מדוכן למקוון
גבר נהרג מפגיעת טרקטור במפעל בחיפה