הוד השרון

פרויקט "אם בשבילך" בסכנת סגירה?

פרויקט "אם בשבילך" פועל בעיר מזה שמונה שנים ומחבר בין אמהות מנוסות ויולדות חדשות. כעת, הפרויקט נמצא בסכנת סגירה

קרן שלהבת 05/09/2019
מתנדבות הפרויקט, רוצות להמשיך בפרויקט, צילום: פרטי

מאות נשים מהוד השרון הצטרפו לפרויקט "אם בשבילך", שבאמצעותו הן מסייעות ליולדות ובני משפחותיהן. הפרויקט, שהחל ביוזמת יפועל מזה 8 שנים, ומחבר בין אמהות מנוסות ויולדות חדשות. כל מה שרוצות מתנדבות הפרויקט להמשיך לפעול אולם העירייה טרם העבירה תקציב התמיכה להמשך פעילותו.

"אנחנו רוצות להמשיך לתמוך ביולדות טריות. כדי לעשות זאת אנחנו זקוקים להמשך התמיכה של העירייה". כך אומרות מתנדבות הפרויקט.

לפני שבועיים נפגשה רכזת הפרויקט, חגית ראמי כהן עם גורמים מהעירייה והובטח לה כי הנושא ייבדק. "נפגשתי עם חברת המועצה כנרת כהן אלישע ועוד נציג מהעירייה שאמרו לי שהנושא ייבדק. כרגע אף אחד לא חזר אלינו. נשמח להתחיל את השנה ה-9 שלנו. בלי התמיכה של העירייה לא נוכל לשרוד".

הפרויקט ההתנדבותי "אם בשבילך" נועד לסייע ליולדת עם תינוקה הטרי עם מטלות הבית ולאפשר לה לעבור את שלושת החודשים לאחר הלידה בקלות. "אם בשבילך" הינה תוכנית מיוחדת אותה הובילה עיריית הוד השרון בשנים האחרונות.  מי שיזמה את הפרויקט הייתה יועצת ראש העירייה למעמד האישה לשעבר, אורנה זמיר, שפרשה מתפקידה בעירייה. התוכנית פועלת עבור תושבות העיר ונועדה לחבק את המשפחות הצעירות על ידי נשים בקהילה ולעודד באהבה אימהות לתינוקות בתקופה המורכבת שלאחר הלידה.

מתנדבת בפרויקט יעל גינטון: "לאחרונה לוויתי יולדת שבתה נולדה עם בעיה רפואית. ישבתי עמה ושימשתי עבורה אוזן קשבת. היא עולה חדשה שלא הייתה לה עזרה מאיש. החיבור עם מישהי כמוני שיש לה ניסיון עם תינוקות ושגם מכירה את העיר מאוד הקל עלייה. חשוב לנו שהפרויקט שלנו ימשך".

חגית: "המתנדבות משתתפות בקורס בן 8 מפגשים, ללא עלות, הכולל הקניית כלים מגוונים כמו גם גיבוש ושילוב הקבוצה במעגל 'אם בשבילך' המונה נכון להיום מאות מתנדבות ואימהות שנהנו מהליווי. המתנדבות הן תושבות הוד השרון וגם אימהות לאחר לידה. כל אישה שילדה וזקוקה לעזרה יכולה לפנות אלינו. ההכשרה היא בעיקר ליצור את החיבור בין האם והמתנדבת.

מיקי רינת 79 תושבת העיר מתנדבת בפרויקט: "כאישה בגילי, אני שמחה שיש לי מקום לתרום ולסייע לנשים שרק ילדו. אני מקווה שאוכל להמשיך ותרום".

כדי להצטרף לפרויקט אפשר להתקשר לחגית: 050-4407000.

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תושבי מודיעין חשים ביטחון
נעצרה בחצי
ניר קריסטל
בשל החום, עשרות עובדי עירייה עבדו חצי יום
פועל נפל מפיגום בחמי יואב - מצבו בינוני
פועל נפל מפיגום בחמי יואב - מצבו בינוני
חשד: גנב ארנקים וטלפונים מקשישים
בוחרים את אנשי החינוך של השנה
חמודי בשניידר
מועצת הנשים בהרצליה
מי נבחרה לעמוד בראש מועצת הנשים בהרצליה?