הוד השרון

"הילדים שלנו לא נרדמים עד השעה 12 בלילה כמעט בכל יום"

כך אומרים תושבי רחוב ישורון ששוכן סמוך למסעדת 'פאנקי סיסיליה' בהוד השרון

קרן שלהבת 12/09/2019
מסעדת פאנקי סיסיליה , צילום: קרן שלהבת

"אנחנו שמחים שיש לנו מקום לבלות בו אבל מצד שני הרעש שנלווה להקמת המסעדה פוגע בחיים שלנו. אומרת מעיין צדוק שמתגוררת סמוך למסעדה.

מסעדת פאנקי  סיסיליה נפתחה לפני יותר משנה, המסעדה מהווה מקום בילוי כייפי גם לצעירי העיר וגם למבוגרים שבינינו. תושבי הרחובות הסמוכים שמברכים על פתיחתה מבקשים מבעלי המקום להתחשב בהם ולהנמיך את הווליום בשעות מאוחרות.

מעיין: "אני מתגוררת ברחוב ישורון. המרפסת וחדרי השנה של ילדי נמצאים מול המסעדה. כשהמסעדה נפתחה החלל שלה היה פנימי. לאחרונה הם התרחבו לחצר שגובלת בבניין שלנו ושל תושבים אחרים. כמעט בכל לילה אנחנו שומעים את המוזיקה הגבוהה שהם שמים. ימי חמישי הם הימים הכי גרועים. מדובר בשכונת מגורים ולא באיזור תעשייה. אנחנו קמים כל בוקר עייפים, הילדים שלנו לא מצליחים לישון והמסעדה פשוט הפכה להיות מטרד עבורנו. איכות החיים שלנו ירדה. פנינו לעיריית הוד השרון והם אמרו לנו שיטפלו בכך".

ישראל אלבוים תושב נוסף שמתגורר ברחוב: "לא מדובר רק ברחוב אחד. כל מי שגר סמוך למסעדה סובל מרעש. אני גר בעיר 41 שנה במרכז העיר ומרגיש שאני חיי בתוך אולם ארועים. הם לא מרעישים כל יום אבל בסופי שבוע ממש קשה לנו לישון".

תגובת יניב ואבירם בעלי מסעדת פאנקי סיסיליה - בפאנקי סיסיליה הותקן מד רעש אשר מודד אם יש חריגה, אנו עושים הקפדה יתרה בשעות למען השכנים ולמען ילדי השכנים 

יחד עם זאת מספר שכנים החליטו לקחת את החוק לידיים ולהטריד אותנו להכנס לעסק גם ב19 בערב בווליום סביר מוזמנים פקחים,  מתוך מקום של לעייף אותנו ולשלוט לנו בעסק כרצונם החופשי, יתרה מזו מזמינים משטרה/פיקוח באופן קבוע גם בשעות שהמקום סגור ושמו להם  מטרה לסגור את העסק ולנסות לפגוע בעסק המפרנס משפחות ומעניק חווית בילוי לתושבי הוד השרון וגם גאווה, ממש ללא הכרה והיגיון בריא. 

אנו עומדים בתקן הדרוש ולא התקבלו דוחות על רעש בשלושה שבועות האחרונים בשל כך. 

אכן קיבלנו מכתב מהעירייה אך גם שם נאמר כי אין חריגות רעש יותר מהמקובל באזור.

למרות זאת לקחנו לתשומת ליבנו את הנושא ואף הפסקנו להפעיל ווליום בחצר האחורית כלל למרות שאנו לא מחוייבים לכך. ממש השתדלנו להיות בסדר עם השכנים,ובכל יום מורידים בשעה הנדרשת על פי חוק ויתרה מזו וגם הפקחים אשר מגיעים כבר מודעים לכך שיש קומץ אנשים אנשים אשר  מתנכלים לנו ללא הרף בשעה שיש הקפדה כמקובל בחוק.

נזכיר שמדובר ברחוב ראשי בהוד השרון,  לא שכונת מגורים אלא מרכז העיר (עסקים),הרחוב הראשי של הוד השרון וכמו בכל עיר שגרים במרכזה יש יותר רעש מן הסתם ואף ידוע ומקובל. 

אנו מארחים את כל תושבי הוד השרון צעירים ומבוגרים, צר לנו שישנם מספר קטן של אנשים אשר אחריהם נגררים כעדר 

ובוחרים להתנהג בצורה כאשר חלקה ברוטלית ולא נעימה בעסק שלנו. 

לכל אדם זכות להגן על צדקתו ועל עצמו 

ואם בצדק עוסקים אנו מזמינים את השכנים לארוחה ולשבת ולהגיע להסכמות רלוונטיות ולא לבקשות מופרכות ומופרזות.

אך עד היום לא נעשו צעדים כלפי השכנים  על הטרדות בלתי פוסקות, שליחת דברי שקר, שיימינג ברשת, הורדת דירוג הביקורות והעלאת רף האלימות מהרשת לאלימות פיסית בכניסה לא חוקית ושימוש באלימות וכו'.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "העירייה פועלת כדי להבטיח את הקיום העירוני המיטבי באופן שיאפשר למגוון העסקים הפועלים בתחומה להתקיים מבלי לפגוע במרקם החיים של תושבות ותושבי העיר.

בגלל ריבוי תלונות תושבים בעיקר סביב עבירות רעש, נוצר שיח ובמסגרתו גם אכיפה של העירייה.

וכתב אישום הוגש לפני כחודש. העירייה תמשיך ותפעל לאיכות חיים מיטבית לתושבים ולעסקים".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
עובדי אמדוקס בבית החינוך בר אילן
עובדי אמדוקס בפעילות התנדבותית
הסוף לאירועים מסחריים בחוף דור/ נחשולים
הסוף לאירועים מסחריים בחוף דור נחשולים
רעננה במקום ה-20 בשיעור הולכי הרגל הנפגעים בתאונות דרכים
רעננה במקום ה-20 בהיפגעות הולכי רגל בתאונות
טורניר האמהות
מנכ"ל משרד החינוך ביקר בווינגייט
חשבון נפש (טור דעה)
ראול סרוגו, נשיא התאחדות הקבלנים בוני הארץ
מה יעלה בגורל התמ"א 38 ?
ביום שאחרי