הוד השרון

ווגאן ביוטי

12 נשים, השילו את בגדיהן לטובת צילומים של לוח שנה כתרומה למען בעלי חיים

קרן שלהבת 12/09/2019
לוח שנה למען בעלי חיים, צילום: קולורסטודיו,ליאת לוי

12 הנשים שהן אקטיבסטיות למען בעלי חיים וטבעוניות, הסכימו להצטלם כשהן מכוסות אך ורק בירקות ופירות בלבד. כל אחת מהנשים מככבת בחודש אחר בשנה. כל התמונות אוגדו ללוח שנה גדול שכל ההכנסות ממכירתו יועברו לטובת עמותת ארגון קירות שקופים.

ליאת לוי 49 מהוד השרון ואורטל גריינר The fruit fairy  יוצרת קולינרית טבעונית ופעילה לשחרור בעלי חיים הן אלו שאחראיות על הפרוייקט. ליאת, צלמת במקצועה הצטרפה לאורטל ויחד הן ליהקו נשים שהיו מוכנות להשתתף במיזם. בלוח מופיעות שתיים עשרה נשים טבעוניות עוצמתיות השזורות במצע של שפע מאמא אדמה. הצילומים המרהיבים אוחדו לידיי לוח שנה איכותי,מיוחד שכל מטרתו תרומה למען בעלי החיים. כל ההכנסות ממכירת הלוח הינם תרומה לעמותת ״קירות שקופים״ להמשך קיום פעילותה המשמעותית לשחרור מוחלט.

ליאת תושבת העיר ובעלת 'קולורסטדיו'- סטודיו לצילום הפכה לטבעונית לפני מספר שנים. "הכל התחיל מהרצון של הבת שלי להפוך לטבעונית. אני כמובן שהתנגדתי. חששתי שאם היא לא תוכל בשר, הגוף שלה לא יקבל את כל הוויטמינים הדרושים. היא בקשה ממני שלפני שאני שוללת אקרא על היתרונות של הטבעונות בפייסבוק. קראתי ונדהמתי עד כמה אנחנו מכניסים לגוף שלנו פסולת" אומרת ליאת ונעצרת. "שלא תחשבי שאני מאלו שמנסות לדרבן אנשים להפסיק לאכול בשר, ביצים או כל מה שקשור לאוכל מן החיי. אני מאמינה בכך שכל אחד צריך לעשות מה שטוב לו. אני התחלתי בגלל הבת שלי ונשאבתי לעולם הזה. כיום אני אוכלת מזון רק מן הצומח".

מתי עלה המיזם של לוח שנה ולמה בחרתן לצלם נשים ערומות ולא בעלי חיים?

"אורטל היא זו שהעלתה את היוזמה ואני פשוט התלהבתי ממנה. פניתי אליה והחלטנו לשתף פעולה. הרעיון היה לצלם פירות וירקות. בהתחלה רצינו לצלם בעלי חיים אבל ירדנו מזה כי זה היה עלול לגרום להם לסבל. חשבנו על שילוב של נשים יחד עם הירקות והפירות והחלטנו שהן חייבות להיות טבעוניות. בחרנו 12 נשים ממגוון האוכלוסיה כשלכל אחת יש את הסיפור שלה. כולן הצטלמו כשעל גופן מצע של ירק או פרי לפי אופיה או על פי העונה. למשל צלמנו מישהי בהריון לצד המון רימונים. בחרנו נשים שהן לאו דווקא דוגמניות".

היכן צילמת את הנשים?

"כל הצילומים התרחשו בסטודיו שלי כאן בהוד השרון. עשיתי את הצילומים כמובן בהתנדבות. לוחות השנה נמכרים דרך פרויקט מימון המונים בשםVegan Beauty  כתרומה לעמותת לקירות שקופים שעוסקת בתיעוד תעשיית המזון מן החי בישראל".

כטבעונית, מה את חושבת על טל גלבוע ועל טבעוניים אחרים שמנסים להניא אנשים מלאכול בשר לא פעם גם דרך פרובוקציות?

"כמו שכבר אמרתי, אני לא מאלו שיקומו בשולחן החג אם לאנשים אחרים יוגש עוף בצלחת. יחד עם זאת אני חושבת שצריך להעלות את המודעות בקרב כולנו למזון שנכנס לנו הבייתה. העופות מפוצצים אנטיביוטיקה. את הפרות מענים עד שהן מגיעות לנו לצלחת ואני כאוהבת חיות לא רוצה להיות חלק מהתעשייה הזו. בחרתי לאכול אוכל לא פחות טעים בריא ומזין. לכל דבר יש תחליף. אני מעריצה את טל גלבוע, היא עושה המון למען בעלי החיים".

לא לכל אחד יש את הכוח להתעסק כל יום במה כן לאכול ומה לא

"כיום יש המון תחליפים ומי שהופך להיות טבעוני לא מרגיש בכך. חשוב כמובן לפנות בהתחלה לדיאטנית כדי לאכול בצורה מאוזנת. אתן דוגמא מחיי היום יום שלי- כצלמת בסטודיו, פונים אליי הרבה הורים לצילומי סמשקייק. העוגות שאני מציעה להורים כמובן טבעוניות. רובם חוששים שהטעם לא יערב לילד שלהם ויוצאים מופתעים. לא רק שהילד זלל את העוגה הם גם לקחו אותה הבייתה ובקשו את המתכון. מעבר לעניין הטבעונות חשוב לי להעביר מסר לאנשים תתנהגו בכבוד לבעלי החיים. עוד מעט מגיע החורף והרבה עמותות קורסות תחת הנטל שבאחזקת כלבים וחתולים שננטשו. גם אם אתם לא בטוחים שברצונכם לאמץ כלב או חתול, קחו אותו לאומנה למשך שבוע. אם לא תתאהבו תחזירו- אבל לפחות תנסו. אין כמו חבר שהולך על ארבע.

ליאת מזמינה את הקוראים לרכוש את לוח השנה ולהנות מהתמונות המרהיבות שמצולמות בו דרך פרויקט מימון המונים Vegan Beauty.בית".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
זוג שנקלע לחובות עקב חתונתם הואשם בעבירות סמים
בחירות בפייסבוק (טור דעה)
מחברים את מורשה למרכז העיר
האקדמיה המוניציפאלית קהילתית
מפגש עם קהילת כינור דוד
מפילים מחיצות
תופסים גלים
צעדת הבנים המסורתית ברמת השרון
צעדת הבנים המסורתית ברמת השרון
סמי הכבאי מגיע לאושילנד
שבוע של פעילויות באושילנד