הוד השרון

מאסר לתושב הוד השרון שהחזיק מטען ותחמושת

עשרה חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס כספי נגזרו על גבר, בן 63, שהחזיק בביתו במשך 13 שנים מטען חבלה ומאות כדורי תחמושת

מיכאל פרוסמושקין 12/09/2019
תחמושת , צילום אילוסטרציה freepic

עשרה חודשי מאסר נגזרו השבוע על מוטי קזס (63) מהוד השרון שהורשע בהחזקת מטען ותחמושת רבה.

על פי כתב האישום, במשך יותר כ – 13 שנים ועד ל – 12 בפברואר השנה החזיק בביתו ברחוב הסדן בעיר מטען חבלה מאולתר המורכב מצינור שקוטרו 2.5 ס"מ ואורכו 20 ס"מ, אשר הכיל כדוריות, פתיל הצתה ותערובת נפץ. כמו כן, החזיק  בביתו 470 כדורי תחמושת התואמים לכלי נשק שונים.

קזס טען במשטרה כי לפני 14 שנים מצא תיק עם המטען והתחמושת והחזיק בפריטים אלו בשל נטייתו לאסוף חפצים שונים אותם הוא מוצא. לדבריו, לא הייתה לו כל כוונה להשתמש בהם.

קזס התקשה לקבל אחריות מלאה על התנהגותו הבעייתית, אך הביע צער והבנה לפסול במעשיו ולצורך שלו להיענש. שירות המבחן התרשם מאדם מבוגר, עם דפוסי חשיבה מגובשים ונוקשים, שמתקשה לקחת אחריות על מצבו או קשייו וחי בשולי החברה. עם זאת, נקבע כי לא מדובר באדם עם דפוסים שוליים מושרשים.

נציגת הפרקליטות, עמדה בטיעוניה על חומרת מעשי הנאשם, אשר סיכנו את הציבור באופן ניכר ולאור כך עתרה לעונש שנע בין שנתיים לחמש שנות מאסר. מנגד, עו"ד רועי לנג, עתר לגזור על מרשו עונש שנע בין ששה ל-18 חודשי מאסר ונוכח מצבו הרפואי ביקש להסתפק בימי מעצרו בלבד.

השופט מיכאל קרשן אמר: "הנאשם החזיק בביתו במשך לא פחות מ-13 שנים מטען צינור מאולתר שביכולתו להמית אדם. מטען חבלה כזה, אם רק הופעל, עלול היה לגרום למותם ולפציעתם של רבים". לדברי השופט, "מטעני חבלה אינם מוחזקים לשם הגנה עצמית אלא רק לשם זריעת הרס חסר הבחנה. את טענת הנאשם לפני שירות המבחן כי החזיק במטען החבלה מתוך סקרנות גרידא – אין לקבל".

בסופו של דבר, השופט, שבחן פסיקה במקרים דומים ולקח בחשבון את עברו של הנאשם ומצבו הבריאותי, החליט לגזור עליו עשרה חודשי מאסר בפועל, תוך קביעה כי המאסר על תנאי שהיה תלוי נגדו יופעל בחופף למאסרו. בנוסף, הוטל עליו מאסר על תנאי וקנס כספי בסך 3,000 שקל. 

עוד בהוד השרון
מיכאל פרוסמושקין 08/10/2019
מיכאל פרוסמושקין 24/09/2019
מיכאל פרוסמושקין 07/09/2019
חשבנו שיעניין אותך גם...
הוסרה הצעה לסדר להפעלת שאטלים בשבת
הוסרה הצעה להפעלת שאטלים בשבת
הרוג בתאונה בכניסה לניר בנים
חינוך וקהילה הוד השרון
חינוך וקהילה הוד השרון
הפוליטיקה של רמת השרון
בית לאתגרי העתיד בבית הספר בגין
בית הספר מנחם בגין – "בית לאתגרי העתיד"
חדש בחולון: מינהלת להתחדשות עירונית
חולון: מינהלת להתחדשות עירונית
רוני קידר. עזב לאחר 16 שנים
חילופי תפקידים בנוער
חשד: סחט בעל עסק ואיים על עוברי אורח