הוד השרון

כולנו מיוחדים

ביום שישי הקרוב יושבתו לשעה הגנים ובתי הספר בהוד השרון כמחאה על חוסר תקצוב ראוי לחינוך המיוחד

קרן שלהבת 12/09/2019
מירום שיף, צילום: קרן שלהבת

יו"ר הנהגת ההורים הישובית, מירום שיף: "ההשבתה לשעה היא לא נגד העירייה ולא נגד אגף החינוך העירוני ובודאי שלא נגד הנהלות בתי הספר והצוותים היא נגד משרד החינוך בלבד"

אנחנו קוראים לכל ההורים בהוד השרון להצטרף לשביתה- זו הבעיה של כולנו"

ירום שיף, שהעלה פוסט בדף של הנהגת ההורים -הוד השרון כתב: "אנו מבקשים מכל ההורים לשלוח את הילדים ליום הלימודים בשעה 9:00 או בשעה השניה בהתאם למערכת הצילצולים. הנהגת ההורים היישובית קיימה הצבעה בה התקבלה החלטה ברוב מוחלט ללא מתנגדים לתמוך בהחלטת ההנהגה הארצית".

שיף שהנו גם סגן יו"ר הנהגת ההורים הארצית: "משרד החינוך, בתמיכת ממשלת ישראל ובניגוד להתראות צוותי החינוך והתנגדויות אנשי המקצוע, החליטה להחיל את רפורמת חוק החינוך המיוחד ללא תקצוב וללא הכנה של מערכת החינוך. בשל כך, משרד החינוך נקלע לחוסר תקציבי לקראת פתיחת השנה ונאלץ "למשוך" תקציבים מסעיף לסעיף, תוך פגיעה בכלל ציבור הילדים וההורים בישראל. התקציב אותו גרע מסעיפים אחרים מספיק לשלושה חודשים בלבד ואינו מהווה פתרון אמיתי. מערכת החינוך בשטח אינה מוכנה ולא הוכשרה לקליטת ילדי החינוך המיוחד המשולבים. המשמעות לכך היא שילדי חינוך מיוחד נכנסים לכיתות רגילות מבלי שאיש ידע כיצד להתמודד עם צרכיהם ובעצם נגרמת פגיעה בילדי החינוך הרגיל והחינוך המיוחד, בו זמנית, מכאן הדרך לקריסת כלל מערכת החינוך - קצרה ביותר. הנהגת ההורים הארצית והנהגת ההורים בהוד השרון מקיימים את ההפגנה ובאות בדרישה ממשרד החינוך וממשלת ישראל להקפיא לאלתר את רפורמת חוק החינוך המיוחד עד להערכות מחדש של כלל מערכת החינוך, על צוותיו ותקציביו".

שיף תושב שכונת הפרחים בעיר, אב לארבע ילדים 25, 22, 18, 12. לפני 6 שנים שכל ילדיו למדו במסגרות החינוך בעיר, הוא נכנס לתפקיד יו"ר הנהגת ההורים הישובית. "נכנסתי לתפקיד כדי לשנות את פני הדברים במערכת החינוך בעיר. מערכת החינוך אז הייתה מיושנת ולא השתנתה. התמקדתי בנושא החברתי ובבעיות החברתיות שהילדים חווים. חשוב לי לציין שגם אז וגם היום אנחנו סומכים על צוות המורים ומנהלי בית הספר. כמו כן, אנחנו בקשר טוב עם גורמי העירייה. מה שהשתנה הוא שהפכנו למעורבים יותר בחינוך ילדנו".

מה השתנה מאז כניסתך לתפקיד?

"מה שהשתנה בעיקר זה המעורבות שלנו ההורים בתחום החינוך. בתי הספר החלו בשיטות לימוד חדשניות כמו למשל לאפשר לילדים ללמוד בצורה חוותית כמו שקורה בבית ספר ממלכתי א'. שם יש אפשרות לתלמידים להיכנס לכיתה מקבילה של מעט ילדים שלומדים דרך 'קניה בסופר' או 'הליכה לדואר' למשל. ישנם בתי ספר שמאפשרים לילדים עם בעיות קשב וריכוז ללמוד בעמידה כשלכך הותאם שולחן מיוחד. ישנם עוד הרבה דבריםם קנים שמשנים את השיטה ובמכלול מביאים לשינוי".

מה לגבי הילדים שסובלים מאלרגיה. הרבה הורים לא מקבלים את השילוב שלהם בכיתות, משרד החינוך מספק תקצוב לסייעות רק עד כיתה ג'?

"בשנים האחרונות המודעות בבתי הספר וגם של כלל ההורים עלתה. מערכת החינוך בעיר, עושה כל מה שהיא יכולה כדי לאפשר לילדים שסובלים מאלרגיה לללמוד בבטחה בשטח בית הספר ובכיתות".

אתה מתאר את הוד השרון כעיר אידיאלית בתחום החינוך

"לא הכל מושלם כאן. יש לנו עוד דברים לשנות. אני נמצא בקשר רציף עם מנכ"ל העירייה וגם עם ראש העיר. משיחות עמם הבנתי שהולכים להבנות כאן מספר בתי ספר נוספים בשנתיים הקרובות בניהם תיכון, חטיבה ומספר בתי ספר יסודיים"

אתם קוראים לשביתה כללית למען ילדים בעלי צרכים מיוחדים כשכאן בעיר הוד השרון הורים של ילדים שסובלים ממוגבלות נאלצים לנסוע לבתי ספר מרוחקים בשל היעדר בית ספר מיועד.

"הבעיה היא של כל הערים מסביב. צריך לבדוק כמה ילדים זקוקים לבית ספר מיוחד ולהקים אותו. האוכלוסיה של הוד השרון גדלה וכך גם הדרישה לבית ספר כזה. אנחנו נמצאים במגעים עם ראש העיר לגבי הנושא. כרגע התחלנו בשביתה הנוכחית. זוהי זעקה בפני משרד החינוך, הבעיה נוגעת לכל ילד וילד. הנהגת ההורים הארצית לא תשב בשקט עד שנקבל מענה לצרכים של הילדים שלנו. אם הדרישות שלנו לא יענו נמשיך לשבות".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
בנק הפועלים. עכשיו גם אין שירות בקופות
תושבי הוד השרון זועמים על בנק הפועלים
פותחים את הדרך לים
נעדר מכפר סבא
נעדר מכפר סבא
מטעי הנקטרינות בחבל יתיר
פורים שמח ופורח
אותרו הנעדרים בכנרת
מרכז רפואי מאיר. עומדים בזמנים
בית החולים "מאיר" עמד ברוב מדדי האיכות של בתי החולים
השקה טופ
"המוטו שלי בחיים הוא להעלות חיוך על פני כולם"