הוד השרון

קורס הגנה עצמית למתנדבי איחוד הצלה

מתנדבי איחוד הצלה של סניף הוד השרון וכפר סבא, מספרים על עלייה במקרי האלימות כלפיהם. ניצן רייך יו"ר הסניף יזם עבורם קורס להגנה עצמית כדי שיוכלו לשמור על חייהם

קרן שלהבת 12/09/2019
מתנדבים איחוד הצלה , צילום: קרן שלהבת

רייך: "בתקופה האחרונה נתקלנו בריבוי מקרי אלימות כלפינו. מקרי האלימות מתרחשים כמעט בכל מקום אליו אנחנו מגיעים כדי להציל חיים. בבית, במיון או ברחוב. לרוב אנחנו מקבלים תגובות חמות אך לעיתים אנחנו אנחנו זוכים לתגובה אלימה כהכרת תודה.כמי שאחראי על הצוות שלי החלטתי ליזום קורס להגנה עצמית כדי שהצוותים שלי יוכלו להגן על עצמם במידת הצורך".

עומר בוקאי בן 23 מתנדב באיחוד הצלה שאחראי הקורס: "גייסתי חבר בשם צליל שהרבני שהוא מדריך קרב מגע, כדי שידריך את המתנדבים. הוצאתי הודעה למתנדבים שלנו שכרגע הגיעו 10 מתוכם. הקורס להגנה עצמית החל ומתקיים באולם הספורט הדרים בהוד השרון.

באיזה מקרים אתם נתקלים והאם אכן קיים צורך בקורס כזה?

"אני מסתובב בשטח בעיר הוד השרון, כפר סבא וישובי הסביבה. לצערי אנחנו לא שונים מסגל האחיות והרופאים. גם אותנו תוקפים לא פעם. אנחנו מטפלים באנשים ברחוב, בבית וגם בחדרי מיון. קורה לא פעם שאדם עלול לתקוף אותו כי הוא תחת השפעת אלכוהול, סמים או שהוא שרוי בסערת רגשות בגלל מצבו הגופני. אני למשל טיפלתי באדם שהיה ממש נחמד אלי ותוך כדי הטיפול הוא נתן לי אגרוף. מתנדב נוסף סיפר שמישהו שלך מתוך הפה שלו סכין וניסה לתקוף אותו. אנחנו נמצאים לא פעם בסיטואציות מסכנות חיים. חשוב לי להבהיר שאנחנו לא מתכוונים 'להילחם' עם המטופלים שלנו וכמובן להימנע מכל סיטואציה שעלולה להוביל לאלימות. אנחנו מעבירים את הקורס כדי שאם נקלע למצב מסוכן נוכל להגן על עצמנו".

עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
הפוליטיקה של הוד השרון
הפוליטיקה של הוד השרון
76.9% מתלמידי חולון זכאים לתעודת בגרות
76.9% מתלמידי חולון זכאים לבגרות
"גם לכלבים שלנו מגיע לרוץ חופשי"
חשד: איים על ראש עיריית רמלה
צעיר נתפס נוהג ב - 199 קמ"ש
מימין ראש עיריית פתח תקווה רמי גרינברג ואסף בר מייסד הזילו
ממשק טכנולוגי-חברתי לאיתור והצלת נעדרים
עיריית הרצליה נערכת לחורף
משלחת תלמידים מביה"ס נבון ייצגה את חולון בגרמניה