הוד השרון

בניגוד לחוק: הקלפי בבית רני לא הייתה מונגשת

נכים שהגיעו להצביע בבית רני בהוד השרון הופתעו לגלות כי הקלפי אינה מונגשת. בדיקת "נגישות ישראל" מעלה תמונה עגומה בכל הנוגע להנגשת הקלפיות לבעלי מוגבלויות

קרן שלהבת 18/09/2019
יובל וגנר, מייסד ונשיא עמותת "נגישות ישראל", החששות התאמתו, צילום: פרטי

אמש (יום הבחירות) הגיע ח', נכה מהוד השרון, לממש את זכותו הדמוקרטית ולהצביע בקלפי באזור מגוריו סמוך לבית רני, ברחוב גורדון בהוד השרון.

כשהגיע עם כסא הגלגלים שלו נדהם לגלות שאין באפשרותו לעלות למקום מכיוון שהקלפי לא מונגשת, זאת בניגוד לחוק.

מזכיר הקלפי הודה כי מדובר בתקלה והוא סייע לנכה לעלות עם הכסא.

גם יובל וגנר, מייסד ונשיא עמותת "נגישות ישראל", תושב הוד השרון שסובל מנכות ומתנייד בכסא גלגלים, לא הצליח להיכנס לקלפי בבית רני אליו הוא משויך מבחינה גיאוגרפית.

  "זה הזוי שאנחנו, בעלי המוגבלויות, צריכים לחפש מקום נגיש כדי להצביע. בלית ברירה נאלצתי לחפש מקום מונגש ובסופו דבר הצבעתי בבית ספר יגאל אלון. חששנו שזה מה שהיה והחששות שלנו התאמתו, לצערנו".

בדיקת "נגישות ישראל": "הבחירות לכנסת לא נגישות לאנשים עם מוגבלות"

מתוך דף הפייסבוק של "נגישות ישראל":  "הבחירות לכנסת ה-22 לא נגישות לאנשים עם מוגבלות. פרסנו עשרות מתנדבים בכל רחבי הארץ במטרה לבדוק את מצב הנגישות בקלפיות שהוכרזו כ"נגישות מיוחדות" ע"י וועדת הבחירות המרכזית. להלן הממצאים העגומים: סקרנו 71 קלפיות. ב- 55% מהקלפיות לא סומנו שתי חניות נכים כפי שמחייב החוק. ב-20% מהקלפיות אין נגישות מהחניה לקלפי - לא חוקי. ב- 65% מהקלפיות אין שילוט הכוונה לקלפי נגישה - לא חוקי. ב-65% לא היה שלט "קלפי נגישה" על יד הקלפי - לא חוקי ב-80% מהקלפיות שולחן פתקי ההצבעה נמוך ולא ניתן לקחת פתק הצבעה באופן עצמאי. זה מתווסף לתלונתנו קודם הבחירות שאתר האינטרנט של הוועדה אינו מספיק נגיש, ותהליך מציאה ואיתור הקלפי הנגישה הינה משימה בלתי אפשרית דווקא לאלה שהכי קשה להם. לסיכום: בחירות לכנסת ה- 22 מהוות תעודת עניות לדמוקרטיה בישראל. עמותת "נגישות ישראל" קוראת לממשלה החדשה שתוקם להתחייב כבר בהסכמים הקואליציונים ל 100% נגישות לכל סוגי המוגבלויות".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "עיריית הוד השרון ביחד עם נגישות ישראל תפעל לקדם את המרחב הציבורי בעיר ולמקסם את מידת הנגישות, גם באירועים נקודתיים כמו הבחירות. העירייה תפעל ליידע את כלל הציבור בדבר מיקום קלפיות נגישות המוגדרות בתקנות משרד הפנים ותמשיך לסייע לכל תושב ותושבת לממש את זכות ההצבעה. אנחנו מזכירים לתושבים/ות שגם בבחירות, בכל שאלה ניתן לפנות למוקד 108 לקבלת מידע".


עוד בהוד השרון
חשבנו שיעניין אותך גם...
תוכנית הנתצ של ברוידא
תוכנית הנת"צ של ברוידא
אישום: פרץ לרכבי אספנות בכפר סבא
האכלת יונים אסורה
ראש העיר משה פדלון עם אנשי החינוך המצטיינים
הרצליה מצדיעה לאנשי החינוך
שמות אביביים במיוחד
חושבים לקרוא לבן שלכם אביב? לקראת האביב - 5 שמות אביביים במיוחד
אובך כבד באיזור הערבה ואילת
זיהום אוויר גבוה מאוד באיזור אילת
קשיי הנגישות בתחבורה
ראש העיר רפי סער, נחמה אזולאי ואיתי צחר
עובדת מצטיינת בתחרות הארצית